خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان؛ لباس‌هایی که منبع الهام طراحان شدند

خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان را دیده‌اید؟ همان لباس‌هایی را می‌گوییم که در خاطره‌ها می‌مانند و منبع الهام صدها عروس دیگر می‌شوند. در این مقاله برایتان از لباس‌های خاص و مطرح عروسی خواهیم گفت. کدام‌ها در خاطره‌ها ثبت شده‌اند و توجه همه را جلب کرده‌اند؟

خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان

آدم‌های معروف که ازدواج می‌کنند، خیلی از چیزهای مراسم و جشن‌شان توجه عموم را به خود جلب می‌کند. از تعداد مهمان‌های جشن تا لباس سفیدی که روی قامت عروس‌ نشسته زیر ذره‌بین‌ها می‌رود.

تورهای بلند و دامن‌های دنباله‌دار معمولا از ویژگی‌های بارز عروس‌های معروف دنیا هستند. بعضی‌ها هم به‌سراغ میراث‌های سلطنتی‌شان می‌روند. تعدادی از آدم‌های معروف هم دوست دارند که ساختارها را بشکنند و با آشنایی‌زُدایی از طرحی که از لباس عروس در ذهن داریم، ما را با تصاویر تازه‌ای از عروس‌ها آشنا کنند. منظور چیست؟

منظور همان‌هایی است که لباس‌های کوتاه می‌پوشند یا ترجیح می‌دهند که رنگ لباسشان سفید نباشد. در ادامه از تعدادی از خاص‌ترین‌ لباس عروس‌های جهان می‌خوانید.

۱. کیت میدلتون؛ دوشس کمبریج

خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان
کیت میدلتون ، دوشس کمبریج

در آوریل ۲۰۱۱، کیت میدلتون با شاهزاده ویلیام یعنی نوه ملکه الیزابت در بریتانیا ازدواج کرد. این رویداد مهم بود و از سوی تمام جهان دیده شد. لباس عروس هم خاص و به‌یادماندنی بود. در آن ریزه‌کاری‌های زیادی وجود داشت. برای مثال، روی تور طرحی از گل‌های کشور انگلستان و سرزمین‌های متعلق به آن دیده می‌شد.

طراحی لباس هم تلفیقی از عناصر مدرن و قدیمی بود. گفته می‌شود که اختلاف‌نظرهایی میان کیت و مقامات کاخ درباره آرایش موها و جزئیات این‌چنینی هم وجود داشته است. به‌نظر می‌رسد چنین تضادهایی در همه عروسی‌ها وجود دارد؛ حتی از نوع سلطنتی‌شان.


حتما بخوانید: همه چیز درباره لباس عروس کیت میدلتون؛ جزییات جذابی که نمی‌دانستید

۲. کامیلا پارکر؛ دوشس کورنوال

خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان

کامیلا پارکر همسر دوم شاهزاد چارلز یعنی پسر ملکه انگلستان است. او سال‌ها بعد از مرگ دایانا، همسر نخست چارلز با او ازدواج کرد. اما باید بدانید که آشنایی این دو به سال‌های دور بازمی‌گردد؛ زمانی که حتی خبری از دایانا هم نبود.

شایعاتی مبنی بر دوستی این دو در سال‌های نوجوانی و حتی در دوران ازدواج چارلز وجود دارد. در هر حال، هرچه که بوده و نبوده، این دو در سال ۲۰۰۵ با هم ازدواج کردند و لباس عروس هم همان است که در تصویر بالا می‌بینید.

۳. اما تامسون؛ هنرپیشه بریتانیایی

لباس عروس‌های خاص
اما تامسون

تامسون از آن هنرپیشه‌های کاربلد و معروفی است که در آثار خوب زیادی بازی کرده است. او که اکنون در دهه هفتم زندگی‌اش به‌سر می‌برد، برای خیلی‌ها با نقش‌هایش در مجموعه فیلم‌های هری پاتر شناخته می‌شود.

