استایل مینیمال و اصول ست کردن لباس با این استایل خلوت جذاب

بعضی‌ها ترجیح می‌دهند لباس‌هایی به رنگ خنثا، با برش‌های ساده و کاملا کاربردی به‌تن کنند. اگر شما هم چنین سلیقه‌ای دارید، طرفدار استایل مینیمال هستید. این مطلب برای شماست.

مینیمالیست‌ها ظاهر شیک و راحتی دارند. پالت رنگ آنها به دو تا سه رنگ محدود است و گاهی در دسته مد کلاسیک دسته‌بندی می‌شوند. استایل مینیمال می‌گوید هر چه کمتر، بهتر! هر چه رنگ‌های کم‌تری در کمد شما پیدا شود، اکسسوری ساده‌تری انتخاب کنید، تعداد لباس شما کم‌تر باشد و دورتان را شلوغ نکنید، در استایل مینیمالیسم موفق‌ترید.

در این مطلب از «منو مد» می‌خواهیم درباره استایل مینیمال برای‌تان بگوییم. پیشنهادهایی هم برای ست کردن لباس با این استایل داریم. شاید در پایان این مطلب سراغ کمدتان بروید و ست‌های تازه‌ای هماهنگ کنید. یا دست‌به‌کار شوید و کمی برای خودتان خرید کنید.

استایل مینیمالیست چیست؟استایل مینیمال

وقتی سخن از مد مینیمال باشد، اول یاد رنگ‌هایی مثل مشکی، سفید، بژ و آبی نفتی می‌افتید. اما این فقط بخشی از ماجراست. مینیمالیست مدرن رنگ‌های مختلفی را کنار هم می‌گذارد تا حسابی اثرگذار باشد.

این سال‌ها دیگر استایل و مد مینیمال شامل بلوز کلاسیک، کت بلیزر کلاسیک، دامن  ابریشمی، ست لباس از یک طیف رنگ و گاهی لباس‌های توری می‌شود. پس تصور نکنید قرار است هر روز پیراهن‌های گشاد سفید یا خاکستری به‌تن کنید.

زیبایی‌شناسی مینیمالیست می‌گوید در انتخاب رنگ خسیس باشید و کمدتان را خلوت نگه دارید. کمد را به‌ترتیبی طراحی کنید که وقتی در را باز می‌کنید و فکر می‌کنید امروز چه لباسی بپوشید، لباس‌هایی پیش رویتان باشد که حس خوب و اعتماد به‌نفس به شما بدهند.

پیدا کردن افرادی که استایل مینیمال می‌پوشند، اصلا کار سختی نیست. کافی‌ست کمی هشتگ‌های اینستاگرام را دنبال کنید. ضمن این‌که در پینترست  پیشنهادهای متنوعی برای هماهنگ کردن لباس در استایل مینیمال پیدا می‌کنید.

برای ساختن استایل مینیمال از کجا شروع کنیم؟

۱- همه‌ لباس‌ها و لوازم جانبی را بررسی کنید

استایل مینیمال

لباس‌های‌تان را دسته‌بندی کنید. بهترین فرصت است که لباس‌های گوشه کمد را به دیگران ببخشید. لباسی که دو سال پوشیده نشده، احتمالا در سال پیش رو هم توجه شما را جلب نمی‌کند. لباس، کیف، کفش، کت‌وشلوار، شال، و اکسسوری‌هایی را نگه دارید که به‌راحتی با هم ست می‌شوند.

لباس‌هایی را که دوست دارید و بیشتر می‌پوشید، همان‌هایی هستند که به استایل شما نزدیک‌ترند. اگر چندان به‌درد استایل مینیمال نمی‌خورند و شما مایلید چنین سبکی داشته باشید، لازم است لباس و لوازم جانبی نو بخرید.

۲- با لباس‌های رنگی چه کنیم؟استایل مینیمالیست

اگر تصور کنید در استایل میینمالیست هیچ لباس رنگ روشن و شادی وجود ندارد، وقتش رسیده تصورتان را تغییر دهید. رنگ‌های شاد را دوست دارید؟ آنها را با مهارت با رنگ‌های ملایم و خنثا هماهنگ کنید.


حتما بخوانید: همه نکاتی که باید درباره استایل ماکسیمال بدانید

۳- چه رنگ‌هایی بپوشیم؟استایل مینیمال

برای داشتن استایل مینیمالیست، دو گزینه اصلی پیش روی شماست. می‌توانید فقط رنگ‌های خنثا را انتخاب کنید و بپوشید. سفید، بژ، خاکستری روشن و شبیه آنها. گزینه بعدی این است که در کنار رنگ‌های خنثا، رنگ‌های اصلی و شاد را در کمدتان داشته باشید؛ گاهی آنها را کنار هم ست کنید.

۴- چگونه خرید کنیم؟استایل مینیمال

بعد از این‌که تصمیم گرفتید استایل مینیمال داشته باشید، شاید خرید کردن به‌نظرتان کار گیج‌کننده‌ای برسد. هر لباس یا اکسسوری که خوش‌تان می‌آید، نباید بخرید‌! اول از خودتان بپرسید به درد من می‌خورد؟

و مهم‌تر این‌که، با لباس‌ها و استایل من هماهنگ است؟ به چند نکته‌ دیگر هم توجه کنید، مثل بادوام بودن و کیفیت خوب، راحتی آن، رنگ مناسب، برش‌های شیک و کلاسیک؛ خلاصه هر چه باعث می‌شود یک تکه لباس یا اکسسوری جذاب به استایل مینیمالیست شما اضافه شود.

