همه چیز درباره کفش اسنیکر؛ دلایل محبوبیت و راهنمای ست کردن

اسنیکرها را معمولا به‌عنوان نوعی کفش ورزشی می‌شناسیم؛ بااین‌حال، امروزه دیگر کاربرد آن صرفا به ورزش محدود نمی‌شود و بسیاری از افراد روزانه آن را می‌پوشند. در این مطلب می‌خواهیم درباره تاریخچه کفش اسنیکر و علل محبوبیت آن صحبت کنیم و یاد بگیریم چطور باید آن را با لباس‌هایمان ست کنیم.

تاریخچه کفش اسنیکر

تاریخچه کفش اسنیکر به گذشته‌های دور برمی‌گردد. هرچند اختلاف‌نظر زیادی درباره اینکه اولین بار چه کسی این کفش‌ها را طراحی کرده است وجود دارد، چیزی که مشخص است این است که کفش‌های ورزشی اولین بار در قرن هجدهم اختراع شده‌اند. البته در آن زمان به اسنیکر معروف نبودند.

کفش پلیمسول

در دهه ۱۸۳۰، بنیان‌گذار شرکت رابر لیورپول (The Liverpool Rubber Company) که جان بوید دانلوپ نام داشت، اولین کفش‌های ورزشی را تولید کرد. دانلوپ یک مخترع بود و او بود که نحوه چسباندن رویه کفش به زیره لاستیکی را اختراع کرد. این کفش‌ها را کفش شنی می‌نامیدند و مخصوص ساحل بودند.

در اواخر قرن هجدهم، ویت وبستر (Wait Webster) اولین اسنیکر را طراحی کرد. این کفش راحتی در دسته اسنیکرها قرار می‌گیرد، اما باز هم در آن زمان نامش اسنیکر نبود و آن را پلیمسول (Plimsolls) می‌نامیدند. این کفش‌ها زیره لاستیکی داشتند و به‌شدت زمخت بودند. جالب‌تر اینکه پای چپ و راستش تفاوتی با هم نداشت!

کفش کیدز

در حدود سال ۱۸۹۲، شرکت آمریکایی رابر (Rubber Company) نوعی کفش لاستیکی راحت‌تر با رویه برزنتی به بازار عرضه کرد که کیدز (Keds) نامیده می‌شد. زیره لاستیکی این کفش از مدل قدیمی ضخیم‌تر بود و بندهایی داشت که باعث می‌شد راه‌رفتن با آن راحت‌تر باشد.

تا اوایل دهه ۱۹۰۰ همچنان پلیمسول‌ها محبوب بودند؛ مخصوصا جوانانی که مسابقه بوکس می‌دادند بیشتر از هرکسی آنها را می‌پوشیدند. تا اینجا هنوز کیدز به تولید انبوه نرسیده بود.

در سال ۱۹۱۷، تولید انبوه کیدز آغاز شد و در دسترس همگان قرار گرفت. در آن زمان ورزش بوکس به‌شدت بین افراد محبوب بود و چون بوکسورها کفش کیدز را زیاد می‌پوشیدند، آن هم به این دلیل که می‌توانستند با کمک آن کفش‌ها چابکی خود را در رینگ حفظ کنند، این کفش‌ها محبوبیت زیادی پیدا کردند.

کیدز در دوومیدانی هم جایگاه خوبی داشت. در آن زمان گودیر اولین شرکتی بود که متوجه شد کفش کیدز برای دویدن بسیار مناسب است. به این ترتیب شروع به بازاریابی طرح‌های خود برای دویدن کرد.

آل استار

کفش اسنیکر - آل استار
آل استار با نام چاک تیلور که درست وسط دایره در دوطرف ستاره حک شده است

تا سال ۱۹۱۷، کفشی که مخصوص بسکتبالیست‌ها باشد وجود نداشت و آنها از کفش‌های ورزشی معمولی استفاده می‌کردند. در همین سال، شرکت کانورس اولین اسنیکر مخصوص بسکتبال را ساخت و آن را آل استار نامید. در سال ۱۹۲۳، یک بسکتبالیست نیمه‌حرفه‌ای به‌نام چاک تیلور که در تیم ایندیانا هوپ بازی می‌کرد این کفش‌ها را پوشید و با تبلیغ آنها به فروش فوق‌العاده‌شان کمک کرد. «چاک تیلور آل استار» از پرفروش‌ترین اسنیکرها در تاریخ این کفش ورزشی بوده است. بنابراین چیزی که اسنیکرهای کانورس را بیش‌ازپیش بین افراد محبوب کرد، محبوبیت ورزش بسکتبال بود که روزبه‌روز بیشتر می‌شد.

