شلوار اسلش چیست؟ +ایده‌هایی جذاب برای ست کردن این لباس

دقت کرده‌اید که دنیای استایل و مد چقدر متنوع شده است؟ مثلا این‌روزها پوشیدن شلواری به‌شدت غیررسمی در خیابان از دید همه عادی است. نمونه این شلوارها، شلوار اسلش است که انواع مختلفی دارد و مرزهای اسپورت‌پوشی را جابه‌جا کرده و به حالتی فراتر از غیررسمی و به چیزی در میان شلوار راحتی و شلوار اسپورت غیررسمی بدل شده است. در این مقاله برایتان گفته‌ایم شلوار اسلش دقیقا چیست و چطور می‌توانیم آن را به بهترین شکل ست کنیم.

شلوار اسلش دقیقا چیست؟

شلوار اسلش

شلوار اسلش همان مدل از شلوارهای متنوع و راحتی است که این‌روزها در خیابان زیاد می‌بینیم. همان شلوارهایی که کمی، فقط کمی از شلوارهای راحتی منزل رسمی‌ترند و اغلب در پایین مچ‌شان کِش و گِت می‌خورد، همان‌هایی که در برخی مدل‌ها فاق بلند و گشادی دارند. این شلوارها با هدف راحتی و استفاده در تیپ‌های فوق غیررسمی طراحی می‌شوند اما این‌روزها پای‌شان از پیک‌نیک و ورزش به خیابان‌ها هم باز شده و حتی افراد معروف دنیا هم با استایل‌هایی شامل آنها زیاد دیده می‌شوند.

شلوارهای اسلش را نباید با گرم‌کن‌ها اشتباه بگیرید. تفاوت‌های اندکی میان‌شان وجود دارد که دنیای آنها را از هم جدا می‌کند. تفاوت‌هایی که اجازه پوشیدن شلوار اسلش در خیابان را صادر می‌کند ولی همچنان به شلوار راحتی برای ورود به خیابان اجازه نمی‌دهد. شلوارهای اسلش در جنس‌های مختلف تولید می‌شوند و علیرغم اینکه اغلب گشاد و راحت هستند، جنس و ساختار مچ‌شان به‌گونه‌ای است که در منزل و به‌عنوان شلوار کاملا راحتی مورداستفاده قرار نمی‌گیرد.

محبوب‌ترین شلوارهای اسلش را ببینید

شاید بتوان تفاوت اصلی شلوار اسلش با شلوار راحتی را در سنگینی مواد سازنده‌شان دانست. جنس اسلش‌ها معمولا سبک‌تر از شلوارها و گرم‌کن‌های راحتی است. مرزهای باریک میان شلوار اسلش و راحتی را دریابید و با شلوارهای راحتی در خیابان ظاهر نشوید. این کارتان تیپ و استایل‌تان را به‌شدت مخدوش می‌کند و نشان می‌دهد که از دنیای مد و فشن چیزی نمی‌دانید. در ادامه درباره اسلش‌ها که در انگلیسی با عنوان joggers شناخته می‌شوند، بیشتر صحبت می‌کنیم.

ویژگی‌های شلوار اسلش چیست؟

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، جنس شلوار اسلش از شلوار راحتی منزل سبک‌تر است. اما مدل‌های بسیار مختلف و متنوعی دارد. این شلوارها معمولا دور کمر و در قسمت مچ پا کِش می‌خورند و منعطف هستند. اسلش‌ها هم زنانه هستند و هم مردانه و قابلیت هماهنگ‌کردن‌شان با طیف متنوعی از لباس‌ها وجود دارد.

شلوار اسلش را چطور ست کنیم؟

کسانی که به پوشیدن لباس‌های اسپورت و غیررسمی علاقه‌مند هستند از اسلش‌ها استقبال زیادی می‌کنند. یکی از نکات مثبت آنها در کنار راحتی‌شان، قابلیت سِت‌کردن با انواع مختلفی از لباس‌های دیگر است. مثلا:

شلوار اسلش و هودی

شلوار اسلش

پوشیدن هودی‌ها یعنی همان سوئیشرت‌های کلاه‌دار با شلوار اسلش ایده خوبی است. با این تیپ می‌توانید به خیابان بروید، سری به کافه موردعلاقه‌تان بزنید و برای پیاده‌روی تنهایی یا با دوستان به تن‌تان باشد. اگر می‌خواهید که تیپ‌تان با شلوار اسلش و هودی خاص‌تر شود، بهتر است به لایه‌لایه‌ پوشیدن هم فکر کنید. منظور از لایه‌لایه پوشیدن چیست؟ منظور این است که مثلا، یک لایه تی‌شرت، یک لایه پیراهن مردانه با دکمه باز روی آن و بعد هودی را بپوشید. به این می‌گویند لایه‌لایه پوشیدن که اتفاقا خیلی هم شیک و به‌روز است.

