رنگ مو عید ۱۴۰۲؛ رنگ‌های شیک و چشم‌نواز امسال کدامند؟

یکی از تغییراتی که بسیاری از ما خانم‌ها سعی می‌کنیم در روزهای پایانی سال انجام دهیم، رنگ‌کردن موهایمان است. این تغییر حسی از نشاط در ما ایجاد می‌کند؛ مخصوصا اگر رنگی باشد که قبلا از آن استفاده نکرده باشیم. اگر دوست دارید بدانید امسال چه مدل رنگ مویی ترند شده است، این مطلب را که جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۱۴۰۲ را معرفی می‌کند، بخوانید.

۱. بلوند شنی؛ مناسب برای همه رنگ‌های پوست

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - بلوند شنی

به‌طور کلی در سال ۲۰۲۳، سایه‌های قهوه‌ای روشن تا متوسط ترند هستند و رنگ آنها سیرتر خواهد بود. بلوند شنی امسال هم جزو ترندهاست. ته‌رنگ خنثای بلوند شنی برای بسیاری از افراد با انواع رنگ پوست و رنگ چشم مناسب به نظر می‌رسد.

چطور به این رنگ برسیم؟

از آرایشگرتان بخواهید موهایتان را با تکنیک بالیاژ در اطراف صورت فرم دهد و از هایلایت‌های بلوند شنی استفاده کند. اگر مدل دیگری هم دوست دارید می‌توانید از آن استفاده کنید.

۲. رنگ موی جمینی؛ دو رنگ روی یک مو

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - جمینی
به نحوه تقسیم‌بندی این رنگ مو دقت کنید

جمینی به‌معنای دوقلو یا دوتایی است. مدل رنگ موی دوتایی که جمینی نامیده می‌شود، یکی از جدیدترین ترندهای رنگ مو است که در پینترست منتشر شده است. این رنگ کمی جسورانه است و باید در انتخاب آن به موقعیت خود دقت کافی داشته باشید.

چطور به این رنگ برسیم؟

برای رسیدن به این رنگ باید درباره مدل آن تصمیم بگیرید. چطور می‌خواهید موهایتان را بین دو رنگ تقسیم کنید؟ آیا می‌خواهید از وسط فرق‌سر به دو نیم شود یا فقط بخشی از سمت چپ یا راست یا زیر موهایتان رنگ متفاوتی داشته باشد؟ آیا می‌خواهید دو رنگ متضاد انتخاب کنید یا دو رنگ مکمل؟ شاید حتی بخواهید از رنگ‌های مولتی‌تونال (که چند تناژ رنگ دارند) استفاده کنید. همه‌چیز به مدل و ترکیب رنگ‌ها بستگی دارد.

۳. رنگ موی اونیکس؛ سیاه براق

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - رنگ اونیکس

رنگ اونیکس جزو رنگ‌های تیره امسال است. برخی استایلیست‌ها بر این باورند که هرکسی باید یک‌بار حداقل در زندگی‌اش موهای سیاه را امتحان کند. به‌طورکلی، موهای مشکی جدیدا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده‌اند. جنا اورتگا، بازیگر نقش سریال محبوب ونزدی، را دیده‌اید؟ اگر دوستش دارید شاید بدتان نیاید موهایتان را به رنگ اونیکس درآورید.

چطور به این رنگ برسیم؟

بسیار راحت است و اصلا نیازی نیست کاری انجام دهید. فقط موهایتان را رنگ کنید و تمام.

محبوب‌ترین رنگ‌های مو مشکی در دیجی‌کالا

۴. قهوه‌ای طلایی؛ تغییری ظریف برای موقهوه‌ای‌ها

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - قهوه‌ای طلایی

یکی از جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ رنگ قهوه‌ای طلایی خواهد بود. قهوه‌ای طلایی برای افرادی که می‌خواهند تغییری ظریف نسبت‌به رنگ موهای فعلی خود ایجاد کنند عالی است. این رنگ به ظاهر شما گرما می‌بخشد و بدون اینکه خیلی پررنگ باشد، کاملا سیر است. تقریبا همه انواع رنگ پوست، از روشن و زیتونی گرفته تا تیره می‌توانند از قهوه‌ای طلایی استفاده کنند.

قهوه‌ای طلایی برخلاف رنگ‌های پاستلی یا رنگ‌های خاص، نیازی به مراقبت زیاد ندارد. بنابراین اگر دوست ندارید ساعت‌های طولانی برای ترمیم رنگ، شست‌وشو و رسیدگی به موهایتان صرف کنید، قهوه‌ای طلایی انتخاب مناسبی برایتان خواهد بود.

چطور به این رنگ برسیم؟

روش کار برای این رنگ مو، پیچیدگی خاصی ندارد. هر مدلی دوست دارید می‌توانید از آرایشگرتان درخواست کنید. اگر موهایتان بسیار تیره است احتمال دارد به دکلره نیاز داشته باشید.

۵. مانی پیس اسماج؛ هایلایت‌های تیره و روشن

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - مانی پیس اسماج

مانی پیس به رنگ مویی گفته می‌شود که هایلایت‌های آن مانند یک قاب چهره را دربرمی‌گیرند. تکنیک اسماج هم به لکه‌دار کردن موها گفته می‌شود؛ انگار که موهایتان را با جوهر تیره لک کرده‌‌اید. این رنگ مو ترندی جدید در سال ۲۰۲۳ است. بسیار جذاب است و ترند برای کسانی مناسب است که نمی‌خواهند کل موهایشان را رنگ کنند یا اینکه دوست ندارند به‌سرعت ریشه موهایشان پیدا شود. این رنگ مو نیازی به ترمیم رنگ و نگهداری زیاد ندارد.

