استایل نرمکور چیست؟ از یقه اسکی استیو جابز تا تیشرت‌های خاکستری مارک زاکربرگ

استایل نرمکور یکی از سبک‌های لباس‌پوشیدن است که در آن همه‌چیز ساده و عادی است. افرادی که از استایل نرمکور پیروی می‌کنند، دنباله‌رو ترندهای روز نیستند و تمایلی به متمایزشدن در جمع ندارند. آیا دوست دارید بدانید استایل نرمکور چیست؟ این مطلب را بخوانید.

تاریخچه زیبایی‌شناسی استایل نرمکور چیست؟

اصطلاح نرمکور که کوتاه‌شده عبارت Normal to core است، چیزی جدید نیست و از مدت‌ها پیش وجود داشت. بااین‌حال، مدتی است که به‌صورت کاملا جدی ترند شده است. این مفهوم ریشه در فلسفه «زیبایی‌شناسی» دارد که قدمت آن به بیش از ۱۰۰ سال می‌رسد.

بسیاری تصور می‌کنند اصطلاح نرمکور را شرکت کی- هول (K-Hole) در سال ۲۰۱۳ ابداع کرده است. این شرکت که در پیش‌بینی ترند فعالیت دارد و در نیویورک مستقر است، در سومین فایل PDF خود با عنوان مد جوانان (Youth Mode)، استایل نرمکور را توصیف کرد. بااین‌حال، آنها اولین نبوده‌اند؛ زیرا توصیف استایل نرمکور در کتاب کمیک «تمپلر، آریزونا»، نوشتهٔ چارلی اسپایک تروتمن، هم به چشم می‌خورد که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

در ابتدا کسی این استایل را جدی نمی‌گرفت و آن را نوعی شوخی در صنعت مد می‌دانستند. آخر پوشیدن لباس‌های معمولی بدون هیچ ویژگی خاصی، چطور می‌توانست یک استایل باشد؟

بااین‌حال، استایل نرمکور به‌زودی توانست در برابر استایل‌هایی که با ترندهای روز پیش می‌رفتند، قد علم کند. وقتی هم در سال ۲۰۱۴، مجله ووگ تعدادی از صفحاتش را به بررسی زیبایی‌شناسی نرمکور اختصاص داد، صنعت مد دیگر نتوانست آن را شوخی تلقی کند.

تعریف دقیق استایل نرمکور چیست؟

استایل نرمکور چیست؟

همان‌طور که گفتیم، نرمکور از نرمال‌بودن یا هنجاربودن سرچشمه می‌گیرد. بااین‌حال، تفسیر هرکسی از واژه نرمال متفاوت است. برای برخی، پوشیدن لباس‌هایی از برندهای گران‌قیمت که میلیون‌ها تومان بابت آنها می‌پردازند نرمال است. برای برخی دیگر، لباس‌هایی نرمال هستند که برندهای ارزان‌تر آنها را تولید می‌کنند.

دسته اول لباس‌های دسته دوم را بی‌ارزش می‌دانند، دسته دوم می‌گویند چرا باید روزها صرف تحقیق درباره یک لباس کنیم و پول زیادی هم بابت آن بپردازیم. بنابراین واژه نرمال همیشه نسبی است؛ مخصوصا درباره استایل. پس تعریف دقیق استایل نرمکور چیست؟

ازنظر صنعت مد، استایل نرمکور جایی بین این دو دسته قرار دارد. برای توصیف این استایل سه نکته زیر ضروری است:

۱. هنجاربودن در سراسر جهان: آیتم‌های استایل نرمکور تقریبا در سراسر جهان پذیرفتنی هستند. لباس‌هایی که درصد بالایی از افراد جامعه آنها را می‌پوشند و حس فردیت و منحصربه‌فردبودن در آنها وجود ندارد. برای نمونه، تعداد زیادی از خانم‌های جامعه را ممکن است با شلوار جین ببینید؛ اما آیا به همان تعداد دامن جین هم می‌بینید؟

۲. بدون جنسیت بودن: زیبایی‌شناسی نرمکور حد و مرزی ازنظر قوانین جنسیتی نمی‌شناسد؛ لباس‌های این استایل بدون جنسیت هستند و هم مردان و هم زنان آنها را می‌پوشند.