انواع کفش کانورس اینجاست

گرین فلش

در سال ۱۹۲۹ دانلوپ کفش دیگری به نام گرین فلش را به بازار عرضه کرد و فرد پری (Fred Perry) آن را در رقابت‌های ویمبلدون پوشید. در آن زمان پیشرفت صنعتی و تغییرات اجتماعی همراه با اشتیاق فزاینده افراد به فعالیت‌های ورزشی مخصوصا تنیس، باعث شد نیاز به کفش‌های تخصصی‌تر با کف لاستیکی افزایش یابد. چیزی که دانلوپ آن را برآورده کرد.

اسنیکر

تا اوایل دهه ۱۹۳۰ هیچ‌یک از کفش‌هایی که گفتیم اسنیکر نامیده نمی‌شدند. بعد از آن بود که این دسته از کفش‌ها با زیره لاستیکی به اسنیکر معروف شدند. اسنیکر از فعل Sneak به‌معنای دزدکی حرکت کردن گرفته شده است. دلیل این نام‌گذاری این است که این کفش‌ها هیچ صدایی تولید نمی‌کردند و اگر کسی آن را می‌پوشید، می‌توانست آرام به‌سمت کسی برود بدون اینکه او متوجه شود یا صدای پایش را بشنود.

اسنیکرهای آدیداس و پوما

کفش اسنیکر - اسنیکرهای آدیداس
اسنیکرهای آدیداس

در سال ۱۹۲۴ بود که اسنیکرها بین‌المللی شدند. در آن زمان مردی آلمانی به نام آدی داسلر نوعی کفش اسنیکر ساخت و آن را به نام خودش نام‌گذاری کرد؛ چیزی که امروز آن را به نام آدیداس می‌شناسیم. این برند امروزه محبوب‌ترین برند در زمینه کفش ورزشی است. جسی اوونز، ستاره دومیدانی، که در المپیک ۱۹۳۶ چهار مدال طلا کسب کرد، اسنیکر آدیداس پوشیده بود. جالب اینجاست که برادر آدی که رودی نام داشت، شرکت معروف دیگری را در زمینه تولید کفش ورزشی راه‌اندازی کرد و همه ما آن را می‌شناسیم: پوما.

در نیمه اول قرن بیستم، کفش‌هایی که برای ورزش تولید می‌شد فقط برای خود ورزش بود؛ اما در دهه ۱۹۵۰ کم‌کم اسنیکر به یکی از عناصر مد تبدیل شد. بعد از اینکه جیمز دین در فیلم محبوب «شورش بی‌دلیل» با اسنیکر ظاهر شد، تعداد بیشتری از نوجوانان هم این مد را دنبال کردند.

ورود اسنیکرها به رقابت‌های ان‌بی‌ای

کفش اسنیکر - ورود اسنیکرها به بسکتبال
والت کلاید فریزر و کفش پوما کلاید

اولین بازیکن ان‌بی‌ای (NBA) که امضای او روی کفش‌های اسنیکر قرار گرفت، والت کلاید فریزر بود. او در دهه ۱۹۷۰ اسنیکرهای پوما کلاید را تأیید و روی آنها امضا کرد. در آن زمان فریزر به‌دلیل استایل شیک و خوش‌پوشی‌اش هم در سالن بازی و هم در بیرون از بازی شهرت داشت. کفش مخصوص او به‌دلیل نمای بیرونی جیر و رنگ‌های متعددی که دارد معروف است. اگر پوما کلاید اصل را ببینید، نام فریزر روی آن حک شده است؛ درست مانند چاک تیلور که نام او روی آل استارها حک می‌شد. اگرچه کلاید معروف‌ترین کفش بسکتبال نبود، هنوز بین برخی از بازیکنان محبوبیت دارد.

