همه چیز درباره پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی

شما هم فکر می‌کنید کتانی در استایل رسمی جایی ندارد؟ اصلا این‌طور نیست. دنیای مدوفشن بازتر و آزادتر از همیشه به استقبال استایل‌های متنوع می‌رود. در این مقاله از پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی برایتان می‌گوییم. زیبا می‌شود. شک نکنید!

پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی

پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی

هیچ اشکالی ندارد که کفش‌های کتانی را با لباس‌های رسمی سِت کنید و بپوشید. چه کسی گفته است که قانون خاصی در این زمینه وجود دارد. واقعیت این است که استایل خوب یعنی بهره‌مندی از هارمونی و تعادل. این حالت با پوشیدن کتانی مناسب با لباس رسمی هم مقدور می‌شود.

بسیاری از افراد نمی‌توانند کفش‌های رسمی و پاشنه‌دار بپوشند. بسیاری از خانم‌ها و آقایان هم از کتانی خوش‌شان می‌آید و مایل‌اند که بنا به شرایط جسمی یا سلیقه‌شان همیشه کتانی به‌پا داشته باشند. پس در این مقاله، پیشنهادهای جذابی برایتان خواهیم داشت. کتانی‌دوستانِ کتانی‌پوش با ما همراه شوند.

حتی شمایی که به این استایل شک دارید هم بهتر است که تا انتها ما را همراهی کنید، چون نظرتان احتمالاً عوض خواهد شد. آماده‌اید؟ در بخش نخست از استایل رسمی با کتانی برای خانم‌ها می‌گوییم و بعد پیشنهادهایی برای آقایان را مطرح می‌کنیم.

خانم‌ها و پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی

قرار نیست که دنیای مدوفشن قواعد و اصولی را به ما دیکته کند. این دنیای پرزرق‌وبرق فقط می‌تواند پیشنهادهایی برایمان داشته باشد تا خودمان به بهترین نتیجه برسیم. تیپ خوب و استایل جذاب هم چیزی نیست جز ایجاد طرح و شمایلی برای خود که زیبایی‌هایمان را بیشتر نشان می‌دهد و بخش‌هایی را که دوست نداریم، کم‌رنگ‌تر می‌کند.

در نهایت، باید چیزی بپوشیم که حس‌وحالمان را خوب می‌کند، به تیپ و ظاهرمان تعادل می‌دهد و در آن راحت هستیم. اینکه فکر کنید، پوشیدن کتانی باعث می‌شود زنانگی از وجودتان رخت ببندد، حرفی نادرست است. کتانی‌ها منافاتی با شیک‌شدن، جذابیت و زیباترکردن ما ندارند.

محیوب‌ترین کتانی‌های زنانه اینجاست

۱. پوشیدن کتانی با پیراهن

پوشیدن کتانی با پیراهن
عکس از: Edward Berthelot

کتانی با دامن یا پیراهن رسمی ترکیب زیبایی می‌سازد. این استایل برای خانم‌هایی که قد بلندی دارند که بسیار مناسب است اما امتحان‌کردنش به دیگران هم توصیه می‌شود. یکی از بهترین انتخاب‌ها در این استایل، استفاده از کتانی‌های سفید است. اگر کتانی سفید را در استایلی مونوکروم (یعنی تمام استایل سفید باشد) یا استایلی با رنگ مشکی ست کنید، نتیجه زیبا می‌شود.

۲. ست‌کردن کتانی با مانتو کتی

کتانی در استایل رسمی
کتانی با مانتوی کتی

شما می‌توانید مانتویی کتی بپوشید و استایلی رسمی برای خود در نظر بگیرید و همچنان از کتانی هم استفاده کنید. انتخاب رنگ استایل از میان رنگ‌های پاستلی و خنثی در این مسیر فکر خوبی است.

اگر دوست دارید که سطح رسمی‌بودن استایل زیاد باشد، به‌جای کتانی‌های بنددار، به‌سراغ مدل‌های ساده و بی‌بند بروید. آل‌استارها یا ونس‌های سفید هم به‌خوبی در استایل‌های رسمی می‌نشینند؛ آنها را هم فراموش نکنید.

مدل‌های کت و مانتو کتی زنانه


حتما بخوانید: ایده‌هایی جذاب برای ست کردن کفش کانورس برای خانم‌ها و آقایان

۳. کتانی با دامن

کتانی با دامن
عکس از: Christian Vierig

اگر می‌خواهید کتانی را با دامنی رسمی بپوشید، نباید به‌سراغ کتانی‌هایی بروید که در اصل کفش ورزشی هستند. منظور چیست؟ یعنی کفش منتخب نباید آنچنان از ظرافت دور باشد. کفش‌های چسب‌دار و ظریف انتخاب کنید تا ترکیب جذاب‌تری به‌وجود بیاید.

