۱۰ راز جوانی و شفافیت پوست زنان ژاپنی

راز جوانی پوست زنان ژاپنی چیست؟ دقت کرده‌اید که چقدر پوست شفافی دارند؟ انگار رد گذر زمان روی صورت‌های خوش‌رنگ‌وآبشان نمی‌افتد. اما چرا؟ حتما دلیلی دارد. در این مقاله می‌خواهیم رازهای زیبایی و شفافیت پوست ژاپنی‌ها را برایتان بگوییم.

راز جوانی پوست زنان ژاپنی؛ به زیبایی با زبان ژاپنی سلام کنید

راز جوانی پوست زنان ژاپنی
پوست شفاف زنان ژاپنی

پوست ما در طول روز در معرض فشارها و استرس‌های زیادی قرار دارد. دود سیگار، آلودگی‌های مختلف هوا، اشعه‌های خورشید، گردوغبار و… نمی‌خواهند بگذارند که پوستمان همان لطافت کودکی را حفظ کند. البته فقط بحث عوامل بیرونی نیست، از درون هم فشارهایی وجود دارد که نمی‌گذارند پوستمان جوان و شاداب بماند.

برای مثال، استرس و نگرانی‌ها روی سوخت‌وساز بدنمان و در نهایت پوستمان اثر منفی می‌گذارند. به نظر می‌رسد که بانوان ژاپنی راه‌های مقابله با این عوامل مخرب پوست را می‌دانند. در ادامه به این روش‌ها اشاره می‌کنیم.

راز نخست: تغذیه متعادل و مناسب

تغذیه مناسب می‌تواند اثرات بسیار خوبی روی پوست بگذارد. ژاپنی‌ها هم غذاهای مفید و مغذی مصرف می‌کنند. برای مثال، برنج از پایه‌های خوراک آنهاست. درست است که برنج کربوهیدرات زیادی دارد اما در کنار آن، سرشار از مواد مطلوب دیگری مانند ویتامین B1 هم هست.

این ویتامین خستگی را از بدن دور می‌کند. برنج حاوی آهن هم هست. متأسفانه بسیاری از زنان دچار فقر آهن هستند. با میل‌کردن برنج می‌توان با این مشکل جنگید. وجود ماده مغذی روی یا همان زینک در برنج هم از آن گزینه خوبی برای درخشیدن در رژیم غذایی می‌سازد. زینک (یا همان روی) می‌تواند به حفظ کلاژن پوست کمک کند.

خمیر سویا هم ماده غذایی دیگری است که ژاپنی‌ها مصرف می‌کنند. این ماده هم برای عملکرد بهتر روده‌ها مفید است و روی زیبایی پوست اثر می‌گذارد. از سوی دیگر، پایه غذاهای ژاپنی سبزیجات و ماهی است.

مصرف غذاهای دریایی روی پوست و موهای ژاپنی‌ها اثرات مثبت زیادی می‌گذارد. تعادلی که در هر غذای ژاپنی وجود دارد هم دلیل دیگری است که زیبایی و سلامت را به مردمان این کشور پیشکش می‌کند. برای مثال، بیشتر سوپ‌های معروف ژاپن حاوی سه نوع سبزی، برنج و ماهی است.

چنین غذایی تمام مواد مفید و مناسب را در یک وعده راهی بدن می‌کند. ویتامین‌ها و اسیدهای چرب امگا۳ در ترکیب این غذاها باعث از بین‌رفتن التهابات پوستی و دفع سموم بدن می‌شوند.

راز دوم: حمام کردن اصولی و درست

راز جوانی پوست زنان ژاپنی فقط در غذا خلاصه نمی‌شود. آنها عاشق حمام‌کردن هم هستند و گاهی حتی دو ساعت در حمام می‌مانند. شستن بدن با آب داغ از سنت‌های دیرین ژاپنی است. آب داغ می‌تواند باعث بازشدن منافذ پوستی و آبرسانی به آن شود.

زنان ژاپنی پس از دوش آب داغ، از ماسک‌های مفید هم استفاده می‌کنند. پس از دوش‌گرفتن یا حمام‌کردن با آب داغ، منافذ پوستی باز می‌شوند و آمادگی لازم برای جذب آب و رطوبت یا مواد مفید ماسک را به وجود می‌آورند. ژاپنی‌ها به چشمه‌های آب گرم هم علاقه دارند و ساعت‌های طولانی را در آنها می‌گذرانند.

راز سوم: دوری از اشعه فرابنفش خورشید

راز جوانی پوست زنان ژاپنی
دوری از اشعه فرابنفش خورشید

شاید برایتان عجیب باشد اما راز جوانی پوست زنان ژاپنی تاحد زیادی دوری از اشعه‌های مضر خورشید است. در فصول تابستان و بهار، آنها را در حالی در خیابان می‌بینید که چترهای آفتاب‌گیری بالای سر گرفته‌اند و نمی‌گذارند که اشعه فرابنفش خورشید بی‌رحمانه پوست صاف و زیبایشان را خراب کند.