اسنیکرهای مایکل جردن؛ معروف‌ترین اسنیکرهای جهان

کفش اسنیکر - اسنیکرهای مایکل جردن
اسنیکرهای مایکل جردن معروف‌ترین اسنیکرهای جهان‌اند/ مایکل جردن، ۱۹۸۴

در سال ۱۹۸۴، فروش اسنیکر بیش‌ازحد افزایش یافت. در این سال مایکل جردن، ستاره بی‌بدیل بسکتبال، که می‌خواست با برند محبوبش آدیداس قرارداد ببندد، تغییر عقیده داد و همین امر نقطه‌عطفی در تاریخ اسنیکرها ایجاد کرد. او به‌جای آدیداس با نایکی قرارداد امضا کرد و اسنیکری که نایکی با اسم مایکل جردن موسوم به ایر جردن (Air Jordans) برای اولین بار در سال ۱۹۸۵ عرضه کرد، به‌شدت معروف شد. این کفش معروف‌ترین اسنیکری است که تاکنون در جهان وجود داشته است. جذابیت بی‌اندازه مایکل جردن این کفش ورزشی را برای طرفداران این ورزشکار که دوست داشتند مانند او لباس بپوشند، به گزینه موردعلاقه آنها تبدیل کرد. این کفش به یکی از محبوب‌ترین کفش‌های کتانی در مد مدرن تبدیل شد و هنوز هم انتخاب بسیاری از دوست‌داران کفش‌های ورزشی است. حتی بعد از بازنشستگی جردن از ان‌بی‌ای، بازهم کفش‌هایش بیشترین فروش را داشتند.

کفش نایکی ایر جردن را ببینید

رقابت شرکت‌های بزرگ برای تولید کفش اسنیکر

در این زمان رقابت‌های شدیدی بین نایکی، ریبوک و آدیداس ایجاد شده بود. این شرکت‌ها ظاهر اسنیکرها را تغییر دادند، رنگ‌هایی خلاقانه به آن اضافه کردند و به این ترتیب، تولید اسنیکر برای هر ورزش از پیاده‌روی گرفته تا اسکیت‌برد و کراس ترینینگ آغاز شد.

در سال ۱۹۸۵ که نایکی به بازار ورزش وارد شد، آدیداس بازاریابی اسنیکرها را به‌سمت استفاده روزمره و غیرورزشی آنها آغاز کرد. این برند به‌شکل نمادین با گروه موسیقی Run-D.M.C. همکاری کرد تا این برند را به بازاری کاملا جدید وارد کند. بعدها در سال ۲۰۱۵ هم کانیه وست، رپر معروف، با آدیداس برای تبلیغ اسنیکرهای ییزی (Yeezy) همکاری کرد.

هریک از این شرکت‌ها فناوری‌های جدیدی برای تولید اسنیکر به کار بردند تا عملکرد آنها را بهبود بخشند. نایکی برای راحتی بیشتر از بسته‌های کوچک هوا استفاده می‌کرد، ریبوک از پمپ‌کردن هوا به‌درون کفش برای محکم‌تر کردن و راحت‌ترکردن این کفش‌ها استفاده می‌کرد و امروزه اسپیرا یک فنر در کف کفش تعبیه کرده است تا فشار روی پا را کاهش دهد.

ورود اسنیکرها به دنیای موسیقی

کفش اسنیکر - ورود اسنیکرها به دنیای موسیقی
کانیه وست، رپر معروف، با اسنیکرهای ییزی

صنعت موسیقی هم مانند ورزش، در تاریخ اسنیکرها اهمیت زیادی داشته است. مردم عاشق کفش‌هایی بودند که آهنگسازها و خوانندگان محبوبشان می‌پوشیدند. گروه‌های رپ، هیپ‌هاپ و نظایر آنها مانند نوعی کاتالیزگر باعث شدند مردم به اسنیکرها علاقه‌مند شوند و کم‌کم در کمد لباس هرکسی یک اسنیکر پیدا می‌شد.

