رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز؛ یک استایل همیشه شیک پاییزی

پاییز طلایی از راه رسیده است. شاعرها می‌گویند که پاییز بهاری است که عاشق شده؛ توصیف شاعرانه ولی غم‌انگیزی است. ما که فکر می‌کنیم، پاییز اصلا هم غم‌انگیز نیست و اتفاقا پر از لحظه‌های شاد و شیطانی است که رنگ‌های غالب در فضا تقدیممان می‌کنند؛ رنگ‌های شاد و پرشعف. برای همین در این مقاله از رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز برایتان می‌گوییم.

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز؛ شیک‌تر از همیشه در پاییز خوش‌رنگ

بعضی‌ها عاشق پاییز و زمستان هستند. آن‌ها از لباس‌های مربوط به این فصول خوششان می‌آید و عاشق ترکیب‌کردن رنگ‌های مختلف و جذاب برای استایلشان هستند. کلاه، کت، شال، پولیورها و ژاکت‌های بافت با رنگ‌های متنوع سررسیده‌اند و پاییزدوستان را خوشحال می‌کنند.

در این مقاله، رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز را با هم مرور می‌کنیم. بعد به‌سراغ رنگ‌هایی می‌رویم که در کنار هم پالت جذابی می‌سازند و استایلی چشم‌نواز برایمان فراهم می‌کنند و ترکیب چند رنگ را به‌طور خاص برای پوشیدن در پاییز توصیه می‌کنیم.

زرد؛ مگر پاییز بدون رنگ زرد هم داریم؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
رنگ زیبای زرد در استایل پاییزی

زرد از رنگ‌های غالبی است که در فصل پاییز دیده می‌شود. نشاط این رنگ در فصل‌هایی مانند پاییز و زمستان که هوا تیره‌تر و روزها کوتاه‌تر است، تضاد خوب و مناسبی ایجاد می‌کند و انگار حضورش در فصل‌هایی که به درخشش بهار و تابستان نیستند، کمی لازم به نظر می‌رسد.

رنگ زرد را به کمد لباس‌های پاییزی‌تان اضافه کنید و حواستان باشد که آن را با رنگ‌های خنثی ترکیب کنید. زرد طیف‌های متنوعی دارد. هماهنگ‌کردن آن با رنگ مشکی هم همیشه جواب می‌دهد.

قرمز شرابی؛ مگر نمی‌خواهید شیک و خاص باشید؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
شومیزی به رنگ قرمز شرابی

قرمز شرابی از آن طیف‌های رنگ قرمز است که همه را راضی نگه می‌دارد و با پوست بیشتر افراد در هماهنگی است. هم کسانی می‌توانند آن را بپوشند که پوست تیره‌تری دارند و هم سفیدترها. این رنگ را برای لباس بخش‌های مختلف استایلتان انتخاب کنید و ببینید که نتیجه بسیار راضی‌کننده است.

یقه اسکی شرابی را فراموش نکنید. اگر یقه اسکی با اندامتان هماهنگ است، حتما یکی به‌رنگ شرابی برای خود تهیه کنید. یادتان باشد که این رنگ برای کیف و کفش هم گزینه خوبی در پاییز است. نیم‌بوتی به این رنگ بسیار شیک و خاص می‌شود.


حتما بخوانید: راهنمای ست کردن رنگ قرمز برای خانم‌ها؛ این کلاسیک دلفریب را دریابید

صورتی؛ مگر می‌شود از ملاحت و دلنشینی صورتی گذشت؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
استفاده از صورتی در استایل پاییزی

صورتی از آن رنگ‌های جذابی است که برای تمام فصول می‌تواند در استایل نقش‌آفرینی کند. این رنگ هم ملیح است و هم پر از ملاحت و لطافت. وجود لباس صورتی برای کمد هر خانم یا آقایی ضرورت دارد. این رنگ را می‌توان با انواع رنگ‌های زیبا و جذاب هماهنگ کرد.

برای پاییزتان هم تکه‌ای لباس صورتی فراهم کنید. ترکیب آن با جین که فوق‌العاده می‌شود. اگر به‌دنبال استایل‌هایی با رنگ‌های متفاوت هستید هم می‌توانید روی صورتی، حسابی حساب کنید. چون با طیف وسیعی از رنگ‌ها هم‌خوانی دارد.

