استایل مونوکروم چیست؟ اصول ست کردن لباس با این استایل جذاب

استایل مونوکروم و یا همان استایل تک رنگ خیلی جذاب است. اگر دوست دارید با چنین استایلی حسابی بدرخشید، این مقاله را از دست ندهید.

با این‌که استایل مونوکروم خیلی سخت به‌دست نمی‌آید، شک نکنید شیک و روی مد است. در این استایل لباس و لوازم جانبی از یک رنگ انتخاب می‌شود.

راحت‌ترین ست مونوکروم با مشکی پوشیدن درست می‌شود. احتمالا در کمد خیلی‌ها شلوار، تی‌شرت، کاپشن، مانتو و کفش مشکی وجود دارد. اما شمایی که سراغ این مطلب‌ آمده‌اید، حتما می‌خواهید خیلی حرفه‌ای و باسلیقه استایل مونوکروم درست کنید.

«من‌ومد» در این مطلب به شما می‌گوید استایل مونوکروم چیست، چند رنگ را برای استایل تک‌رنگ پیشنهاد می‌کند و نکته‌های حرفه‌ای ست کردن لباس تک‌رنگ را به شما می‌گوید.

استایل منوکروم چیست؟

مونوکروم به‌معنی تک‌رنگ است. اما نیازی نیست خودتان را به یک سایه از یک رنگ محدود کنید. می‌توانید طیف مختلف یک رنگ خاص را درنظر بگیرید و لباس و لوازم جانبی در آن طیف رنگ انتخاب کنید. کمی‌ روشن‌تر یا کمی تیره‌تر!

ضمن این‌که ممکن است سراغ جنس‌های مختلف پارچه ولی از یک رنگ بروید. خلاصه که به پوشش خودتان عمق و تعادل می‌بخشید.

چگونه رنگ استایل تک رنگ را انتخاب کنیم؟استایل مونوکروم

شما هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ ندارید. نگاهی به آینه بیندازید و ببینید کدام رنگ با پوست، رنگ مو و چشم شما جذاب‌تر می‌شود. بعد سراغ کمدتان بروید و ببینید چه لباس و لوازم جانبی دارید. پیش از خرید رنگ‌تان را انتخاب کنید و در همان راستا لباس بخرید.

پیشنهاد «من‌ومد» این است که با یک رنگ کارتان را آغاز کنید. زمانی که پیچ‌وخم کار را یاد گرفتید، سراغ رنگ‌های دیگر بروید. بهتر است تازه‌کارها رنگ‌های خنثای تیره را مدنظر قرار دهند؛ مشکی و سرمه‌ای رنگ‌های راحتی برای ست کردن به‌حساب می‌آیند. اگر اهل مشکی پوشیدن نیستید، به سفید، بژ، قهوه‌ای، طلایی یا زغالی فکر کنید.

فصل را درنظر بگیرید. می‌توانید رنگ‌های تیره را بگذارید برای نیمه دوم سال بمانند. اگرچه با انتخاب و ترکیب جنس مناسب پارچه همه‌ رنگ‌ها در همه فصل سال قابل‌استفاده هستند.


حتما بخوانید: راهنمای ست کردن رنگ سفید؛ چطور با سفید استایلی جذاب بسازیم؟

در استایل مونوکروم از چه جنس و بافتی استفاده کنیم؟استایل مونوکروم

خوب است از جنبه دیداری عمق، بعد و جذابیت به استایل‌تان اضافه کنید. قرار نیست خسته‌کننده به‌نظر برسید. برای مثال؛ در مونوکروم خاکستری، انتخاب دامنی از جنس براق حسابی جلب‌توجه می‌کند. کفش ساتن، روسری ابریشم، کلاه پشمی، کاپشن چرم و جنس‌های مختلف دیگر، ست شما را رویایی می‌کنند.

