چطور استایل شخصی خودمان را بسازیم؟

داشتن استایل شخصی کار سختی نیست. کافی‌ست کمی دقیق باشید و برایش وقت بگذارید. اگر دوست دارید لباس پوشیدن‌تان خاص شما باشد و به‌عنوان فردی شناخته شوید که سبک و استایل خودش را دارد، با ما باشید.

شاید شما هم عکس افراد معروف را ببینید و فکر کنید چقدر خوب است یک کمد پر از لباس‌های رنگارنگ داشته باشید. اما کارت بانکی‌تان خیلی امکان خرید کردن نمی‌دهد.

خبر خوب این‌که کارشناسان مد می‌گویند شما نیازی به یک دوجین لباس و کفش ندارید. بلکه استایل شخصی شما با چند دست لباس کاربردی و مناسب شکل می‌گیرد.

اگر می‌خواهید خیلی خاص و شیک به‌نظر برسید، راهش این است که یاد بگیرید استایل شخصی خودتان را بسازید.

در این مطلب از «من‌ومد» قرار است نکته‌هایی برای خرید لباس، هماهنگ کردن آن‌چه در کمدتان دارید، و نکته‌های کلی برای درست کردن استایل ویژه‌ خودتان بخوانید. لینک پرفروش‌ترین لباس و اکسسوری را هم ببینید. شاید لباس‌های موردنیازتان را آنلاین پیدا کنید و بخرید.

۱- برند شخصی خودتان را بسازیداستایل شخصی

فکر می‌کنید لباسی که در مناسبتی خاص به تن می‌کنید، چقدر ویژه‌ خودتان است؟ اگر این لباس در ویترین فروشگاهی باشد، دیگران را به یاد شما می‌اندازد؟ لباسی‌ است که انگار خاص خودتان است؟ یا ممکن بود هر کس دیگری در آن مناسبت همان لباس را بپوشد؟

برندسازی فقط به کسب‌وکار و بازاریابی محدود نمی‌شود. زمانی که از مد حرف می‌زنید، باید بدانید چه کسی هستید و برند شخصی خود را به‌شکلی مجزا از دیگران بسازید.

بسیارخوب، چطور برند شخصی خودتان را بسازید؟

با صفت‌هایی شروع کنید که شما را توصیف می‌کنند. چه سبک و استایل شخصی به شما می‌آید؟ شاید سرگرم‌کننده، هیجان‌انگیز و منحصربه‌فرد است. ممکن است شیک، بدون تاریخ مصرف و شیک بپسندید.

۲- چشم‌های‌تان را تیز کنیداستایل شخصی

اگر مطمئن نیستید کدام را بیشتر دوست دارید، به سبک افراد معروف دقت کنید. به تصور شما کدام سبک بیشتر به شما شبیه است؟ آنها چطور استایل شخصی خودشان را ساخته‌اند. لباس‌شان از چه بخش‌هایی تشکیل شده؟ ترکیب رنگ‌ها، سبک کفش و لوازم جانبی را از قلم نیندازید.

مثل یک محقق با چشم‌های تیز و کنجکاو همه چیز را بررسی کنید. به لباس دوست، همکار و کسانی که وارد رستوران می‌شوند، بیشتر از قبل توجه کنید. مترو و اتوبوس هم جای مناسبی برای بررسی لباس آدم‌های خوش‌تیپ است. کم‌کم سبک‌های مختلف را راحت شناسایی می‌کنید. دیگر با یک نگاه متوجه می‌شوید فردی که مقابل‌تان نشسته، به‌سبک کلاسیک لباس پوشیده، مینیمال می‌پسندد، یا با سبک بوهمی خوشحال است.

به ویژگی‌های شخصیتی و سلیقه‌تان بیشتر از قبل دقت کنید. لباس‌های‌تان را بپوشید و جلوی آینه بررسی کنید. اگر به برند شخصی و استایل خاص خودتان نمی‌خورند، آنها را ببخشید. قرار نیست لباسی بپوشید که ویژگی‌های شما را بازتاب ندهد.

۳- خیاط شخصی خودتان را داشته باشیداستایل شخصی

هر فرد خوش‌تیپی باید شماره خیاطی را در موبایلش ذخیره کرده باشد. خیاط می‌تواند یک شومیز ساده، یک جین معمولی یا هر لباس دیگری  را با تغییراتی کوچک به لباس خاص شما تبدیل کند. گاهی چند سجاف در یک لباس، کوتاه یا تنگ کردن، عوض کردن دکمه، اضافه کردن کمربند یا تغییر جذاب دیگری، لباس شما را خاص می‌کند.