اسنیکرهای جیر پوما کلاید در دهه ۱۹۸۰ انتخاب پسران و دختران بودند، درحالی‌که ایرفورس وان نایکی موردعلاقه رپرها و نوازندگان بود. از سوی دیگر، بیشتر اسنیکرهای کانورس را هنرمندان راک و پانک ازجمله کورت کوبین، جو استرامر و بیلی آرمسترانگ پوشیدند و آن را بیش از پیش محبوب کردند.

همکاری هنرمندان با برندهای بزرگ مد مدرن از ماجرای همکاری ران‌دی‌ام‌سی (Run-DMC) با آدیداس پس از انتشار آهنگ آدیداس من (My Adidas) آغاز شد. آنها که نسخه‌ای از اسنیکرهای سوپراستار آدیداس را طراحی و در سال ۱۹۸۵ عرضه کرده بودند، در سال ۲۰۲۰ هم این دو به‌مناسبت چندمین سالگرد تولید اسنیکرهایشان، بازهم با هم همکاری کردند.

همکاری ریحانا با پوما هم نقطه تعیین‌کننده‌ای در صنعت مد و تاریخ اسنیکرها بود. او در سال ۲۰۱۶ به‌عنوان مدیر خلاق این برند هم کار کرد. نام او پوما را که فروشش کاهش یافته بود احیا کرد. تأثیر او بر زنان جوان‌تر، دیدگاه مصرف‌کنندگان را نسبت به این برند اسنیکر تغییر داد. این نشان می‌دهد چطور یک فرد پتانسیل این را دارد که برندهای محبوب مد مدرن را که زمانی بین مردم محبوب بوده‌اند بازسازی کند.

از سایر همکاری‌های خوانندگان با تولیدکنندگان اسنیکر می‌توان به همکاری جی زی با ریبوک و کانیه وست با نایکی، لویی ویتون و آدیداس اشاره کرد.


حتما بخوانید: همه‌چیز درباره برند نایکی؛ نکاتی که حتما برایتان جذاب است

کفش اسنیکر در صنعت فیلم‌سازی

کفش اسنیکر - ورود اسنیکر به سینما
فیلم زندگی آبزی با استیو زیسو محصول آمریکا؛ سال ۲۰۰۴

برخی از فیلم‌ها در تاریخ فرهنگ پاپ به‌عنوان کاتالیزوری برای معروف‌کردن اسنیکرها تثبیت شده‌اند. اسنیکر کورتز نایکی هنگامی که در فارست گامپ ظاهر شد، محبوبیتی دوچندان یافت. وقتی شون پن در فیلم Fast Times at Ridgemont High اسنیکر پوشید این کفش هم به‌شدت محبوب شد.

فیلم «زندگی آبزی با استیو زیسو» اثر وس اندرسون که در آن همه خدمه اسنیکر آدیداس به‌رنگ سفید با بندهای زرد می‌پوشیدند هم در محبوبیت اسنیکر نقش مهمی داشت.

اسنیکرها و از بین بردن مرزهای جنسیتی

اسنیکرها به محو کردن مرزهای بین زن و مرد کمک شایانی کرده‌اند؛ زیرا طراحی آنها طوری است که هم مردان می‌توانند آنها را بپوشند و هم زنان. در اوایل دهه ۱۹۹۰ بود که پای زنان به مشاغل بیرون از منزل و نیز به رشته‌های ورزشی باز شد؛ بااین‌حال همیشه کفش‌هایشان چه در محل کار چه هنگام ورزش ظاهری زنانه داشت و به همان کفش‌های مجلسی پاشنه‌بلندشان شبیه بود. حتی در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ زنان همچنان مجبور بودند در هنگام ورزش دامن بپوشند. پوشیدن لباس‌های ورزشی مردانه از جمله اسنیکرها، گامی بود که زنان باید برای کنارگذاشتن محدودیت‌های اعمال‌شده برمی‌داشتند.