اما تامسون در سال ۱۹۸۹ ازدواج کرده و لباس عروسش یکی از خاص‌ترین‌هاست. لباس او نه سفید است و نه بلند. کاملا با کلیشه‌های همیشگی در تضاد است و ترکیب زیبای رنگی و دوخت خوبی هم دارد. شما اهل چنین سبکی از ساختارشکنی در استایل هستید؟

۴. دایانا اسپنسر؛ همسر اول شاهزاده چارلز

لباس عروس های خاص دنیا
چارلز و دایانا

دایانا همسر نخست شاهزاده چارلز بود. او چهره زیبایی داشت. داستان زندگی‌اش پرپیچ‌وخم بود و مرگ مشکوکش همیشه او را در میان معروف‌ترین چهره‌ها قرار داده است. از حواشی زندگی دایانای فقید که بگذریم به استایل و لباس‌هایش می‌رسیم.

مادر پرنس ویلیام و هری بسیار خوش‌پوش بود و استایل‌هایش جریان‌سازی می‌کردند. دایانا لباس‌های شیک و گاهی نامتعارفی نسبت به جایگاهش در کاخ باکینگام می‌پوشید. او منبع الهام زنان بسیاری بود. سلیقه خوبش در انتخاب لباس و آرایش همیشه زبان‌زد بود. لباس عروس او هم با دامنی با دنباله بسیار بلند و آستین‌های پفی، دسته‌گلی خاص و آبشاری و مدل موهایی متفاوت، همیشه در میان خاص‌ترین‌ها جای می‌گیرد.

۵. بیانکا جَگِر؛ همسر میک جگر

لباس‌های خاص عروس
بیانکا جگر

اگر اهل دنیای موسیقی باشید، حتما میک جگر (به تلفظ فتحه حرف جیم حتما دقت کنید و اشتباه نخوانید!) را می‌شناسید. او خواننده معروف گروه رولینگ استونز (Rolling Stones) است که بازیگری هم می‌کرد. همسر سابق او بیانکا در سال ۱۹۷۱ میلادی انتخاب نامتعارفی برای لباس عروسی داشت.

او کت‌ودامنی سفید با همراهی یک کلاه بزرگ را انتخاب کرده بود. البته این طرح از ایو سن‌لورن (Yves Saint Laurent) یعنی طراح معروف فرانسوی بود. خوشتان می‌آید؟ این لباس را می‌پسندید؟

۶. میا فارو؛ هنرپیشه آمریکایی

خاص ترین لباس های عروس
میا فارو در کنار فرانک سیناترا

فارو هنرپیشه آمریکایی است که در سال ۱۹۶۶ میلادی با خواننده پرآوازه هم‌میهنش یعنی فرانک سیناترا ازدواج کرد. انتخاب او هم ساختارشکنانه بود. هم پیراهن سفیدش کوتاه بود و با لباس‌های معمول عروس فرق داشت و هم موهایش.

البته چهره زیبای میا فارو با این مدل از مو زیباتر هم شده بود. در هر حال، در میان خاص‌ترین لباس‌ عروس‌های جهان نام او هم جای خوبی برای خود پیدا می‌کند.

۷. الیزابت تیلور؛‌ هنرپیشه آمریکایی/بریتانیایی

الیزابت تیلور
تیلور در کنار برتون

تیلور از زیباترین و مشهورترین چهره‌های سینما بود. او بارها ازدواج کرد و لباس‌های عروس متنوعی داشت. الیزابت در ازدواجش با هنرپیشه مشهور یعنی ریچارد برتون، لباس متفاوتی به‌تن کرد. او پیراهن گشاد و کوتاهی به‌تن داشت و موهایش را بافته و با گل‌های طبیعی آرایش کرده بود. در دنیای مدوفشن این مدل مو و لباس عروس ماندگار شده است. زیبا به‌نظر می‌رسد، نه؟

این تنها باری نبود که الیزابت تیلور ازدواج می‌کرد و البته تنها باری هم نبود که انتخابی متفاوت برای لباس عروسش در نظر می‌گرفت. خوب است که از لباس او در ازدواج چهارمش در سال ۱۹۵۹ میلادی هم بگوییم.

خاص ترین لباس های عروس
الیزابت تیلور در مراسم ازدواج چهارمش

در این مراسم که پیش‌تر از ازدواجش با ریچارد برتون در سال ۱۹۶۴ بود، لباسی سبز با توری متصل به لباس پوشیده بود که بیشتر یک روسری به‌نظر می‌رسید تا کلاه. لباس سبز و دامنی کوتاه باعث جلب‌توجه زیادی می‌شد.