تعادل را در استایل مونوکروم حفظ کنید

استایل مونوکروم

اصل کلی در مد و استایل حفظ کردن تعادل است. در استایل مونوکروم هم باید اصل تعادل را درنظر داشته باشید. پوشاک شما باید کاری کند بلندتر و کشیده‌تر به‌نظر برسید. ایرادهای اندام شما با انتخاب لباس مناسب، کم‌تر دیده می‌شوند.

ضمن اینکه تکه‌های مختلف لباس را متناسب با یکدیگر کنار هم بچینید. برای مثال می‌توانید هودی گشاد را با شلوار جذب هماهنگ کنید.

یا دامن گشاد را با بلوز جمع‌وجور به‌تن کنید. درصورتی‌که می‌خواهید پایین‌تنه شما لاغرتر به‌نظر برسد، شلوار یا دامن را از طیف تیره‌تر و بلوز را از طیف روشن انتخاب کنید. خرید کمربند تیره هم ترفند خوبی برای استایل مونوکروم است.

پارچه طرح‌دار را فراموش نکنیداستایل مونوکروم

قرار نیست در استایل مونوکروم فقط سراغ پارچه‌های ساده بروید. برعکس، می‌توانید از پارچه‌های طرح‌دار بهره ببرید. شاید انتخاب این پارچه‌ها سخت باشد، چراکه باید به استایل مونوکروم شما بخورد. اما به‌سختی‌اش می‌ارزد. چراکه به‌تن کردن پارچه‌ طرح‌دار از رنگ انتخابی شما، سادگی تک‌رنگ‌ بودن را به‌طرز دلپذیری از بین می‌برد.

به پیراهنی فکر کنید که طرح‌های ریزی از رنگ زمینه دارد. شال یا روسری طرح‌دار و بلوز راه‌راه شما را به هدف‌تان می‌رساند.

استایل تک‌رنگ قد را بلندتر نشان می‌دهداستایل مونوکروم

فردی که لباس و لوازم جانبی تک‌رنگ را با هم ست می‌کند، بلندتر و لاغرتر دیده می‌شود. پس می‌توانید نتیجه بگیرید برای افراد ریزنقش و تپل گزینه خوبی ا‌ست.

بعضی‌ها فکر می‌کنند به‌خاطر قد کوتاه نمی‌توانند پیرو مد باشند. اگر از این دسته افراد هستید، دیگر با خیال راحت این فکر را کنار بگذارید.

چه رنگ‌هایی در استایل مونوکروم شیک و قشنگ می‌شوند؟

۱- سفید؛ محبوب همه فصل‌هااستایل مونوکروم

بعضی رنگ‌ها برای همه فصل‌ها و همه سلیقه‌ها شیک و خواستنی هستند، مثل سفید. چنین رنگی در کمد خیلی‌ها پیدا می‌شود. قبل از خرید می‌توانید نگاهی به پینترست بیندازید و از مونوکروم‌های سفید ایده بگیرید. کت و شلوار، پیراهن و پاپیون سفید، ست مجلسی جذابی برای آقایان خواهد بود.

قرار است اسپورت بپوشید؟ پولوشرت یا تی‌شرت سفید، شلوار کتان سفید، دامن جین یا گیپور سفید، و کفش ورزشی ترکیب عالی خواهند بود. به عینک، کلاه ورزشی، گردن‌بند مروارید اصل و گوشواره صدفی هم فکر کنید.

۲- سرمه‌ای؛ همه‌پسند و کاربردیاستایل مونوکروم

شوار جین زن و مرد نمی‌شناسد. کم‌تر کسی هست که چند جین آبی و سرمه‌ای نداشته باشد. از همین نقطه شروع کنید. پیراهن سرمه‌ای و کفش جین جین یا آبی‌رنگ کنارش بگذارید. در کمد خانم‌ها لوازم جانبی مثل دست‌بند و گوشواره آبی و سرمه‌ای پیدا می‌شود. با سایه و روشن‌های سرمه‌ای استایل مونوکروم شیکی بسازید.


حتما بخوانید: استایل سرمه‌‌ای را چطور حرفه‌ای ست کنیم؟

۳- طوسی؛ شیک و قشنگاستایل مونوکروم

یکی از رنگ‌های پرطرفدار در استایل مونوکروم طوسی است. علتش تنوع کالا در طیف طوسی و خاکستری و خنثا بودن این رنگ است.