با ورود زنان بیشتر به‌عنوان نیروی کار در طول دهه ۱۹۸۰، کفش‌های پاشنه‌بلند از رونق افتادند. در فیلم‌های دختر کارگر و تس مک گیل، در خیابان‌های شهر نیویورک اسنیکر می‌پوشیدند و تلاش می‌کردند شغلی بر پایه صنعتی که تحت سلطه مردان بود ایجاد کنند. اسنیکرها به بخشی از سبک زندگی زنان تبدیل شدند و دیگر فقط برای ورزش کاربرد نداشتند. به این ترتیب استانداردهای جامعه درباره لباس به‌شکل قابل‌توجهی تغییر کرد و دیگر مجبور نبودند لباس‌های مشخصی را در زندگی روزمره‌شان بپوشند.

از اسنیکرهای خیابانی تا مد لوکس

کفش اسنیکر - از کفش‌های خیابانی تا مد لوکس
اسنیکرهای لوکس لویی ویتون/ عکس برگرفته از سایت رسمی لویی ویتون

از بین برندهای تولیدکننده اسنیکر، نایکی، آدیداس و فیلا محصولاتی مقرون‌به‌صرفه تولید می‌کردند و درعوض، لویی ویتون، بالنسیاگا و پرادا اسنیکرهایی لوکس به بازار عرضه می‌کردند.

اسنیکرهای لوکس به‌دلیل منحصربه‌فرد بودن قیمت بالایی داشتند و فقط عده معدودی می‌توانستند آنها را بخرند. اما امروزه مد در سطوح مختلفی در جامعه جریان دارد و نمی‌توان آن را مخصوص طبقه‌ای خاص به حساب آورد. به همین دلیل، برندهای پوشاک ورزشی ازجمله نایکی، ونس، کانورس یا آدیداس محصولاتی مقرون‌به‌صرفه تولید کردند که در دسترس همگان باشد.

بااین‌حال، اسنیکرها پتانسیل زیادی برای ارائه در نمایش‌های مد دارند که در هیچ نوع پوشاک دیگری دیده نمی‌شود. برندهای مد مدرن با ترکیب اشکال منحصربه‌فرد و رنگ‌های جذاب و استفاده از مواد باکیفیت می‌توانند اسنیکرهایی بسیار زیبا طراحی کنند.

علل محبوبیت کفش اسنیکر چیست؟

از دلایل اصلی محبوبیت اسنیکرها می‌توان ورود آنها به حوزه ورزش مخصوصا بسکتبال، حوزه هنر و از همه مهم‌تر ویژگی‌های خود این کفش‌ها اشاره کرد. ویژگی‌هایی که آنها را از سایر کفش‌ها متمایز می‌کند:

تنوع زیاد در طراحی

اسنیکرها تنوع بسیار زیادی ازنظر طراحی و رنگ دارند. طیف رنگ‌هایی که در اسنیکرها استفاده می‌شود بسیار گسترده است و شاید بتوان گفت همه رنگ‌ها را دربرمی‌گیرد.

راحت‌بودن

یکی دیگر از دلایل اصلی محبوبیت اسنیکرها راحتی بیش‌ازحد آنهاست. این کفش‌ها قابل‌تنفس هستند و برخلاف چرم که تهویه مناسبی ندارد، پاهایتان را در معرض جریان هوا قرار می‌دهد. چرم رطوبت زیادی را جذب می‌کند و پاها در کفش بوی بد می‌گیرند، درحالی‌که در اسنیکرها این‌طور نیست.

قیمت مناسب

اسنیکرها معمولا نسبت‌به انواع دیگر کفش قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌تری دارند. البته این بدان معنا نیست که همه اسنیکرها ارزان هستند. بسته به نوع برند، اسنیکرهای لوکس یا اسنیکرهای سفارشی با امضای ورزشکاران و هنرمندان، بسیار گران‌قیمت‌اند.

نحوه ست کردن اسنیکر با انواع لباس برای آقایان

اگر دوست دارید بدانید چطور باید اسنیکر را با لباس‌هایتان ست کنید پیشنهادهای زیر را بخوانید. فقط به یاد داشته باشید که کلا اسنیکر برای محیط‌های رسمی مناسب نیست.

