جذاب‌ترین استایل‌ها با هودی؛ چطور با هودی استایلی خاص بسازیم؟

هودی چیست و چرا این‌قدر محبوب است؟ هودی به هر کت، سوئیشرت و پلیوری گفته می‌شود که کلاه دارد. هودی‌ها تنوع زیادی در رنگ و مدل دارند. ضمن اینکه می‌توانید از آن‌ها در استایل‌های مختلفی استفاده کنید. برای همین در این نوشته برایتان از استایل با هودی می‌گوییم. خوشتان خواهد آمد. همراهمان باشید.

هودی چیست و چه تاریخچه‌ای دارد؟

استایل با هودی

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، به کت، سوئیشرت یا پلیور کلاه‌دار هودی گفته می‌شود. هودی‌ها جنس راحت و برش گشاد و آزادی دارند و می‌توانند یارویاور سرمایی‌ها در فصل‌های سرد سال باشند. جذابیت هودی‌ها به‌خاطر تنوعی است که به استایلتان می‌دهند. شاید فکر کنید که این لباس‌ها مخصوص استایل ورزشی یا غیررسمی‌اند اما این‌طور نیست.

باید بدانید که استایل با هودی دستتان را باز می‌گذارد تا به انواع تیپ‌ها درآیید و در موقعیت‌های مختلف، حسابی شیک و جذاب شوید. استایل با هودی هم به مردان و هم به زنان آزادی عمل زیادی برای خوش‌تیپ‌شدن می‌دهد. فقط باید توصیه‌ها و روش‌های کار را بدانید تا به جمع شیک‌پوش‌ها وارد شوید.

تاریخچه هودی

استایل با هودی

برند ورزشی چمپیون (Champion) در اوایل سال‌های ۱۹۳۰ میلادی (حوالی سال‌های ۱۳۴۹) شروع به تولید سوئیشرت کرده بود. اضافه‌کردن کلاه به سوئیشرت‌ها ابتکاری بود که این برند برای گرم‌کردن ورزشکاران و حفاظت از سرشان به‌خرج داد.

کم‌کم با استقبال از این مدل، استفاده از سوئیشرت‌های کلاه‌دار یا همان هودی میان ورزشکاران و آدم‌های مختلف رواج پیدا کرد. در دهه ۱۹۷۰ میلادی، فرهنگ پاپ یا عامه در حال توسعه بود و موجی از دستورات ناخودآگاه را به اجتماع تزریق می‌کرد که در بخش پوشش هم فعال بود.

استیلای فرهنگ پاپ یعنی شبیه‌شدن آدم‌ها به‌یکدیگر در ابعاد مختلف زندگی و پذیرش چیزهایی از سوی عموم مردم. هودی هم در فرهنگ عامه آمریکایی جای می‌گیرد و از آن چیزهایی است که با توافقی جمعی محبوب شد و راهش را به کمدهای لباس پیدا کرد.

البته هودی‌ها در ابتدا موردتوجه افراد خاص‌تری از جامعه مانند دیوارنویسان (گرافیتی‌کارها)، رقصنده‌های سبک برک (break) و کسانی بودند که نوعی شورش و هیجان را در رفتارهایشان به نمایش می‌گذاشتند. بعدتر از سوی رپرها موردتوجه قرار گرفتند و در نهایت به لباس‌هایی عادی تبدیل شدند که عموم مردم به تن می‌کنند. یادگرفتن استایل با هودی دست‌تان را برای ترتیب‌دادن تیپ‌های متنوع باز می‌گذارد.

یک هودی خوب دقیقا چیست؟

استایل با هودی

زمانی که می‌خواهید یک هودی خوب و جذاب بخرید، باید حواستان را به چند نکته جمع کنید:

  • جنس خوب و باکیفیت؛
  • گرمای کافی؛
  • طراحی و برِش خوب؛
  • امکان ست‌کردن در استایل‌های مختلف.