۴- تقلید کنیداستایل شخصی

درست است که داریم از استایل شخصی و متفاوت بودن با دیگران حرف می‌زنیم. اما در اول هر کاری کمی تقلید لازم است. هر دانشجوی رشته‌ نقاشی، کارش را با تقلید کردن از آثار نقاشان بزرگ شروع می‌کند، این‌طور نیست؟

شما هم با تقلید کردن از افراد صاحب سبک آغاز کنید. از یک ست لباس تقلید کنید. آن را بررسی کنید و ببینید چه بخش‌هایی از آن استایل را دوست ندارید. یا برعکس چه بخش‌هایی را خیلی می‌پسندید.

۵- جزییات مهم‌انداستایل شخصی

ممکن است شما دو ست لباس ببینید که در هر کدام بلوز سفید، شلوار جین و کمربند قهوه‌ای وجود دارد. اما برش و مدل لباس‌ها باعث شده دو استایل متفاوت بسازند.

به‌تدریج یاد می‌گیرید چطور تکه‌های لباس، رنگ‌ها و جنس‌های مختلف را کنار هم بچینید.

۶- از منطقه امن‌تان بیرون بیاییداستایل شخصی

برای کسی که همیشه لباس‌ تیره به‌تن کرده، انتخاب لباس‌های شاد یا روشن کمی سخت است. کسی که برای محل کار، دورهمی یا خرید یک سبک لباس پوشیده، انتخاب سبک متفاوت کار ساده‌ای نیست.

اما شما تصمیم گرفته‌اید استایل شخصی خودتان را بسازید. پس لازم است از حاشیه امن و همیشگی بیرون بیایید. به‌دنبال مدل‌ها، رنگ‌ها و ترکیب‌های متفاوت باشید.

این کار را می‌توانید با فروشگاه‌گردی شروع کنید. سراغ مدل‌های متفاوت بروید، آن را ببینید و بررسی کنید. نیازی نیست حتما با دست پر از فروشگاه بیرون بیایید. این تغییر اول در ذهن شما اتفاق می‌افتد. از نو تعریف کنید چه سبک و رنگی را می‌پسندید.

چند مدل شومیز زیبا ببینید

۷- رنگ خاص خودتان را بشناسیداستایل شخصی

هیچ‌کس نمی‌تواند با لباس‌های تک‌رنگ زندگی کند. اما کسانی که استایل شخصی خودشان را ساخته‌اند، رنگی مختص خودشان دارند. بعضی‌ها عاشق ترکیب سفید و مشکی هستند.

بعضی افراد از رنگ‌های خنثا فراتر نمی‌روند. بعضی آدم‌ها با پوشیدن رنگ‌های تند و شاد انرژی می‌گیرند. شما چه رنگی هستید؟ سفید، بادمجانی، سورمه‌ای، صورتی؟

اگر تا حالا رنگ خودتان را پیدا نکرده‌اید، یک راهنمای برای شما داریم. اول فهرستی از چند رنگ مشخص کنید که به شما می‌آیند و موردعلاقه‌تان هستند. حالا از بین آنها دو رنگ را انتخاب کنید. ببینید کدام رنگ به شما حس خوبی می‌دهد و بیشتر به شخصیت شما می‌آید.

اگر این رنگ در بین لباس‌ها و وسایل جانبی‌تان پیدا می‌شود، آنها را مشخص کنید. رنگ‌تان را برای خریدهای آینده درنظر داشته باشید. سعی کنید رنگ خاص شما در بین کیف، روسری، کفش، فریم عینک، لاک و لباس‌ها دیده شود. قرار نیست هر روز لباس شما به همان رنگ باشد. اما گاهی با پوشیدن آن رنگ، استایل شخصی‌تان را به‌رخ بکشید.

۸- اکسسوری‌ها را دست‌کم نگیریداستایل شخصی

لوازم جانبی برای نشان دادن شخصیت شما بهترین به‌حساب می‌آیند. هزینه خرید اکسسوری کمتر از خرید لباس است. پس می‌توانید با بودجه‌ای محدود چندین لوازم جانبی برای خودتان بخرید.