اسنیکر ساده کژوال

کفش اسنیکر - اسنیکر ساده کژوال

این اسنیکرها همه‌کاره هستند و با شلوار جین، کتان چینو و شلوارک با هر رنگی جور در می‌آیند. برای لباس بالاتنه هم می‌توانید تی‌شرت طرح‌دار، پیراهن گینگهام یا کت بلیزر بپوشید.

نکته مهم این است که این اسنیکرها مناسب هر موقعیتی نیستند. آنها را فقط در موقعیت‌های کژوال بپوشید نه برای مجالس یا مراسم رسمی.

اسنیکرهای لوکس

کفش اسنیکر - اسنیکرهای لوکس
اسنیکرهای لوکس را می‌توانید با کت‌وشلوار شیک و نه‌زیاد رسمی ست کنید.

این اسنیکرها را می‌توانید با شلوار پارچه‌ای، جین چسبان، چینو و کت‌وشلوار کژوال ست کنید و در موقعیت‌های کژوال یا اسمارت کژوال بپوشید. اسنیکرهای لوکس را با شلوارک نپوشید، زیرا حجیم‌تر از نوع ساده آن هستند و ممکن است پاهایتان بزرگ به نظر برسند.

برای لباس بالاتنه تی‌شرت معمولی، پیراهن و پولو شرت مناسب است. بهتر است لباس بالاتنه کمی شیک‌تر باشد.

برای داشتن ظاهری متمایز می‌توانید پیراهنی با کراوات باریک، تک کت و شلوار جین راسته را با اسنیکرهایتان ست کنید.

اسنیکر ورزشی کلاسیک

کفش اسنیکر - اسنیکر ورزشی کلاسیک

این اسنیکرها اسپرت هستند و بیشتر برای خیابان‌رفتن و گردش روزانه مناسب‌اند. جین چسبان، جین مخروطی، تی‌شرت گشاد طرح‌دار یا بدون طرح و به‌طورکلی لباس‌های کژوال برای ست‌کردن با این اسنیکرها مناسب‌اند. شلوارک‌های چینو هم می‌توانند با آن خوب باشند.

اسنیکرهای ورزشی مدرن

کفش اسنیکر - اسنیکر اسپرت مدرن

این اسنیکرها برای باشگاه یا تعطیلات مناسب‌ترند. بااین‌حال اگر دوست دارید آنها را در خیابان بپوشید ولی دوست ندارید شبیه ورزشکاران به نظر بیایید، آنها را با شلوار یا گرمکن ورزشی ست نکنید. به‌جای آن از چینو راسته با لبه برگردان و نیز تی‌شرت‌های اسپرت کژوال استفاده کنید.

نکته مهم: اگر می‌خواهید با اسنیکرتان پیراهن و شلوار جین بپوشید بهتر است پیراهن را درون شلوار قرار ندهید.

پرفروش‌ترین کفش‌های ورزشی مردانه

اسنیکرهای منحصربه‌فرد گران‌قیمت

کفش اسنیکر - اسنیکرهای منحصربه‌فرد
کانیه وست، رپر معروف، با اسنیکرهایی که طراحی خاصی دارند.

این اسنیکرها منحصربه‌فرد هستند و در تعداد محدود عرضه می‌شوند؛ به همین دلیل گران‌قیمت هستند. برای مثال اسنیکری که کانیه‌وست می‌پوشد از این دسته اسنیکرهاست. اگر چنین اسنیکرهایی دارید، معمولا بهتر است آن را با شلوار جین باریک، تی‌شرت و یک پیراهن چهارخانه روی آن که دکمه‌هایش را باز می‌گذارید ست کنید. جین مشکی با تی‌شرت بلند و گشاد هم خوب است.

اسنیکرهای با فناوری مدرن

کفش اسنیکر - اسنیکرهای با فناوری مدرن

فقط تعداد کمی از افراد سراغ این اسنیکرها می‌روند. آنها بسیار گران‌قیمت هستند (اگر اورجینال باشند) و معمولا چون خودشان به‌اندازه کافی توجه همه را جلب می‌کنند بهتر است آنها را با لباس‌های مشکی آنها را بپوشید.