۳. راحتی لباس‌ها: سومین نکته در توصیف استایل نرمکور، راحتی لباس‌هاست. به این دلیل که تعداد زیادی از افراد لباس‌های راحتی را ترجیح می‌دهند.

از استیو جابز تا مارک زاکربرگ

استیو جابز از افراد متعهد به استایل نرمکور
استیو جابز از دوره‌ای به بعد، استایل نرمکور را پذیرفت.

برای درک بهتر زیبایی‌شناسی نرمکور، خوب است با برخی از افراد مشهور جهان که از این استایل پیروی می‌کنند آشنا شویم.

دو تن از مشهورترین افراد جهان که آیینه تمام‌نمای استایل نرمکور هستند، یکی استیو جابز و دیگری مارک زاکربرگ است. استیو جابز فقید، کارآفرین نابغه و یکی از بنیان‌گذاران اپل، از دوره‌ای به بعد، همیشه با استایلی ثابت شامل یک یقه اسکی ساده مشکی، شلوار جین و کفش‌های کتانی در انظار ظاهر می‌شد. زاکربرگ، مالک متا (فیسبوک سابق)، هم از آن افرادی است که کمد لباسش پر از تی‌شرت‌های خاکستری بود.

هردو آنها در دوره‌ای از زندگی به این نتیجه رسیدند که اگر قرار باشد هرروز درباره انتخاب لباس مناسب و ست‌کردن آن با اقلام دیگر فکر کنند، وقت و انرژی خود را بی‌دلیل تلف کرده‌اند. بنابراین، تصمیم گرفتند همیشه یک نوع لباس بپوشند که نیازی به انتخاب نداشته باشد. هم استیو و هم مارک استایلی داشتند که ثابت بود؛ ولی در کل جهان، نرمال به حساب می‌آمد.

از دیگر نمادهای محبوب استایل نرمکور، کاراکتر چندلر بینگ در سریال فرندز (Friends) بود که متأسفانه هفته پیش درگذشت. جلیقه‌های نمادین چندلر کاملا معمولی و ساده بودند و از ترندهای روز در زمان خود پیروی نمی‌کردند.

یکی دیگر از افرادی که به‌شدت به استایل نرمکور پایبند است و نمی‌توانیم او را از قلم بیندازیم، کیلین مورفی است. کیلین با اینکه یکی از شیک‌پوش‌ترین بازیگران سینماست، اغلب لباس‌هایی می‌پوشد که نرمال به حساب می‌آیند.


حتما بخوانید: استایل بازیگران فرندز؛ ۱۱ درس مد از این سریال جذاب که هرگز قدیمی نمی‌شوند

شخصیت افراد دارای استایل نرمکور

افرادی که از استایل نرمکور پیروی می‌کنند، اغلب شخصیتی درونگرا دارند و دوست دارند لباس‌هایی را انتخاب کنند که آنها را در جمع متمایز نشان ندهد. آنها لباس‌هایی را ترجیح می‌دهند که استاندارد است و مادران یا پدران ما در چند دهه قبل آنها را می‌پوشیدند. شلوارهای مام استایل و جلیقه‌های بافتنی اغلب از لباس‌هایی است که در استایل نرمکور رایج است. آنها دوست دارند هم‌رنگ جماعت باشند و جلب‌توجه نکنند.

شلوارهای مام‌استایل در دیجی استایل را ببینید

لباس‌ها و آیتم‌های اصلی در استایل نرمکور چیست؟

برخی از لباس‌ها و آیتم‌هایی که استفاده از آنها در استایل نرمکور رایج است، عبارت‌اند از:

۱. تی‌شرت سفید ساده

تی‌شرت سفید ساده از آیتم‌های استایل نرمکور

تی‌شرت سفید مانند بسیاری از لباس‌های صنعت مد، ریشه در لباس‌های نظامی دارد. این لباس را سربازان کشورهای مختلف در طول جنگ جهانی دوم می‌پوشیدند. بعد از پایان جنگ، مردم عادی هم از تی‌شرت‌های سفید استقبال کردند.

در صنعت مد، تی‌شرت سفید ساده که هیچ طرحی ندارد، راحت‌ترین لباسی است که می‌توان آن را پوشید. این لباس با هرچیزی از جین و کت‌وشلوار گرفته تا لباس کار، ست می‌شود. از آن گذشته، تقریبا هرکسی حداقل یک دست تی‌شرت سفید دارد. به همین دلیل، این لباس به‌خوبی با تعریف استایل نرمکور سازگار است.