شاید برایتان کمی عجیب باشد اما این‌روزها، استایل با هودی در تیپ‌های رسمی هم ممکن است و رواج دارد. بنابراین، با ما همراه باشید تا از استایل زنانه با هودی و  استایل مردانه با هودی برایتان بگوییم. استایل زوج با هودی هم در بخش آخر گفته خواهد شد تا زوج‌هایی که تمایل زیادی به ست‌کردن لباس‌هایشان با هم دارند، ایده‌های جذابی در این زمینه پیدا کنند. آماده‌اید؟

استایل با هودی در تیپ‌های غیررسمی

شاید نخستین چیزی که درباره هودی‌ها به ذهن می‌رسد، این باشد که از آن‌ها در استایل‌های ورزشی و غیررسمی استفاده می‌شود. خب! این درست است و هودی‌ها جان می‌دهند برای قرارگرفتن در تیپ‌های اسپرت. پس اجازه بدهید که ابتدا، مدل‌هایی از پوشیدن هودی در استایل غیررسمی را با هم مرور کنیم.

۱. استایل راحتی

طرفدار راحتی در پوشش هستید؟ پس این استایل به شما توصیه می‌شود: هودی گشاد و نخی راحتی تهیه کنید و آن را با یک شلوار اسپرت سِت کنید. یادتان باشد که لگینگ‌ها و شلوارهای اسکینی یا همان چسبان می‌توانند گزینه‌های خوبی برای همراهی با هودی در استایل اسپرت باشند. البته شلوارهای راسته هم انتخاب‌های بدی نیستند اما شلوارهای بَگی و گشاد را در کنار هودی‌ها قرار ندهید. در این صورت، بیش از حد حجیم به‌نظر خواهید رسید و تعادل از استایلتان دور می‌شود.

استایل راحتی زنانه با هودی

استایل با هودی
لگینگ با هودی

خانم‌ها دستشان در سِت‌کردن هودی با شلوارهای مختلف باز است. استفاده از لگ‌ها و ساپورت‌های چسبان با هودی فکر خوبی به‌نظر می‌رسد. اگر هم بنا به شکل و حالت پاها از شلوارهای چسبان خوشتان نمی‌آید، پوشیدن شلواری راسته از جنس‌های مختلف، به‌ویژه جین و کتان هم ایده خوبی خواهد بود.

استایل راحتی مردانه با هودی

استایل با هودی
شلوار راحتی با هودی

استایل با هودی در سبک‌وسیاق راحت و اسپرت برای مردان هم طرح‌های جذابی دارد. برای نمونه، آقایان می‌توانند از شلوارهای اسلش، گرم‌کن‌ها و شلوارهای چندجیب در کنار هودی استفاده کنند. موضوع از این قرار است که شلوارهای راحتی و غیررسمی در کنار هودی، ترکیب بسیار جذابی می‌سازند.

۲. کاپشن بامبر با هودی

کاپشن‌های بامبر هم از آن لباس‌های جذابی هستند که می‌توانند در تیپ‌های غیررسمی شیک و جذاب باشند. کنارِ هم قرارگرفتن بامبر و هودی ایده خوبی است. برای اینکه ترکیب این دو لباس با هم خوب از کار درآید، هودی‌تان را به‌رنگی خنثی انتخاب کنید و روی آن بامبری بپوشید که دوست دارید. استایل با هودی دستتان را باز می‌گذارد.

رنگ و جنس بامبر می‌تواند تنوع داشته باشد. البته حالت عکس هم ممکن است؛ یعنی می‌توانید هودی‌تان را رنگی و بامبرتان را به رنگ خنثی انتخاب کنید. شلوار جین هم که همیشه در کنار این استایل نتایج خوبی به‌وجود می‌آورد.