قرمز؛ مگر می‌شود از جذابیت قرمز گذشت؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
استفاده از قرمز در استایل پاییزی

قرمز را فراموش نکنید. هیچ‌گاه زیبایی این رنگ جذاب را دست‌کم نگیرید. پاییز و زمستان هم که فرامی‌رسند، حضور قرمز از همیشه ضروری‌تر می‌شود. برای مثال، کت یا پالتویی به این رنگ را در نظر بگیرید و به زمستان‌ها و روزهای پاییزی‌تان رنگی جذاب اضافه کنید.

قرمز طیف‌های مختلفی دارد. بنا به اینکه کدام رنگ این طیف، بیشتر با پوستتان هماهنگ است، مورد مناسب را انتخاب کنید و برای کت، سوئیشرت یا هر بخش دیگری از استایل روی این رنگ حساب کنید.

سبز؛ مگر می‌شود طراوت سبز را در پاییز کنار گذاشت؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
رنگ سبز در استایل پاییزی

در پاییز و زمستان از سبزی طبیعت اطرافمان کم می‌شود. وجود چنین رنگی در استایل باعث می‌شود که در پالت رنگ‌هایی که مقابل دیده‌هایمان می‌آیند، تعادل و تناسب بیشتری به‌وجود آید.

رنگ سبز هم در طیف‌های مختلفش زیباست. سبز پررنگ را برای شلوار یا یقه اسکی و حتی کیف و کفشتان در نظر داشته باشید. شلوار سبز هم انتخاب جذاب و متفاوتی است. اگر به‌دنبال تدارک‌دیدن تیپی خاص هستید، به آن هم فکر کنید.

خردلی؛ مگر می‌شود از رنگ‌های متنوع گذشت؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
تونیک بافت خردلی

خردلی تقریبا از طیف‌های زرد به‌حساب می‌آید. خردلی گرما و نشاط زیادی دارد که مناسب فصل‌های سرد سال است. برای کیف، کفش، اکسسوری‌های مختلف و بخش‌های گوناگون استایلتان به خردلی فکر کنید.

حتی اگر می‌خواهید که پالتو و کاپشن بخرید و رنگی متنوع برای امسال به‌تن کنید هم به فکر خردلی باشید. شاید در نگاه نخست، فکر کنید که خردلی به‌سختی با رنگ‌های مختلف هماهنگ می‌شود اما این‌طور نیست. ترکیبش با جین هم که عالی از کار درمی‌آید. نظرتان چیست؟

شتری؛ مگر می‌شود از این رنگ کلاسیک در استایل پاییزی گذشت؟

انتخاب رنگ شتری برای استایل پاییزی
انتخاب رنگ شتری برای استایل پاییزی

رنگ شتری هم از رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز است. این رنگ جذاب می‌تواند در استایلی مونوکروم بسیار زیبا جلوه کند؛ یعنی سرتاپا را به همین رنگ بپوشید. کیف و کفش شتری هم که از انتخاب‌های کلاسیک و رایج برای استایل پاییزی و زمستانی است.

شتری رنگی تقریبا خنثی است و با رنگ‌های متنوع و مختلف بسیاری هماهنگ می‌شود. با خرید پالتو، یقه اسکی یا دامن و بخش‌های دیگر لباس، این امکان برایتان وجود دارد که سِت‌های لباس متنوعی بپوشید.

سبز زیتونی؛ این رنگ چشم‌نواز را دریابید

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
رنگ سبز زیتونی در استایل پاییزی

سبز زیتونی رنگ جذابی است. در میان رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز از این رنگ هم زیاد استفاده می‌شود. سبز زیتونی تقریبا به تمام طیف‌های رنگ پوستی هم می‌آید و با آن‌ها مناسب است. ترکیبش با قهوه‌ای کم‌نظیر و فوق‌العاده از کار درمی‌آید.

سبز زیتونی را برای بخش‌های مختلف استایل انتخاب کنید. برای مثال، اگر سرهمی به اندامتان می‌آید، سرهمی زیبایی با رنگ سبز زیتونی برای خود تهیه کنید و ببینید که چه استایل خوبی پیدا خواهید کرد. این استایل در عین سادگی، خاص هم هست.

آبی/خاکستری؛ مگر می‌شود از این رنگ پرکاربرد گذشت؟

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
رنگ‌های آبی/خاکستری در استایل پاییزی

رنگ آبی/خاکستری هم‌رنگ آسمان پاییز است؛ آسمانی که دلش پُر است و گاهی می‌بارد و گاهی سکوت می‌کند (چقدر ادبی شد!). این رنگ هم می‌تواند گزینه مطلوبی برای بخش‌های مختلف استایل پاییزی‌تان باشد و شما را حسابی شیک کند.