در چهارچوب استایل نرمکور، تی‌شرت سفید ساده در مقابل لباس‌هایی قرار می‌گیرد که طرح لوگوها یا الگوهای پیچیده از طراحان آوانگارد روی آنها چاپ شده است.

۲. شلوار جین آبی

شلوار جین آبی

شلوار جین یکی از لباس‌های اساسی در استایل نرمکور به شمار می‌رود. البته هر شلوار جینی را نمی‌توان در این استایل به کار برد؛ برای مثال جین‌های چسبان یا بگی امروزی، مناسب نیستند. معمولا بهترین انتخاب یک شلوار جین آبی سنگ‌شور شده که نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد، مناسب است.

در حال حاضر، فرایند سنگ‌شویی با استفاده از مواد شیمیایی انجام می‌شود؛ اما در گذشته شلوار جین را با سنگ شست‌وشو می‌دادند. این تکنیک سنتی، رنگ نیلی شلوار جین را محو می‌کرد و باعث نرم‌شدن آن می‌شد. دلیلش این بود که شلوار جین در اصل برای کارگران بود و در آنها از پارچه خشک و محکم جین استفاده می‌کردند که برای استفاده روزانه راحت نبود. بنابراین تکنیک سنگ‌شویی شلوار جین کمی رنگ‌ورورفته را در استایل نرمکور جای داد.

۳. ژاکت بافتنی یا پشمی

ژاکت پشمی یا بافتنی

گفتیم تی‌شرت سفید از اساسی‌ترین آیتم‌های استایل نرمکور است؛ اما این لباس را نمی‌توان در هوای سرد پوشید. بنابراین جایگزین این لباس در استایل نرمکور چیست؟

در پاییز و زمستان ژاکت‌های بافتنی پشمی هستند که جایگزین تی‌شرت می‌شوند. این ژاکت‌ها را می‌توانید روی تی‌شرت بپوشید. بسته به سردی هوا، می‌توانید یا خود ژاکت را به‌عنوان لایه رویی استفاده کنید یا اینکه روی ژاکت دوباره کت، پالتو یا بارانی بپوشید.

۴. سویشرت یا هودی تک‌رنگ

هودی‌های تک‌رنگ

سویشرت‌ها و هودی‌ها هم در استایل نرمکور کاربرد زیادی دارند. مخصوصا اگر تک‌رنگ باشند، هیچ‌وقت از مد نمی‌روند و چون با ترند روز سروکار ندارند، با تعریف استایل نرمکور سازگارند. می‌توانید با تکنیک لایه‌بندی آن را روی لباس‌های دیگر بپوشید و به‌عنوان لایه رویی استفاده کنید، یا روی آنها کت یا کاپشن ضخیم‌تری بپوشید. کلاه هودی و سویشرت (اگر سویشرت کلاه‌دار است) را بیرون از یقه قرار دهید.

۵. کفش کتانی ساده

کفش‌های کتانی ساده
کفش‌های کتانی سفید ساده با زیره حجیم برای استایل نرمکور مناسب‌اند.

کفش‌های کتانی ساده، تا حد زیادی به‌لطف استیو جابز که کتانی به‌عنوان جزء ثابت استایلش بود، محبوب شدند. البته منظور اسنیکرهای امروزی نیست؛ کتانی‌های استایل نرمکور باید ساده و حجیم باشند. دو نکته مهم درباره این کتانی‌ها این است که اولا مدل قدیمی هستند و دوم اینکه بسیار راحت‌اند. بااین‌حال، اگر کفش اسپرت دیگری هم دارید که نسبتا ساده است و طرح خاصی ندارد، می‌تواند برای این استایل مناسب باشد.

برای نمونه، کفش کانورس چاک تیلور، بلیزر نایکی و حتی کمپوس آدیداس که ده‌ها سال پیش مد بودند ولی هنوز هم تولید می‌شوند، به‌دلیل ترند نبودنشان خوب‌اند.