۸. گریس کلی؛ شاهزاده‌ موناکو

گریس کلی در مراسم ازدواجش
شاهزاده موناکو و گریس کلی

کِلی هنرپیشه زیبایی بود که با شاهزاده موناکو ازدواج کرد. لباس عروسی او از معروف‌ترین‌های دنیای مدوفشن است. حتی گفته می‌شود که لباس کیت میدلتون هم با الهام از لباس گریس طراحی شده بود.

گریس کلی هنرپیشه زیبایی بود و در این لباس هم به زیبایی‌اش اضافه می‌شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، ۳۰ خیاط در طی ۶ هفته لباس معروف کلی را دوختند. اگر دوست دارید درباره این هنرپیشه و بعدتر پرنسس موناکو بیشتر بدانید، فیلم زندگی‌اش با بازی نیکول کیدمن را ببینید.

۹. آدری هپبورن؛‌ هنرپیشه انگلیسی

لباس های عروس معروف دنیا
هپبورن در مراسم ازدواجش

دوستداران سینما به دو دسته تقسیم می‌شوند، کسانی که آدری هپبورن را دوست دارند و کسانی که به او علاقه‌مند هستند. شاید بپرسید که تفاوت در چیست؟ باید بگوییم که تفاوتی نیست ولی چون طرفداران این هنرپیشه زیبای بریتانیایی زیاد است، باید آنها را در دو گروه قرار بدهیم تا جا برای همه باز شود.

از شوخی درباره محبوبیت زیاد این هنرپیشه که بگذریم، به لباس عروس خاص و معصومانه‌اش می‌رسیم. او در سال ۱۹۵۴ ازدواج کرد. لباسش طراحی متفاوت و جالبی داشت. یقه بلند و تاج گل‌های رزی که روی سرش بود، تصویر او در قامت عروس را هم مثل همیشه دوست‌داشتنی می‌کرد.

۱۰. پاپی دلوین؛ مدل انگلیسی

پاپی دلوین
دلوین در روز عروسی‌اش

اگر بخواهیم نگاهی به خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان داشته باشیم، پاپی دلوین را هم نباید فراموش کنیم. در سال ۲۰۱۴، او لباسی با طراحی شنل به‌تن کرد. حال‌وهوای این لباس بوهمین بود و شاید سلیقه هرکسی نباشد. نظر شما چیست؟ از این لباس خوشتان آمد؟

۱۱. آنجلینا جولی؛ هنرپیشه آمریکایی

لباس عروسی آنجلینا جولی
عروسی آنجلینا جولی

روی لباس آنجلینا جولی نقاشی‌هایی از کودکانش وجود داشت. او که مادرخوانده فرزندانی از ملل مختلف است، در روز عروسی با برد پیت، هنرپیشه معروف آمریکایی بسیار ساده و دوست‌داشتنی به‌نظر می‌رسید. طراحی لباس کار ورساچه بود. البته این ازدواج که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، تداومی نداشت و به طلاق و جدایی انجامید.

۱۲. امل کلونی؛ همسر هنرپیشه آمریکایی

خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان
امل کلونی و همسرش جورج

جورج و امل کلونی در سال ۲۰۱۴ ازدواج کردند. جورج که هنرپیشه‌ای مشهور و نام‌آشناست و امل هم وکیلی خبره. لباس امل در نهایت هارمونی با اندامش طراحی شده و بسیار کلاسیک است. خبری از طرح‌های پست‌مدرن و عجیب در آن نیست. این لباس هم در رسانه‌ها به‌شدت دیده شد و طرفداران زیادی داشت.

۱۳. میراندا کِر؛ مدل استرالیایی

لباس عروس میراندا کر
مدل استرالیایی در لباس عروس

لباس میراندا کر هم در میان خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان قرار دارد. این مدل استرالیایی زیبا در سال ۲۰۱۶ ازدواج کرد. گفته می‌شود که طراحی لباس میراندا از لباس عروس گریس کلی الهام گرفته شده است. کریستین دیور این لباس را با نهایت دقت و ظرافت طراحی کرد. لباس بسیار زیبایی است. نه؟

۱۴. مگان مارکل؛ دوشس ساسکس

مگان مارکل ـ‌دوشس ساسکس
مگان مارکل

مگان مارکل همسر نوه دیگر ملکه الیزابت یعنی شاهزاده هری است. این عروس جنجالی که اخیراً اختلافات زیادی با خانواده سلطنتی پیدا کرده، در روز عروسی با لباس چشمگیری ظاهر شد. او در سال ۲۰۱۸ با هری ازدواج کرد.