عینک، کمربند، انگشتر، دستبند، دستمال گردن، شال و کلاه و خیلی چیزهای دیگر را در کمدتان داشته باشید؛ این وسایل خیلی چیزها درباره‌ شما، استایل و سلیقه‌تان دارند که بگویند.

چند مدل انگشتر زیبای طلا ببینید

۹- ساختن استایل شخصی را از کمدتان شروع کنیداستایل شخصی

شاید از استایل کنونی‌تان راضی نباشید. اما حتما لباس‌هایی دارید که به‌نظرتان قشنگ و جذابند. لباس‌هایی که بیشتر روزها دوست دارید به تن کنید. با همان‌ها شروع کنید.

تفاوت‌شان با بقیه کمد شما در چیست؟ چه رنگ، جنس و مدلی دارند؟ چه جزییاتی دارند که موردپسند شما قرار گرفته؟ این جزییات کمک می‌کنند خرید بعدی‌تان حسابی موفقیت‌آمیز باشد.

۱۰- برای دل خودتان لباس بپوشیداستایل شخصی چیست

ممکن است بعضی‌ها از لباس یا لوازم جانبی موردعلاقه‌تان خوششان نیاید. ایرادی ندارد! شما نگران دیگران نباشید. اگر کسی از آبی خوشش نمی‌آید، می‌تواند رنگ‌های دیگر را امتحان کند. شما همان آبی را بپوشید.

روسری‌های طرح‌دار و رنگی، کفش لژدار، شلوار دم‌پا گشاد، دکمه‌های بزرگ، هر کدام که به استایل شخصی شما می‌آید، بدون نگرانی انتخاب کنید.

۱۱- هوشمندانه خرید کنیداستایل شخصی

مهم نیست چقدر برای خرید سالانه لباس هزینه می‌کنید. هر بودجه‌ای که دارید، در راستای ساختن استایل موردنظرتان خرج کنید. گوش به‌زنگ حراجی‌ برندهای باکیفیت باشید تا بتوانید ارزان و خوب خرید کنید.

چند مدل کت شیک زنانه اینجاست

قرار نیست خرید شما جاهای خالی کشوها را پر کند. با دقت و وسواس خرید کنید. در سایت‌هایی مثل پینترست  لباس، کیف و کفش و اکسسوری با هم ست شده. این ست‌ها را ببینید و ایده بگیرید. قبل از خرید از خودتان بپرسید این لباس را برای کدام ست لازم دارید؟ این کفش به لباس‌های شما می‌آید؟ همین پرسش‌ها می‌توانند شما را از بعضی از خریدها منصرف کنند.


حتما بخوانید: کمد کپسولی چیست؟ راه‌های داشتن استایل‌های متنوع با کمترین خرید ممکن

۱۲- به سبک زندگی‌تان توجه کنیداستایل شخصی

سن و موقعیت شما لباس و استایل خاصی می‌طلبد. آب‌وهوای محل زندگی، محیط کار یا تحصیل، و برنامه‌های هفتگی و ماهانه‌ای که در زندگی دارید، روی استایل شخصی شما اثرگذارند. اگر به‌تازگی درس‌تان تمام شده و دنبال کار می‌گردید، حتما به لباس‌ مناسب مصاحبه‌های کاری نیاز دارید.

برای موقعیت‌های مختلف استایل تعریف کنید. برای رفتن به باشگاه ورزشی، محل کار، دورهمی خودمانی، مهمانی رسمی، خرید، آموزشگاه‌های مختلف و زمانی که در خانه هستید، به لباس‌های متفاوتی نیاز دارید. اما این ست‌های مختلف از استایل شخصی شما دور نمی‌شوند. اگر طرح کیف یا لباس پلنگی دوست ندارید، هیچ‌جا چنین طرحی در استایل شما دیده نمی‌شود. عاشق رنگ طوسی هستید؟ در لباس خانه یا لباس رسمی از این رنگ استفاده خواهید کرد.

شما برای خودتان استایل شخصی طراحی کرده‌اید؟ تجربه و راهکارهای‌تان را برای خواننده‌های منو مد بنویسید.


در ادامه بخوانید: ۱۶ روش برای داشتن یک استایل شیک زنانه که باید بدانید
منبع collegefashion.net anuschkarees.com theeverygirl.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.