۶. کلاه بدون لوگوی ساده

کلاه بدون لوگوی ساده

اگر اهل استفاده از کلاه هستید، کلاه‌هایی را انتخاب کنید که مدل امروزی نباشد. برای مثال، کلاه‌های لبه‌دار ساده و بدون لوگو یا طرح‌های گرافیکی یا کلاه‌های بافتنی ساده بدون مدل، مناسب‌ترند. البته پیدا کردن کلاه‌هایی که روی آنها طرحی نداشته باشد خیلی سخت است. اگر نتوانستید، کلاهی را بردارید که کوچک‌ترین لوگوی ممکن را داشته باشد یا طرح آن هم‌رنگ خود پارچه یا بافت باشد.

لباس‌پوشیدن به سبک نرمکور

حال به این بخش می‌رسیم که شیوه لباس پوشیدن در استایل نرمکور چیست؟

اگر دوست دارید استایل نرمکور برای خودتان بسازید، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول: شلوار جین مناسبی انتخاب کنید

استایل نرمکور چیست؟ - نوع لباس‌پوشیدن در استایل نرمکور
شلوار جین مام استایل برای استایل نرمکور مناسب است.

اول از همه، به یک شلوار جین آبی‌رنگ نیاز دارید. اگر خانم هستید، یک شلوار جین مام استایل انتخاب کنید. این شلوار جین را مادران دهه ۱۹۹۰ می‌پوشیدند. هیچ‌کس هم حدس نمی‌زد که این شلوارها دوباره مد شوند. جین مام استایل، بالاتنه را بلندتر نشان می‌دهد و درعوض، پاها کشیده نشان داده نمی‌شوند. اولین کاری که می‌کنید این است که تگ‌های لوگو در پشت شلوار را بشکافید و بردارید.

اگر آقا هستید، شلوار جین سنگ‌شور رنگ‌ورورفته آبی‌رنگ برایتان مناسب است. زاپ‌دار نباشد و میزان سنگ‌شور آن هم خیلی نباشد. یک شلوار جین در مایه‌های جینی که استیو جابز می‌پوشید عالی است. اگر جین نمی‌خواهید، یک شلوار چینو خاکی یا شلوار ورزشی کلاسیک خاکستری جایگزین آن کنید.

مرحله دوم: یک تی‌شرت ساده با آن ست کنید

تی‌شرت ساده بپوشید
یک تی‌شرت ساده بپوشید

در مرحله بعد، یک تی‌شرت ساده بپوشید و انتهای آن را درون شلوار جین خود قرار دهید. همه رنگ‌های خنثا مناسب هستند؛ اما تی‌شرت سفید تک‌رنگ بدون هیچ لوگو یا آرمی مناسب‌تر است. اگر نه، یک تی‌شرت راه‌راه برتون بپوشید.

یقه آن بهتر است گرد باشد ولی اگر برای شکل صورت شما مناسب نیست، نوع یقه‌هفت آن را انتخاب کنید. کلا اهل تی‌شرت نیستید؟ بسیار خوب، پیراهن‌های تک‌رنگ ساده بپوشید. در صورتی که هوا سرد است، دو راه دارید: یا می‌توانید به مرحله بعد بروید و از تکنیک لایه‌بندی استفاده کنید یا اینکه به‌جای تی‌شرت و پیراهن، یقه‌اسکی ساده مشکی مثل استیو جابز بپوشید.

مرحله سوم: تکنیک لایه‌بندی به کار ببرید

تکنیک لایه‌بندی

در استایل نرمکور، لایه‌بندی یکی از تکنیک‌های بسیار مهم است. یک جلیقه بافتنی مثل چیزی که چندلر در سریال فرندز می‌پوشید، ژاکت زیپ‌دار مثل ژاکت‌های کیلین مورفی، لباس‌های ورزشی جلوباز، بادگیرهای ضد آب، کت اورسایز و نظایر آنها می‌توانند برای روزهای سرد مناسب باشند. برای روزهای گرم؟ بله بازهم می‌توانید از تکنیک لایه‌بندی استفاده کنید. کافی است یک پیراهن ساده مردانه یا جلیقه سبک تابستانی روی یک تی‌شرت بپوشید.

مرحله چهارم: حالا با کفش مناسب استایلتان را تکمیل کنید

کفش‌های مناسب انتخاب کنید
استایلتان را با کفش مناسب تکمیل کنید.