از شلوار کتان و جین، پیراهن و پولوشرت، تا مانتو، بارانی و دامن هر چه بخواهید در طیف خاکستری و طوسی پیدا می‌کنید. پس دل به دریا بزنید و شروع به ساختن استایل تک‌رنگ کنید. در فصل سرما می‌توانید حسابی با بافت و جنس پارچه‌ها بازی کنید. بلوز بافت، پالتو، شلوار پشمی، شال بافتنی، طرح‌های راه‌راه، چهارخانه و زیگ‌زاگ راحت پیدا می‌شوند.

۴- صورتی؛ رنگی رویاییاستایل مونوکروم

بعضی آقایان خوب بلدند رنگ صورتی را در لباس روزمره یا مجلسی به‌کار بگیرند. اما استایل تک‌رنگ صورتی احتمالا بیشتر موردپسند خانم‌هاست. خوبی این رنگ تنوع کالاست و هنگام خرید به مشکل نمی‌خورید. پیدا کردن تاپ، بلوز، دامن یا مانتوی صورتی کار راحتی‌ است.

می‌توانید دستبند، گردنبند، کیف و عینک صورتی را هم از گوشه‌وکنار کمدتان پیدا کنید و کارتان را به خوبی و خوشی به پایان برسانید. یادتان باشد با جنس‌های مختلفی کار کنید. دامن گیپور، کفش جیر، کیف پولک‌دوزی و گزینه‌هایی شبیه آنها ظاهر شما را متفاوت و منحصر به‌فرد می‌کنند.

۵- زرد؛ پر از نشاط و انرژیاستایل مونوکروم

یکی دیگر از رنگ‌هایی که کمتر توجه آقایان را جلب می‌کند، زرد است. اگرچه زرد خردلی طرفدار خودش را دارد. از لیمویی تا موزی دست‌تان برای خرید کردن باز است. یک جفت صندل براق موزی، دامن حریر زرد خردلی، شومیز لیمویی گل‌دار و یک جفت گوشواره زرد براق استایل شما را زیرورو می‌کند.

۶-نارنجی سوخته؛ متفاوت و خاصاستایل مونوکروم

فصل پاییز که برسد، بد نیست شما هم با درختان و طبیعت هم‌رنگ شوید. نارنجی سوخته یا آجری طیف جذابی دارد که در لباس‌های بافت و پاییزی خواستنی به‌نظر می‌رسد.

چنین رنگی به همه نمی‌آید و با سلیقه‌ همه جور نیست. پس در صورتی سراغش بروید که مطمئن باشید دوستش دارید.

۷- استایل مونوکروم مشکی؛ همه کاره کمداستایل مونوکروم

مشکی از جمله محبوب‌ترین استایل مونوکروم مردانه و زنانه است. مشکی از آن رنگ‌هایی‌ است که برای همه جور سلیقه و همه مناسبت کاربرد دارد. پس چرا استایل مونوکروم را با مشکی امتحان نکنید؟ در فصل سرما می‌توانید با لایه‌لایه پوشیدن به استایل‌تان عمق بدهید. استفاده از کت، پالتو، کلاه، ژاکت، و بافت‌های ظریف حسابی شما را خوش‌تیپ می‌کند. برای استایل رسمی‌تر سراغ کت بلیزر بروید.

برای این‌که مطمئن شوید استایل شما خسته‌کننده نشده، اکسسوری جذاب انتخاب کنید. مثل همه رنگ‌ها می‌توانید از سایه‌های مختلف مشکی، پارچه‌های مات و براق، چرم، مخمل و بافت‌های مختلف بهره ببرید.

شما تا به‌حال استایل مونوکروم انتخاب کرده‌اید؟ چه رنگی را به خوانندگان «من‌ومد» پیشنهاد می‌کنید؟

منبع gabriellearruda.com collegefashion.net stylishlyme.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.