بامبر و هودی در استایل زنانه

استایل با هودی
بامبر و هودی زنانه

فرقی نمی‌کند که خانم هستید یا آقا، در هر حال، کاپشن‌های بامبر برایتان استایل جذابی فراهم می‌کنند. البته دقت کنید که اگر قرار باشد که هودی و کاپشن را با هم ست کنید، بهتر است که یکی از موارد نازک‌ باشد. یعنی به سراغ آن هودی‌ها یا کاپشن‌های به‌شدت حجیم و اورسایز (oversized) نروید.

بامبر و هودی در استایل مردانه

استایل با هودی
ترکیب هودی و بامبر

انتخاب هودی و بامبر در رنگ‌های مختلف به سلیقه خودتان وابسته است. فقط یادتان باشد که تناسب میان طیف رنگی دو تکه از لباس را فراموش نکنید. انتخاب هودی به رنگ خاکستری، مشکی، بِژ دست‌تان را برای ست‌کردن با انواع بامبرها و لباس‌های دیگر باز می‌گذارد.

۳. کت جین با هودی

برای داشتن استایلی جذاب و ساده می‌توانید روی ترکیب جین با هودی حساب کنید. استایل با هودی تنوع زیادی دارد. استفاده از جین در کنار آن می‌تواند برای خانم‌ها و آقایان تیپ خوبی رقم بزند. تمام رنگ‌ها با جین در هماهنگی هستند. بنابراین، دستتان در انتخاب رنگ هودی برای زیر کت جین کاملا باز است.

اما پیشنهاد می‌شود که از رنگ‌های خنثی مانند طوسی استفاده کنید تا جلوه ترکیب استایل بیشتر هم شود. باز هم سلیقه شما حرف نخست را می‌زند اما هودی طوسی قابلیت ترکیب‌شدن در استایل‌های مختلفِ دیگر را هم دارد.

کت جین با هودی در استایل زنانه

استایل با هودی
هودی و جین

انواع کت‌های جین در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف را با هودی‌ها ست کنید و استایلی جذاب بسازید. خانم‌ها می‌توانند از کت‌های جین با قد متوسط و بلند هم استفاده کنند. زیر این کت‌های جین، هودی بپوشید و به‌سادگی شیک شوید.


حتما بخوانید: چطور با کت جین زنانه استایلی خاص و دیدنی بسازیم؟

کت جین با هودی در استایل مردانه

استایل با هودی
هودی با کت جین

آقایان هم با انتخاب هودی و کت جین می‌توانند استایل شیکی داشته باشند. کت‌های جین رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی دارد. بنا به اندام و سلیقه باید مورد مناسب را انتخاب و خریداری کنید.

کت جین آبی دوست دارید یا مشکی؟ از رنگ‌های نامعمول‌تر کت جین مانند سفید استقبال می‌کنید؟ فرقی ندارد که کدام رنگ و مدل کت جین را دوست دارید و انتخاب می‌کنید، در هر حال، هماهنگ‌کردن آن با هودی کار بسیار خوبی خواهد بود.

۴. کت چرم با هودی

یکی از بهترین راه‌ها برای گرم‌ نگه‌داشتن خود در فصل‌های سرد، لایه‌لایه‌پوشی است. این طرح و استایل هم شما را گرم می‌کند و هم شیک. یک لایه پیراهن، هودی زیپ‌دار یا بی‌زیپ، کت چرم روی آن‌ها و تمام! به‌ همین‌سادگی می‌توانید شیک شوید و استایلی درجه‌یک برای خود ترتیب بدهید.

اگر همه اجزای تیپتان را مشکی انتخاب کنید، کمی از استایل با هودی به شکل اسپرت و غیررسمی فاصله می‌گیرید. این دیگر به انتخاب خودتان است که تیپی مونوکروم با کت چرم با هودی داشته باشید یا نه.