لباس مگان ساده بود و طراحی مینیمالی داشت. او نه مثل شاهزاده‌های قصه‌ها لباسی پف‌دار و با دنباله‌ای بلند داشت و نه دسته‌گلی بزرگ و عجیب به‌دست گرفته بود. مگان جلوه و ظاهری ساده داشت و همین باعث شد که دل بسیاری از افراد دنیا را ببرد.

۱۵. کیارا فرانی؛ بلاگر ایتالیایی

کیارا فرانی
بلاگر معروف ایتالیایی

فرانی در سال ۲۰۱۸ ازدواج کرد. لباس او طراحی دیور بود و لطافت و سادگی زیادی داشت. البته این تنها لباسی نبود که او در مراسم خود به‌ تن کرد اما لباس اصلی‌اش همین بود که در تصویر بالا می‌بینید.

۱۶. پریانکا چوپرا؛ هنرپیشه هندی

خاص‌ترین لباس عروس ها در دنیا
پریانکا چوپرا

لباس پریانکا چوپرا هم از خاص‌ترین‌ها در دنیای مدوفشن است. این لباس از برند رالف لورن بود و طول تورش به حدود ۲۳ متر می‌رسید. البته این لباس فقط منعلق به یکی از مراسم‌هایی بود که چوپرا و همسر معروفش نیک جوناس یعنی خواننده و هنرپیشه آمریکایی جشن گرفتند. مراسم متعددی برای جشن‌گرفتن پیوند این دو انجام شد که مهم‌ترینش همین بود که در تصویر بالا می‌بینید.

۱۷. پرنسس بئاتریس؛ شاهزاده یورک

لباس های عروس خاص
شاهدخت بئاتریس

بئاتریس هم یکی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا و شاهزاده یورک است. او در سال ۲۰۲۰ ازدواج کرد و استایل لباسش حال‌وهوای سبک وینتیج را داشت. این عروسی که به‌خاطر شیوع کرونا مهمان‌های اندکی داشت، موردتوجه رسانه‌های مدوفشن زیادی قرار گرفت.

دلیل این توجه، لباس بئاتریس بود. او لباسش را از ملکه الیزابت قرض گرفته بود. در واقع، ملکه، مادربزرگ بئاتریس است و این کار او هم نمادین بود و نشان از حفظ ارزش‌های خانواده سلطنتی داشت.

۱۸. ملکه الیزابت؛ ملکه بریتانیا

لباس عروس ملکه الیزابت
مراسم عروسی ملکه الیزابت

الیزابت فقط ۲۱ سال داشت که ازدواج کرد. لباس ملکه از نخ نقره و ۱۰هزار مروارید سفید وارداتی دوخته شده بود. تاج ملکه هم متعلق به مادرش بود که در این مراسم آن را بر سر گذاشت.

۱۹. ژاکلین کندی؛ همسر رئیس‌جمهور آمریکا

لباس عروسی ژاکلین کندی
همسر رئیس جمهور آمریکا، ژاکلین کندی

ژاکلین از زنان خوش‌پوشی بود که لباس‌هایش الهام‌بخش زنان دیگر به‌شمار می‌رفت. تور عروسی ژاکلین از مادربزرگش به او ارث رسیده بود. لباسش جزئیات زیادی داشت و از جنس تافته ابریشمی بود.

محبوب‌ترین مدل‌های روبدوشامبرهای زنانه

در آخر

در این مقاله خاص‌ترین لباس عروس‌های جهان را با هم مرور کردیم. این لباس‌ها در دنیای مدوفشن ماندگار شده‌اند و توجه همه را به سمت خود جلب کرده‌اند. تماشای لباس‌های عروس همیشه کار شادی‌آفرینی است، حتی اگر طرفدار لباس‌پوشیدن در مراسم عروسی و برگزاری جشن‌های بزرگ نباشید، باز هم از دیدن پارچه‌های سفید و تورهای تمیز بدتان نمی‌آید. در میان لباس‌ افراد مشهور این مقاله، کدام را پسندیدید؟


در ادامه بخوانید: راهنمای کامل انتخاب لباس عروس؛ با کمترین اشتباه بهترین را انتخاب کنید
منبع harpersbazaar.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.