۵- تکلیف استایل شخصی چه می‌شود؟استایل مینیمالیست

هر استایلی را انتخاب کنید، از مونوکروم، ماکسیمالیست، یا مینیمالیست، از استایل شخصی خودتان غافل نشوید. هر قدر تلاش می‌کنید لباس‌ها و اکسسوری شما در چارچوب استایل مینیمالیست جا شود، دقت کنید به استایل خاص خودتان برسید.

انتخاب رنگ، برش، برند، جنس پارچه‌ها و همه جزییات باید طبق سلیقه خودتان باشد. درواقع شما استایل مینیمالی می‌سازید که بازتابی از شخصیت و سلیقه خودتان است.

با کدام رنگ، بافت، نقش و برش‌ها احساس راحتی بیشتری دارید؟ انتخاب کدام کیف و کفش، کدام کت‌‌وشلوار شخصیت شما را نشان می‌دهد؟

۶- کدام رنگ‌ها برای ساختن استایل مینیمال جذاب‌ترند؟

  • سفید و مشکی؛ کلاسیک همیشه محبوباستایل مینیمال

ترکیب رنگ‌های سفید و مشکی از آن ست‌هایی‌ست که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و تکراری نمی‌شود. کاربرد این ترکیب رنگ زیاد است. برای استایل خیابانی، مهمانی و محل کار می‌تواند مناسب باشد. هیچ دو رنگ دیگری پیدا نمی‌کنید که چنین تضادی داشته باشند و ترکیب‌شان این‌قدر جذاب شود. ضمن این که می‌توانید لوازم جانبی رنگی با آنها هماهنگ کنید. این ترکیب موردعلاقه برند ویکتوریا بکهام، طراح لباس معروف انگلیسی هم هست.

  • رنگ‌های خنثا را ترکیب کنیداستایل مینیمال

رنگ‌های خنثا هیچ‌وقت دل‌تان را نمی‌زنند. هر قدر از این رنگ‌ها در کمدتان داشته باشید، دست‌تان برای ست درست کردن، بازتر است. بارها می‌توانید این رنگ‌ها را با هم ترکیب کنید و ست‌های جدید بسازید. هیچ‌کس هم احساس نمی‌کند لباس تکراری پوشیده‌اید.

  • سرتاپا مشکی دوست دارید؟استایل مینیمال

مشکی رنگی‌ست که هم برای استایل مینیمالیست زنانه مناسب است و هم مردانه. آقایان می‌توانند با کت‌وشلوار و پیراهن مشکی به مهمانی بروند. تی‌شرت مشکی و شلوار کتان مشکی هم لباس اسپورت راحتی برای روزمره به‌نظر می‌رسد.

در کمد هر خانمی معمولا مانتوی مشکی پیدا می‌شود. روزهایی که نمی‌دانید چه لباسی بپوشید، لباس‌های مشکی را بردارید و باخیال راحت ست کنید. پیراهن مشکی برای هر مهمانی از عصرانه تا رسمی مناسب شماست.

  • سرتاپا سفید بپوشید

    استایل مینیمال

در بهار و تابستان سرتاپا سفید به تن کنید و رویایی شوید. هیچ رنگی به اندازه سفید به شما حس خنکی و راحتی نمی‌دهد. خوبی سفید این است که هم روی تی‌شرت و پولوشرت‌های مردانه جذاب می‌شود و هم شومیز و تاپ سفید برای خانم‌ها انتخاب خوبی‌‌ست. شلوارهای راسته، جذب یا گشاد سفید، دامن‌های کوتاه یا بلند و گشاد، پیراهن نخی و لینن سفید کمک می‌کنند گرمای تابستان را راحت تحمل کنید.

  • بلوز راه‌راه دارید؟استایل مینیمال

تی‌شرت‌های راه‌راه سفید و مشکی، سفید و سورمه‌ای یا سفید با رنگ شبیه خودش مثل بژ، همیشه کارتان را راه می‌اندازند. شلوار یا دامن تیره با آنها هماهنگ کنید و لذتش را ببرید.

  • جین با جین را امتحان کرده‌اید؟استایل مینیمال

جین از آن جنس پارچه‌هایی‌‌ست که خیلی‌ها با آن احساس راحتی و خوش‌تیپی می‌کنند. خیلی از خانم‌ها و آقایان شومیز یا پیراهن جین دارند. این بار بالاتنه جین را با شلوار جین هماهنگ کنید.

  • یک رنگ شاد را وارد پالت مینیمال کنیداستایل مینیمالیست

پالتو بلوز بژ را با دامن قرمز بپوشید. با بلوز و دامن سفید، کیف صورتی به‌دست بگیرید، با کت‌‌وشلوار خاکستری، پیراهن یاسی به‌تن کنید. خلاصه یک روز هم نوبت رنگ‌های خوشحال کمد شماست تا بیایند و کنار رنگ‌های ملایم همیشگی قرار گیرند.

  •  اکسسوری ساده و جذاب انتخاب کنیداستایل مینیمال

برای این‌که استایل مینیمال جذابی بسازید، از اکسسوری‌های خوشگل غافل نشوید. بهتر است زیورآلاتی انتخاب کنید که ساده و شیک باشند. گوشواره‌های بزرگ، گردنبند درشت و چند لایه و انگشترهای خیلی بزرگ مناسب استایل مینیمالیست به‌حساب نمی‌آیند. زیورآلات طلایی، نقره‌ای، مسی، سفید و مشکی و رنگ‌های خنثا بهترین گزینه‌اند.

استایل شخصی شما به سبک مینیمال نزدیک است؟ در لباس‌های روزانه شما چه رنگ‌هایی بیشتر دیده می‌شود؟


در ادامه بخوانید: استایل مونوکروم چیست؟ اصول ست کردن لباس با این استایل جذاب
منبع newidea.com.au lifestylebyps.com livingonthecheap.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.