کت چرم با هودی در استایل زنانه

استایل با هودی
استایل هودی با چرم

با انتخاب کت‌های چرم کوتاه و بلند، رسمی و غیررسمی می‌توانید استایلی جذاب با هودی برای خودتان داشته باشید. البته دقت کنید که اگر کت و پالتوی چرمی‌تان برش و دوختی رسمی داشته باشد، تلفیق آن با هودی هنجارشکنانه و جذاب می‌شود. شاید ابتدا کمی عجیب به نظر برسد اما به آن اطمینان کنید چون حالت زیبا، خاص و خوشایندی برایتان در استایل ایجاد خواهد کرد.

کت چرم با هودی در استایل مردانه

استایل با هودی
کت چرم با هودی

آقایان هم مانند خانم‌ها می‌توانند از انواع کت و کاپشن چرمی برای ست‌کردن با هودی استفاده کنند. به شکل اندام و البته سلیقه خودتان در انتخاب کت چرمی دقت‌نظر داشته باشید. یادتان باشد که کت‌های چرمی بسیار متنوع‌اند و با انتخاب هر مورد می‌توانید وارد دنیایی جدید از تیپ و استایل شوید.

استایل با هودی در تیپ‌های رسمی

با هودی می‌توان استایل‌های رسمی هم ترتیب داد. جالب است، نه؟ واقعیت این است که این‌روزها در دنیای مدوفشن دست آدم‌ها برای انتخاب بسیار بازتر از گذشته است. این‌روزها دیگر قواعد سفت‌وسختی وجود ندارد که دست‌وپایتان را برای داشتن استایل‌های مختلف ببندد.

استفاده از هودی در استایل‌های رسمی از آن چیزهایی است که این روزها می‌توان در نظر گرفت. در ادامه دو استایل رسمی با هودی را برایتان معرفی می‌کنیم تا ببینید که آزادی در دنیای مد به‌شدت رو به افزایش است.

۱. استایل با هودی و بارانی

یک بارانی بلند و به رنگی خنثی مانند کرم تهیه کنید، زیر آن هودی طوسی یا هر رنگ دیگری به تن و خود را در مقابل آینه برانداز کنید. نظرتان چیست؟ استایلتان رسمی شد و در ضمن خاص و متفاوت. یادتان باشد که تنوع و شیک‌پوشی حدومرزی ندارد.

هودی و بارانی در استایل زنانه

استایل با هودی
هودی با بارانی

هودی و بارانی در کنار هم ترکیب دل‌انگیزی می‌شوند. شک نکنید! بارانی کرم یا همان ترنچ‌کت‌های معروف (trench coat) از جمله عناصر معروف دنیای پوشاک هستند. این بارانی‌ها همیشه تیپی کلاسیک برایتان رقم می‌زنند که دیدنی است. ترکیبشان با هودی هم از کلاسیک‌بودن آن‌ها کم نمی‌کند.

هودی و بارانی در استایل مردانه

استایل با هودی
هودی با ترنچ کت

بنا به اندام و اندازه قدتان به سراغ بارانی مناسب بروید و این‌بار، استایل با هودی را در کنار بارانی شیک و جذابتان امتحان کنید. مقوله قد را جدی بگیرید. قد مناسب بارانی به شما کمک می‌کند که خوش‌استایل‌تر شوید.


حتما بخوانید: راهنمای انتخاب بارانی مردانه؛ همه اطلاعاتی که لازم است بدانید

۲. استایل با هودی و کت

استایل با هودی به شکلی کلاسیک و رسمی هم ممکن است. علاوه بر بارانی‌ها می‌توانید از کت‌های بلند و کوتاه یا پالتوهای رسمی هم برای ست‌کردن با هودی استفاده کنید. نتیجه جالب از کار درمی‌آید و شیک می‌شوید.

هودی و کت در استایل زنانه

استایل با هودی
هودی و کت رسمی

انواع کت‌های رسمی با برش‌های کلاسیک و مدرن در کنار هودی‌ها ترکیب خوبی ایجاد می‌کنند. کت بلندی را با هودی ست کنید و بپوشید. کت‌های اورسایز هم از گزینه‌های جذابِ این روزها هستند که می‌توانند همراه با هودی ست شوند.