برای تکمیل استایلتان، یک کفش کتانی با زیره حجیم انتخاب کنید. در استایل نرمکور نمی‌توانید اسنیکر بپوشید. برندهای ریباک و نیوبالانس ارزش امتحان‌کردن دارند. بااین‌حال، اگر کلا با کفش ورزشی راحت نیستید یا هوا گرم‌تر از آن است که کتانی بپوشید، کفش‌هایی که دارای زیره چوب‌پنبه‌ای هستند و صندل‌های ولکرو بسیار مناسب‌اند.

برندهای عرضه‌کننده محصولات مناسب استایل نرمکور

برخی از برندها محصولات و اقلام مناسب برای استایل نرمکور عرضه می‌کنند. چندتا از آنها را در ادامه معرفی کرده‌ایم:

برکن استاک؛ برند تولیدکننده کفش

استایل نرمکور چیست؟ - برند برکن استاک

برند برکن استاک (Birkenstock) یک شرکت آلمانی تولیدکننده کفش است. قبل از اینکه کفش‌های بوستون این برند که ازجمله شیک‌ترین کفش‌های تابستانی هستند این برند را به شهرت برسانند، برکن استاک به تولید صندل‌های راحتی معروف بود.

قدمت این برند به سال ۱۷۷۴ باز می‌گردد. برکن استاک در قرن نوزدهم شروع به تولید زیره‌های انعطاف‌پذیر کرد و بعد از آن هم صندل‌های اسپرت را در نیمه دوم قرن بیستم وارد بازار کرد. در آن زمان راحتی و کیفیت زیره‌ها در صندل‌های این برند بسیار مشهور بود. در دهه ۲۰۰۰، کفش آریزونا با دو بند چرمی قابل‌تنظیم، یک زیره چوب‌پنبه‌ای و یک زیره لاستیکی تبدیل به نماد برجسته برکن استاک شد که در سراسر جهان محبوبیت یافت.

به‌تازگی وقتی استایل نرمکور مد شد، همه افرادی که کاری با این برند آلمانی نداشتند، تمام تلاش خود را کردند از سبک کفش‌های آنها تقلید کنند.

چمپیون؛ برند لباس‌های ورزشی

استایل نرمکور چیست؟ - برند چمپیون

برند چمپیون (Champion) در اصل در سال ۱۹۱۹ راه‌اندازی شده بود، اما در دهه ۱۹۳۰ با نام چمپیون به فعالیتش ادامه داد. این برند مدت‌هاست به تولید لباس‌های ورزشی مشغول است و لباس‌های بسیاری از تیم‌های ورزشی را تهیه می‌کند.

بااین‌حال، لباس‌های این برند خارج از عرصه ورزش‌های رقابتی، سال‌هاست بین مردم عادی هم با استقبال زیادی روبه‌رو می‌شود. آنها با بافت پارچه به‌شکل عمودی به‌جای افقی، از چروک‌شدن پارچه‌های پنبه‌ای لباس‌ها جلوگیری می‌کنند. بسیاری از لباس‌های این برند را برندهای دیگر الگوبرداری می‌کنند.

هودی‌های چمپیون و لباس‌های اسپرت آن در دهه ۱۹۹۰، به‌شدت محبوب بودند. این لباس‌ها امروزه هم برای استایل نرمکور مناسب‌اند.

یک تنوع فوق‌العاده از مدل‌های هودی

گپ؛ لباس‌های روزانه اما شیک

استایل نرمکور - برند گپ

برند گپ در دهه ۱۹۶۰ تأسیس شده است. بااین‌حال، سی‌سال بعد از تأسیس خود، بهترین روزهای کسب‌وکارش را تجربه کرد. لباس‌هایی که آنها تولید می‌کردند مجلسی نبود، ولی برای استفاده روزانه بسیار شیک بود. گپ کار جالبی انجام می‌داد و آن این بود که مدهای کلاسیک را به‌شیوه‌ای جذاب بازاریابی می‌کرد. خود لباس‌ها با لباس‌های موجود در بازار تفاوتی نداشتند؛ اما افرادی که آن‌ها را می‌پوشیدند، افرادی مهم و متمایز بودند. سبکی که نسل جدیدی از افراد خلاق مانند اسپایک لی، کارگردان، جوآن دیدیون، نویسنده و روزنامه‌نگار و ووپی گلدبرگ، بازیگر و کمدین، را هدف قرار داده بود.