۴. پوشیدن کتانی با لباس عروس

کتانی در استایل رسمی
لباس عروس بلند با کتانی

بعضی از عروس‌خانم‌ها عاشق کفش سفید و پاشنه‌بلند هستند. برخی هم دوست دارند که در شب پرجنب‌وجوش عروسی‌شان راحت باشند. این‌ دسته طرفدار پیشنهادمان خواهند شد: کتانی بپوشید. از آنجایی که دامن عروس بلند است، پوشیدن کتانی تأثیر چندان زیادی روی استایل نخواهد گذاشت.

کسانی که خاص‌پسند هستند و طرفدار ایده‌های نو، می‌توانند قد دامن را هم کوتاه انتخاب کنند. در این صورت، پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی عروسی‌شان هم عالی از کار درمی‌آید. نظرتان چیست؟ لباس عروس بلند یا کوتاه؟ با کتانی یا نه؟

کتانی با لباس عروس کوتاه
لباس عروس کوتاه با کتانی

آقایان و پوشیدن کتانی در استایل رسمی

حالا نوبت آقایان محترم است که توصیه‌هایی درباره ست‌کردن کتانی با استایلی رسمی دریافت کنند. البته چند نکته مهم در این زمینه وجود دارد که پیش از طرح توصیه‌ها با شما درمیان می‌گذاریم. اگر قرار باشد که کتانی را در استایلی رسمی استفاده کنید، حواستان به دمپای شلوار باشد.

دمپای شلوار باید کوتاه باشد و بالای کفش قرار بگیرد. البته نه آنچنان بالا که مچ پایتان به شدت بیرون باشد. برش کت‌وشلوارتان هم باید کمی از حالت کلاسیک دور بماند تا تعادل از استایل پَر نکشد و تیپ مضحکی پیدا نکنید.

۱. کتانی با کت و شلوار

پوشیدن کتانی با کت و شلوار
پوشیدن کتانی با کت و شلوار

برای پوشیدن کتانی در استایل رسمی مردانه هم بهتر است که به‌سراغ رنگ‌های نود و خنثی بروید. رنگ‌های پاستلی و خنثی در کنار کفشی تخت و کتانی می‌توانند ترکیب جذاب و خاصی به‌وجود بیاورند. البته رنگ‌های تیره‌ای مانند سورمه‌ای هم انتخاب‌های خوبی هستند. یک پای سورمه‌ای در دنیای اسپورت‌هاست و پای دیگرش در دنیای رسمی‌ها. همان‌طور که در این استایل می‌بینید، قد شلوار هم بالای کفش است و هارمونی خوبی ایجاد شده است. برش کت‌وشلوار هم چندان رسمی و کلاسیک نیست. رنگ کفش هم با لباس زیر کت هماهنگ است.

۲. با جلیقه و شلوار رسمی

جلیقه و پیراهن مردانه با کتانی
جلیقه و پیراهن مردانه با کتانی

یکی دیگر از انتخاب‌های مناسب برای استفاده در کنار کتانی در استایل رسمی، جلیقه است. جلیقه را با پیراهن مردانه و شلوار رسمی بپوشید. همچنان حواستان باشد که دمپای شلوارتان روی کفش قرار نگیرد. این استایل هم تازه و ساختارشکن است.

انواع جلیقه رسمی مردانه اینجاست

۳. پوشیدن کتانی با پیراهن و شلوار مردانه

کتانی در استایلی رسمی
شلوار و پیراهن مردانه با کتانی

اگر حس می‌کنید که پوشیدن کتانی با کت‌وشلوار کمی عجیب است یا هنوز آمادگی استفاده از چنین استایلی ندارید، عیبی ندارد. پیشنهاد جذاب دیگری هم داریم. کتانی را با شلوار مردانه و پیراهنی رسمی بپوشید. این استایل برای آقایانی مناسب است که چندان اهل استایل‌های به‌شدت رسمی و کت‌پوشیدن نیستند.

۴. پولیور و شلوار مردانه با کفش کتانی

پلیور مردانه با کتانی
پلیور مردانه با کتانی

پوشیدن کفش کتانی در استایل رسمی در کنار پولیور و شلوار مردانه را هم امتحان کنید. این استایل هم شیک است و هم راحت. ضمن اینکه برای افرادی با اندام‌ها و سنین مختلف مناسب از کار درمی‌آید.

محبوب‌ترین کتانی‌های مردانه اینجاست

حالا نوبت شماست

هرچیزی که تعادل را در تیپتان به رخ بکشد، جذاب است و دوست‌داشتنی. پوشیدن کتانی با لباس‌های رسمی هم چیز عجیبی نیست. شما از چنین استایلی استقبال می‌کنید؟ حالا که عروس‌ها و دامادها هم از چنین استایلی استقبال می‌کنند، شاید بهتر باشد که راحتی و جذابیت را با واردکردن کتانی‌ها به استایل خود تقدیم کنید.


در ادامه بخوانید: کفش موکاسین چیست؟ چطور آن را ست کنیم؟
منبع ladylife.style apetogentleman.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.