البته این را هم در نظر بگیرید که از گذشته‌ها، پوست سفید در میان ژاپنی‌ها طرفدار زیادی داشته است. آنها معتقد بوده‌اند که پوست سفید زیباترین رنگ پوست است. برای همین، نمی‌گذاشته‌اند که آفتاب به پوستشان بتابد و رنگش را تغییر بدهد. در هر حال، این عقیده در کنار اهمیتی که زنان ژاپنی به پوستشان می‌دهد از جمله رازهای زیبایی پوست آنهاست. کرم ضدآفتاب را هم که واضح است نباید فراموش کنید.

پرفروش‌ترین کرم‌های ضدآفتاب

راز چهارم: محصولات مراقبتی و ابزارهای حفاظت از پوست

در ژاپن محصولات زیادی برای مراقبت و محافظت از پوست تولید می‌شود. کیفیت این محصولات هم اصولا بسیار خوب است. برای نمونه، بسته‌های مراقبت از پوست زیادی در این کشور وجود دارد. انواع ماساژورها، دستگاه‌های اصلاح موی مناسب و مرطوب‌کننده‌ها هم در ژاپن تولید می‌شوند.

تنوع محصولات مراقبت از پوست و کارایی بالایی که دارند، زنان را به استفاده از آنها و مراقبت از پوستشان تشویق می‌کند. یکی از دلایل زیبایی پوست زنان این کشور همین تنوع و در دسترس‌بودن محصولات پوستی است. ترکیبات مناسب و اثرگذار مواد مراقبتی مانند تونرها و لوسیون‌ها پوست زنان ژاپن را درخشان و زیبا می‌کند.

انواع ماساژور دستی صورت

راز پنجم: تغذیه پوست با سبوس برنج

راز جوانی پوست زنان ژاپنی
استفاده از برنج برای داشتن پوست زیبا

سالیان طولانی است که زنان ژاپنی از سبوس برنج برای سلامت و زیبایی پوستشان بهره می‌برند. از این سبوس به شکل پودر و در مواد آرایشی و مراقبتی مختلف استفاده می‌شود. این ماده می‌تواند کک‌ومک‌ها را از بین ببرد، با پیرشدن پوست مقابله کند و آن را نرم و جوان نگه دارد.

ژاپنی‌ها ماسک‌های مختلفی هم با سبوس برنج درست می‌کنند. برای مثال، سه قاشق غذاخوری برنج را در ظرفی برای چند دقیقه می‌پزند، آب برنج که جمع شد، آن را آبکش می‌کنند. البته آب برنج دور ریخته نمی‌شود چون در مراحل بعدی به کارشان می‌آید.

سپس یک قاشق غذاخوری شیر به برنج اضافه و ترکیب را خوب مخلوط می‌کنند. بعد هم یک قاشق غذاخوری عسل در مخلوط می‌ریزند. چیزی که حاصل می‌شود باید حالت چسبنده داشته باشد تا روی پوست بماند.

در آخر، ماسک حاصل را روی پوست خشک و تمیزشان می‌گذارند و زمانی که ماسک روی پوست خشک شد، آن را با آب برنج می‌شویند. آب برنج می‌تواند به گردش خون در پوست کمک کند، لک و کک‌ومک‌ها را از بین ببرد و از همه مهم‌تر، به پوست حالت شاداب و درخشان بدهد.

انواع سبوس برنج

راز ششم: استفاده از چای سبز با اهداف متنوع

چای سبز جایگاه ویژه‌ای در رژیم غذایی ژاپنی‌ها دارد. اما چرا؟ چون خواص آنتی‌اکسیدانی دارد، مانع از بروز التهاب در بدن می‌شود و ضدباکتری هم هست. زنان ژاپنی از این چای در قالب پودر در لوسیون‌ها و کرم‌های مختلف خود بهره می‌برند.

حمام‌کردن با آبی که در آن برگ چای سبز وجود دارد هم از انتخاب‌های ژاپنی‌هاست. البته اینکه چنین کاری چقدر میان عمومشان رواج داشته باشد، مشخص نیست و این موضوع را نمی‌دانیم. چون چنین حرکتی کمی خاص و تجملاتی به نظر می‌رسد.

در هر حال، اگر پای حمام‌کردن در وانی پر از برگ‌های چای سبز هم به میان نباشد، باز از این ماده در تونرها و کرم‌ها زیاد استفاده می‌شود. چای سبز می‌تواند تخریب پوست بر اثر قرارگرفتن در معرض نور خورشید را رفع کند. سلول‌ها مرده را دوباره زنده و فعال کند و پوست را صاف و شفاف جلوه دهد.