برند گپ از اواخر دهه ۱۹۸۰ دیگر لباس نمی‌فروخت، بلکه نوعی سبک زندگی می‌فروخت. لباس‌های گپ ساده بودند و راحت؛ به همین دلیل برای استایل نرمکور عالی بودند.

لیوایز؛ یکی از دو تولیدکننده بزرگ جین

برند لیوایز

برند لیوایز (Levi’s) یکی از برندهایی است که شالوده زیبایی‌شناسی نرمکور را تشکیل می‌دهد. لیوایز بدون شک، نمادین‌ترین و شناخته‌شده ترین برند جین در جهان است. آنها قبل از تولید شلوار جین، لباس کار یکسره جین تولید می‌کردند. در اواخر قرن نوزدهم، جین به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین لباس‌های کار در نظر گرفته می‌شد. اما پس از جنگ جهانی دوم، شلوار جین به فرهنگ عمومی راه پیدا کرد و به‌سرعت در خرده‌فرهنگ‌های مختلف هم جایگاه مهمی به دست آورد.

دوتا از شلوار جین‌های شاخص لیوایز ۵۱۱ و ۵۰۱ هستند. شلوار ۵۰۱ به‌رنگ نیلی کلاسیک که کمی محو شده است برای استایل نرمکور مناسب‌تر است.

نیوبالانس؛ تولیدکننده کفش ورزشی

نیوبالانس

برند نیوبالانس در سال ۱۹۰۶ تأسیس شد؛ اما تا سال ۱۹۶۱ بود که اولین کفش ورزشی خود را تولید کرد. در سال‌های بعد، این برند به یکی از موفق‌ترین تولیدکنندگان کفش‌های کتانی در جهان تبدیل شد. این شرکت مستقر در بوستون، به‌عنوان یک برند کفش ورزشی آمریکایی جایگاهی فوق‌العاده دارد. کفش‌های نیوبالانس از کفش‌هایی هستند که در استایل نرمکور به‌راحتی می‌توان آنها را پوشید. یکی از مشهورترین افرادی که از این کفش‌ها در استایل خود استفاده می‌کرد، استیو جابز است.

پاتاگونیا؛ برند پوشاک

برند پاتاگونیا

پاتاگونیا برندی است که در ابتدا برای فروش تجهیزات سنگ‌نوردی تأسیس شد و بعدها به تولید پوشاک روی آورد. این برند از دهه ۱۹۷۰ که متوجه شد سخت‌افزارهای کوهنوردی‌اش به سنگ‌ها آسیب می‌رساند، به‌دلیل آگاهی و مسئولیت‌پذیری درباره محیط زیست، رویه تولید خود را تغییر داد. آنها در سال ۱۹۷۲ تصمیم گرفتند سخت‌افزارهایشان را طوری طراحی کنند که تا حد امکان تأثیر کمتری بر طبیعت بگذارد.

پاتاگونیا محصولات گران‌تری نسبت‌به برند چمپیون تولید می‌کند؛ اما باتوجه‌به دوام و کیفیت لباس‌ها، می‌توان گفت ارزشش را دارد. لباس‌های تولید این برند طوری است که بدون توجه به ترند روز، بارها می‌توانید از آنها استفاده کنید و بنابراین می‌توان گفت با تعریف لباس‌های استایل نرمکور کاملا سازگار است.

سخن پایانی

در این مطلب، درباره استایل نرمکور و ویژگی‌های آن صحبت کردیم. دیدیم که چه کسانی به این استایل پایبند هستند و چرا چنین استایلی را می‌پذیرند. همچنین درباره آیتم‌های اصلی که این استایل را تشکیل می‌دهند صحبت کردیم و در پایان، با برندهایی که محصولات مخصوص استایل نرمکور تولید می‌کنند آشنا شدیم.

نظرتان درباره استایل نرمکور چیست؟ آیا افراد دیگری را می‌شناسید که از استایل نرمکور پیروی می‌کنند و در این مطلب به آنها اشاره نکرده‌ایم؟ لطفا در دیدگاه‌ها آنها را به ما معرفی کنید.


در ادامه بخوانید: بررسی استایل بندیکت کامبربچ؛ همیشه برندپوش و شیفته استایل کلاسیک
منبع medium highsnobiety grailed
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.