آبی/خاکستری هم می‌تواند در طیف رنگ‌های خنثی قرار بگیرد. داشتن لباس‌هایی به این رنگ برای شما امکان ترتیب‌دادن ست‌های متنوع و متعدد را فراهم می‌کند.

پالت‌های رنگی استایل پاییزی را دریابید

در این بخش از بررسی استایل‌های پاییزی می‌خواهیم از پالت‌های رنگی مناسب برای این فصل بگوییم. به دنبال رسیدن به بهترین رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز به انتخاب‌های متنوع‌ نگاهی داشته باشید تا به گزینه دلخواهتان برسید.

پالت رنگی با تم پاییز

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
پالت رنگی شاد برای استایل پاییزی

این پالت رنگی را در نظر بگیرید و برای استایل‌های پاییزی و زمستانی‌تان از آن استفاه کنید. این روزها، دیگر زمستان‌ها و پاییزهای شهرهای ایران چندان پربرف و باران نیستند اما همچنان بوت‌ها و نیم‌بوت‌ها می‌توانند استایلتان را شیک و زیبا کنند. قبول دارید؟

پالت رنگی کلاسیک

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
پالت رنگی استایل کلاسیک

از رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز که پیش‌تر معرفی کردیم، برای ترتیب‌دادن استایلی کلاسیک استفاده کنید و تیپی مانند ترکیب تصویر بالا برای خود ترتیب بدهید. پالتوهای بلند و استفاده از رنگ‌های روشن و تیره در کنار هم می‌تواند همیشه نتایج خوب و قابل‌قبولی داشته باشد.

پالت رنگی شکلاتی، آبی و سبز؛ ترکیب شیک همیشه برنده

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
استایل باطراوت پاییزی

این ترکیب رنگی زیبا هم می‌تواند سبزی و طراوتی که در پاییز و زمستان کمتر می‌شود به چشم‌ها و استایلتان تقدیم کند. همچنین گرمای رنگ شکلاتی در کنار سردی رنگ آبی ترکیب همیشه شیکی است که چشم‌نوازی‌اش ردخور ندارد.

ترکیب زیبای خاکستری و خانواده بنفش

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
استایل خوش‌رنگ پاییزی

این استایل را در نظر بگیرید، ترکیب پالت رنگی آن بسیار جذاب است. تلفیق رنگ‌هایی که مکمل هم هستند از هنرهای ترتیب‌دادن استایلی موفق است. هرچقدر چشمتان با ترکیب‌های چشم‌نواز بیشتر آشنا باشد، انتخاب‌های بهتری هم برای تیپ خودتان خواهید داشت. کنار هم قرارگرفتن دو رنگ بنفش و خاکستری همیشه نتایج خوبی به‌همراه دارد. جالب آن است که طیف‌های مختلف این دو رنگ هم همیشه در کنار هم دیدنی می‌شوند.

یک ترکیب رنگی گرم و پرشور

رنگ‌های مناسب لباس برای پاییز
استایل گرم پاییزی

رنگ‌های گرم و شاد هم می‌توانند انتخاب‌هایتان در پاییز طلایی باشند. گرمای استایل و سرمای هوا با هم جور درمی‌آیند. قرمز شرابی را که پیش‌تر معرفی کردیم در استایل بالا به‌خوبی در کنار رنگ‌های دیگر نشسته است. روزهای کوتاه پاییزی کم‌هیجان‌تر از تابستانند اما با داشتن استایل‌های شاد و گرم می‌توانید رمق بیشتری به آفتاب سرد پاییزی بدهید.

جدیدترین لباس‌های پاییزه را ببینید

در آخر

کنار هم قرارگرفتن طیف‌های مختلف رنگی و وقت‌گذاشتن برای انتخابشان برای پوشیدن لباس‌های مختلف کار سرگرم‌کننده و سرخوشانه‌ای است. پیشنهادهای شما برای استایل پاییزی چیست؟ چه رنگ‌هایی را برای این فصل می‌پسندید؟ ست‌های پیشنهادی‌تان برای فصل پاییز چیست؟‌ یعنی به نظرتان چه رنگ‌هایی در کنار هم برای پوشیدن در این فصل مناسب‌تر هستند؟


در ادامه بخوانید: ترندهای پاییزی کفش زنانه ۲۰۲۰
منبع whowhatwear.com bustle.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.