پرفروش‌ترین تونرهای صورت

راز هفتم: مصرف روغن کاملیا به شکل‌های مختلف

راز جوانی پوست زنان ژاپنی
استفاده از روغن کاملیا برای پوست و مو

قرن‌هاست که زنان ژاپنی از روغن کاملیا برای پوست، مو و حتی مصارف خوراکی استفاده می‌کنند. وجود اسیدهای چرب امگا۹ در این روغن که با نام اولئیک اسید هم شناخته می‌شود، در کنار پروتئین‌های ضروری و گلیسیرید، پوست و مو را شاداب و جوان می‌کند.

روغن کاملیای خوراکی هم باعث کاهش کلسترول، افزایش ایمنی بدن و ایجاد تعادل در قند خون می‌شود. ژاپنی‌ها این روغن را مستقیم روی پوستشان می‌مالند یا آن را به‌طور خوراکی مصرف می‌کنند.

راز هشتم: مصرف ویتامین C

ویتامین C مزایای زیادی دارد. یکی از این مزایا که راز جوانی پوست زنان ژاپنی را هم می‌سازد، تأثیرش در کلاژن‌سازی پوست است. ژاپنی‌ها به مصرف غذاهایی علاقه دارند که سرشار از این ویتامین است.

یوزو نوعی از مرکبات ژاپنی است که مقادیر زیادی ویتامین C دارد. خرمالوی ژاپنی هم پر از این ویتامین است و آثار درخشانی روی پوست می‌گذارد. عصاره این میوه‌ها در کرم‌های ژاپنی هم زیاد استفاده می‌شود. ضمن اینکه در قالب مکمل‌های خوراکی هم قابل‌خریداری و مصرف‌اند.

راز نهم: لایه‌برداری پوست با لوبیای آزوکی

راز جوانی پوست زنان ژاپنی
استفاده از لوبیای آزوکی برای پوست سالم

زنان ژاپنی به لوبیاهای قرمز کوچک معروف به آزوکی هم ارادت زیادی دارند. این لوبیاها هم در رژیم غذایی آنها جایگاه ویژه‌ای دارد و هم برای زیباسازی پوست رویش حساب می‌کنند.

ژاپنی‌ها این لوبیا را پودر و برای از بین‌بردن چروک‌های ریز و ظریف، آکنه و جوش‌های سرسیاه از آنها استفاده می‌کنند. آزوکی هم سرشار از آنتی‌اکسیدان است و هم می‌تواند منافذ پوستی را ببندد و کوچک کند.

گردش خونی که در پوست به‌واسطه مصرف این لوبیاها به راه می‌افتد هم باعث شادابی صورت و جوان‌ترشدن آن می‌شود. با آسیاب نصف پیمانه لوبیای آزوکی را خرد و پودر می‌کنند و آن را چند ساعت در یخچال می‌گذارند.

نصف قاشق غذاخوری از آن را با کمی آب مخلوط می‌کنند و روی پوست می‌مالند. بعد از چند دقیقه، ماساژدادن خمیر حاصل روی پوست با حرکات دایره‌ای، صورت را با آب گرم می‌شویند و پوستی درخشان پیدا می‌کنند. عالی نیست؟

راز دهم: اعتقاد به زیبایی درون

راز جوانی پوست زنان ژاپنی
لبخند، راز زیبایی زنان ژاپنی

شاید برایتان جالب باشد که ژاپنی‌ها چه عقیده‌ای درباره زیبایی دارند. آنها معتقدند که در کنار تمام رسیدگی‌هایی که باید برای پوست داشت، نیاز به شکل‌گیری حس زیبایی از درون وجود دارد.

زنان ژاپنی می‌گویند حس زیبابودن از درون هر فرد می‌آید. داشتن اعتمادبه‌نفس و علاقه به آنچه هستیم، حس زیبایی را در ما خلق می‌کند و روی ظاهرمان هم اثرات مثبت می‌گذارد. پس به داشتن لبخند و انرژی مثبتی در طول روز باور دارند که باید در هر فرد وجود داشته باشد و باعث جذاب‌ترشدن ظاهرش شود.

در آخر

هر اقلیم و منطقه‌ای از دنیا دارای شرایط آب‌وهوایی و رژیم غذایی مخصوص به خود است. بخش بزرگی از ظاهر و کیفیت موضوعاتی مانند پوست و مو هم در گروی همین جغرافیاست. البته نمی‌توان گفت که روتین‌ها و توصیه‌های مفید مردم مناطق مختلف برای نقاط دیگر کره زمین جواب نمی‌دهد.

برای مثال، همه این رازهایی که از زیبایی زنان ژاپنی گفته شد، امکان اجرایشان برای زنان دیگر هم وجود دارد. آشنایی با رازها و توصیه‌های داشتن پوست و موی خوب به تنظیم روتین‌های مناسب‌تر روزانه‌تان کمک می‌کند. به نظر شما هم زنان ژاپنی زیبا هستند و پوست‌ومویشان خوب و جذاب است؟


در ادامه بخوانید: ۱۳ روش مفید و موثر برای زیبا بودن بدون آرایش

 

منبع tsunagujapan.com savvytokyo.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.