هودی و کت در استایل مردانه

استایل با هودی
کت با هودی

کت‌های بلند، کوتاه، رسمی و نیمه‌رسمی را با هودی‌تان ست کنید و تیپی بسازید که کمتر کسی با اصولش آشنایی دارد. هودی و کت در نگاه نخست برای همه عادی به نظر نمی‌رسد اما کافی است که آن‌ها را روی تن‌تان ببینند تا شیفته سلیقه‌تان شوند.

جذاب‌ترین هودی‌ها را ببینید

استایل با هودی برای زوج‌ها

بعضی از زوج‌ها دوست دارند که لباس‌هایشان را با هم هماهنگ کنند و در اصطلاح، سِت بپوشند. این کار تنوع زیادی ایجاد می‌کند و مفرح است. اگر شما هم طرفدار چنین کاری باشید، حتما دوست دارید که با ایده‌هایی برای ست‌کردن با همسر و همراهتان آشنا شوید.

استایل با هودی برای زوج‌ها هم مقدور است. در ادامه، تعدادی پیشنهاد برایتان داریم که مرورشان خالی از لطف نخواهد بود.

هودی‌هایی با رنگ‌های مکمل

استایل با هودی
هودی با رنگ‌های مکمل

یکی از انتخاب‌های بامزه برای استایل با هودی زوج‌ها، انتخاب رنگ‌های مکمل است. برای نمونه، سفیدوسیاه از جمله رنگ‌های مکملی هستند که شما و طرف مقابلتان می‌توانید برای پوشیدن هودی انتخاب کنید. هودی‌هایی بخرید که از یک جنس و طرح هستند اما رنگ‌هایشان با هم فرق می‌کند.

هودی‌هایی با طرح‌های مکمل

استایل با هودی
هودی زوج‌ها با طرح مکمل

هودی‌هایی با طرح‌های مکمل هم جذاب‌اند. برای نمونه به تصویر بالا نگاه کنید؛ پیتزایی که با قرارگرفتن دو هودی در کنار هم تکمیل می‌شود. برای دوست‌داشتن و محبت قلب مهم است اما گاهی ست‌کردن و تنوع‌دادن به استایل به این سبک هم قلبتان را گرم‌تر می‌کند.

هودی‌هایی با نوشته‌های معنادار

استایل با هودی
هودی دونفره

یکی دیگر از طرح‌ها برای استایل‌ با هودی زوج‌ها، لباس‌هایی با نوشته‌های مکمل است. شما می‌توانید نوشته‌‌ای عاشقانه یا بامزه درباره خودتان و طرف مقابل روی پارچه هودی‌ها چاپ کنید. هم هودی‌هایی با نوشته‌های آماده وجود دارد و هم امکان این هست که با شخصی‌سازی نوشته موردنظرتان، هودی را به برخی از تولیدکننده‌ها سفارش بدهید. در تصویر بالا، زوجی علاقه‌مند به سینما را می‌بینید که پشت هودی‌هایشان نوشته شده: بانی و کلاید. این فیلم جذاب و معروف را دیده‌اید؟

در آخر

استایل با هودی را دوره کردیم. فکر می‌کنیم که با نکات خوبی آشنا شدید. این‌طور نیست؟ هودی از آن لباس‌های کاربردی و جذابی است که می‌تواند برایتان استایل‌های متنوعی رقم بزند. پس اگر جای هودی در کمدتان خالی است، برای پاییز و زمستان امسال دست‌به‌کار شوید و یکی تهیه کنید.


در ادامه بخوانید: مناسب‌ترین پارچه‌ها برای دوخت لباس‌های پاییزی کدامند؟
منبع sanvt.com thetrendspotter.net championhoodie.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.