شلوار اسلش با کت جین

شلوار اسلش

کت‌های جین از بهترین و کاربردی‌ترین لباس‌هایی هستند که می‌توانید در کمدتان داشته باشید. حال پیوند این کت‌های کاربردی با شلوار اسلش را در نظر بگیرید که خودش کاربردهای متنوعی دارد و با انواع لباس سِت می‌شود. پیوند مبارکی می‌شود. هماهنگ‌کردن کت جین و شلوار اسلش باعث می‌شود که دوز غیررسمی‌بودن تیپ‌تان کمی تغییر کند و ضمن اینکه کماکان اسپورت‌پوش هستید، از درجه به‌شدت غیررسمی و اسپورت کمی به سمت رسمی‌شدن پیش بروید؛ دقت کنید: فقط کمی.

شلوار اسلش با کت اسپرت

شلوار اسلش

این استایل به همه توصیه نمی‌شود. تلفیق کت  غیررسمی و شلوار اسلش از آن انتخاب‌هایی است که احتمالا افراد خاص‌پوش از آن استقبال می‌کنند. درست است که کت‌های اسپورت هم در دنیای لباس‌های غیررسمی به سر می‌برند اما درجه رسمیت‌شان در مقایسه با اسلش‌ها خیلی بیشتر است. تلفیق آنها با شلوار اسلش نوعی تضاد جالب ایجاد می‌کند که شاید برای همه قابل‌هضم نباشد. دقت کنید که در صورت پوشیدن کت با شلوار اسلش، پیراهن زیر کت هم باید غیررسمی باشد.


حتما بخوانید: cucamber

شلوار اسلش و پولوشرت

شلوار اسلش

پولوشرت‌ها بهترین انتخاب‌هایی هستند که می‌توانید برای سِت‌کردن با شلوار اسلش در نظر بگیرید. این پیراهن‌های یقه‌دار و سه‌دکمه را در زمان پوشیدن با شلوارهای اسلش ساده، طرح‌دار و رنگی انتخاب کنید تا تیپی خاص و قابل‌تأمل داشته باشید.

شلوار اسلش و تیشرت

شلوار اسلش

میزان هماهنگی دنیای اسلش‌ها با تی‌شرت‌ها آن‌قدر زیاد است که انگار ترکیبی همیشگی هستند. تی‌شرت‌ها در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف را با شلوار اسلش‌تان بپوشید و لذت ببرید. دست‌تان در انتخاب رنگ و طرح هم کاملا باز است.

شلوار اسلش و پیراهن مردانه

شلوار اسلش

پیراهن مردانه‌هایی که حالت اسپورت دارند: مثلا از جنس جین هستند یا چهارخانه‌ها در کنار شلوار اسلش ترکیب خوبی می‌سازند. برای پوشیدن آنها با این شلوارها باید پیراهن را روی شلوار بگذارید. پیراهم مردانه رسمی که در زیر کت‌وشلوار دامادی به تن می‌کنید، هرگز و هرگز و هرگز با شلوار اسلش سازگاری ندارد. این را به‌خاطر داشته باشید.

شلوار اسلش و کاپشن خلبانی

شلوار اسلش

کاپشن‌های خلبانی و شلوارهای اسلش هم از ترکیب‌های رایچ هستند. هماهنگی میان این دو به‌شدت زیاد است و اگر می‌خواهید  استایلی مبتنی بر راحتی برای خود تدارک ببینید، حتما به سِت‌کردن این دو دقت داشته باشید. به‌طور کلی هم، زمانی که قرار است کُت یا سوئیشرتی با شلوارهای اسلش بپوشید، باید به اندازه قد آن دقت کنید و حواس‌تان باشد که خیلی بلند نباشد.

در آخر

این‌روزها همه چیز مُد است. یعنی انتخاب، انتخابِ شماست. بعضی از انواع لباس که در گذشته هرگز در خیابان‌ها پوشیده نمی‌شدند، پا به میدان گذاشته‌اند و طرف‌داران زیادی هم پیدا کرده‌اند. شلوار اسلش هم از همین دسته لباس‌هاست. استقبال زیادی که از آن می‌شود هم نشان می‌دهد که آدم‌ها همیشه راحتی را به هرچیز دیگر ترجیح می‌دهند.

البته در کنار راحتی، حس و حال پوشیدن اسلش‌ها در ترکیبی اسپورت، حالت جذابی به افراد می‌دهد که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. شما از ایده پوشیدن شلوارهای اسلش استقبال می‌کنید؟ به نظرتان بهتر است که این تیپ را بیشتر در چه مکان‌هایی استفاده کنید؟ از آن دسته آدم‌هایی هستند که از اسلش‌ها و فرم راحت و منعطف‌شان خوش‌شان نمی‌آید یا طرفدارش هستید؟‌


در ادامه بخوانید: در دورهمی‌های دوستانه چه بپوشیم؟ برای آقایان
منبع justsweatshirts.com thetrendspotter.net fluxmagazine.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.