پیشنهادهای بیشتر

می‌توانید ست‌های زیر را هم امتحان کنید:

اسنیکر سفید با بلوز تیره و شلوار روشن

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

بلوز و شلوار از طیف رنگ زرد با اسنیکر سفید

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

شلوار جین آبی تیره با اسنیکر سفید و کت خاکی

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

کت‌وشلوار سرمه‌ای با اسنیکر سفید

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

شلوار خاکی و پیراهن تیره با اسنیکر سفید

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

اسنیکر رنگی با شلوار مشکی و پیراهن ساده

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

نحوه ست کردن اسنیکر با انواع لباس برای خانم‌ها

خانم‌هایی که تیپ اسپرت دارند مخصوصا خانم‌های جوان، به اسنیکر علاقه زیادی نشان می‌دهند:

اسنیکر با شلوار جین آبی

کفش اسنیکر - اسنیکر با جین آبی

اگر اسنیکر سفید می‌پوشید، با یک شلوار جین آبی آن را ست کنید؛ بهتر است لبه آن هم برگردان باشد. اگر دامن جین می‌پوشید هم با اسنیکرهای بنددار سفید عالی می‌شود.

کفش اسنیکر با لباس میدی

کفش اسنیکر - اسنیکر با پیراهن میدی

یک اسنیکر با لباس میدی برای هر موقعیت کژوال مناسب است. برای تکمیل ظاهرتان یک کیف ساک‌شکل یا دستی بردارید.

اسنیکر با شلوار چرم

کفش اسنیکر - اسنیکر با شلوار چرم

ترکیب اسنیکرها با شلوار یا کاپشن چرم بسیار شیک و عالی است و البته برای فصول سردتر مناسب است.

کفش اسنیکر با پیراهن بلند

کفش اسنیکر - اسنیکر با پیراهن ماکسی

در فصول گرما اگر زیر مانتو پیراهن ماکسی یا سارافون می‌پوشید، می‌توانید آن را با اسنیکر ست کنید.

اسنیکر با کت جین آبی با شلوار مشکی

کفش اسنیکر - اسنیکر با کت جین

یک کت جین آبی روشن با شلوار جین مشکی و یک تی‌شرت ساده یا راه‌راه زیر آن با اسنیکرهای مشکی جذاب خواهد بود.

پرفروش‌ترین کفش‌های ورزشی زنانه

پیشنهادهای بیشتر

می‌توانید ترکیب‌های زیر را هم امتحان کنید:

هودی نارنجی با اسنیکر آل استار سفید و شلوار جین با لبه برگردان

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

شلوار براق طوسی با بلوز خاکستری و اسنیکر آل استار مشکی

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

پیراهن ماکسی سفید با اسنیکر سرمه‌ای

کفش اسنیکر - پیشنهادهای بیشتر

 این اسنیکرهای جذاب را ببینید

جمع‌بندی

کفش اسنیکر یکی از محبوب‌ترین کفش‌ها در تاریخ اختراع کفش است و می‌توان گفت تقریبا هرکسی یک‌جفت از آن را دارد یا حداقل یک‌بار در زندگی یک‌جفت از آن را داشته است. اسنیکرها در اصل کفش ورزشی بوده‌اند و مخصوصا در بوکس و بسکتبال محبوبیت زیادی داشته‌اند؛ اما امروزه دیگر کسی آنها را کفش ورزشی به حساب نمی‌آورد و با هر تیپ اسپرت و کژوال آنها را می‌پوشند. این کفش‌ها آن‌قدر راحت‌اند که بعضی‌ها هرگز از کفش دیگری به جز آن استفاده نمی‌کنند. جالب اینجاست که اسنیکر، نه جنیست و نه سن و سال نمی‌شناسد و همه مردان، زنان و کودکان می‌توانند آن را بپوشند.

اگر از طرفداران کفش اسنیکر هستید، لطفا در دیدگاه‌ها برایمان بگویید چرا این کفش را ترجیح می‌دهید و از کدام برند بیشتر استفاده می‌کنید.


در ادامه بخوانید: همه چیز درباره پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی
منبع theconversation thecollector fashionbeans
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.