چطور به این رنگ برسیم؟

اگر این اصطلاحات برایتان عجیب هستند، نگران نباشید؛ آرایشگران با آنها آشنایی دارند. برای اینکه این رنگ مو را داشته باشید، آرایشگر شما باید از یکی از تکنیک‌های هایلایت به نام بالیاژ استفاده کند. هایلایت‌ها با لکه‌های تیره‌ای که لابه‌لای آنها هستند، ظاهری طبیعی به شما می‌بخشند. اگر هم ریشه موها رشد کند، مشخص نمی‌شود.

۶. همه سایه‌های قرمز؛ موهایی گرم و درخشان

سایه‌های قرمز دو سال پیش، در سال ۲۰۲۱ هم ترند بودند و امسال هم خواهند بود. تعداد طرفداران رنگ قرمز و سایه‌های آن برای مو واقعا زیاد است. قرمز سنتی، شرابی، قهوه‌ای مایل به قرمز و مسی برخی از محبوب‌ترین سایه‌های رنگ قرمز هستند. اگر به‌دنبال تغییر اساسی در ظاهرتان هستید، این رنگ‌ها را انتخاب کنید:

شرابی یا بورگوندی

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - رنگ شرابی

شرابی بنفش مایل به قرمز است و رنگی سیر است. اگر به‌دنبال رنگ موی جدید و جسورانه‌ای هستید که به موهای شما بُعد بدهد، شرابی رنگ مناسبی است. رنگ‌کردن موها به‌رنگ شرابی سخت نیست و با هر تکنیکی می‌توانید از آن استفاده کنید.

محبوب‌ترین رنگ‌ موها با تناژ قرمز را ببینید

قهوه‌ای مایل به قرمز

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - قهوه‌ای مایل به قرمز

این رنگ ترند اصلی سال ۲۰۲۲ هم بود و انتظار داریم این روند تا سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا کند. اگر دوست دارید موهایتان رنگی چشمگیر و جذاب داشته باشد اما نمی‌خواهید زیاد روشن شود، این رنگ برایتان مناسب است.

پیچیدگی خاصی ندارد. هر تکنیک خاصی مثل هایلایت، آمبره یا هرچیز دیگری بخواهید، به مدل انتخابی شما بستگی دارد و آرایشگرتان انجامش می‌دهد.

رنگ مسی

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - رنگ مسی

مسی همان قهوه‌ای مایل به قرمز است با این تفاوت که ته‌رنگ نارنجی دارد. پیش‌بینی شده است که این رنگ امسال حتما ترند باشد. موهای مسی زیر نور خورشید بسیار زیبا و درخشان می‌شوند؛ انگار پودر طلا روی موهای قرمزتان پاشیده شده است. گرمایی که به موها می‌بخشد، می‌تواند به‌خوبی با رنگ پوست سرد تعادل ایجاد کند. بنابراین اگر رنگ پوستتان سرد است، حتما آن را امتحان کنید.

مسی رنگی سیر و گرم است و برای افزودن ابعاد به موهای شما عالی است. این رنگ برای هرکسی می‌تواند مناسب باشد.

چطور به رنگ مسی برسیم؟

از آرایشگرتان بخواهید با سایه مسی روشن هایلایت یا لولایت برایتان انجام دهد. اگر موهایتان تیره است، احتمالا باید با استفاده از دکلره موهایتان را روشن کنید.

۷. لایت‌های ظریف روی موهای فر

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - لایت ظریف روی موهای فر

یکی از جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ فرهایی هستند که روی پیشانی لول می‌خورند. این فرها را با لایت ظریف ترکیب کنید. اگر رنگ پوستتان سرد است، این رنگ مو شما را جذاب‌تر نشان خواهد داد.

چطور به این رنگ برسیم؟

از آرایشگرتان بخواهید هایلایت‌های قهوه‌ای روشن یا بلوند را به موهای مجعد شما اضافه کند. اگر موهای فر دارید و می‌خواهید بدون اینکه آنها را کامل رنگ کنید به موهایتان بعد بدهید، این گزینه عالی است.

۸. قهوه‌ای شکلاتی؛ مناسب برای همه انواع مو

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - قهوه‌ای شکلاتی

قهوه‌ای شکلاتی یکی از رنگ‌هایی است که به‌ندرت از مد می‌رود. امسال هم بازار رنگ‌های قهوه‌ای حسابی داغ است و شکلاتی یکی از آنهاست. اگر به‌دنبال آن هستید که موهایتان رنگ سیرتری داشته باشد، قهوه‌ای شکلاتی را انتخاب کنید. فرقی نمی‌کند موهایتان فر است یا صاف؛ همه مدل‌های مو از موی باب لَخت گرفته تا فرهای حلقه‌حلقه، می‌توانید از این رنگ استفاده کنید.

این رنگ برای کسانی مناسب است که دوست دارند موهایشان توجه دیگران را جلب کند، بدون اینکه در آن زیاده‌روی کرده باشند. تیرگی این رنگ باعث می‌شود چهره‌تان روشن‌تر به نظر برسد.

چطور به این رنگ برسیم؟

برای اینکه رنگی دقیق و یک‌دست داشته باشید، قبل از رنگ‌کردن موها با قهوه‌ای شکلاتی، ابتدا موهای خود را به رنگ بلوند روشن دکلره کنید.

۹. آبی پاستلی؛ رنگی جسورانه و درعین‌حال ملایم

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - آبی پاستلی

چند سالی است بین رنگ‌موهای ترندشده، اغلب یک رنگ پاستلی هم ترند می‌شود. در دهه‌های گذشته فقط افراد خاصی از رنگ‌های پاستلی استفاده می‌کردند و به‌طورکلی بسیاری از افراد این رنگ‌ها را مناسب نمی‌دانستند. امروزه این رنگ‌ها دیگر حس بدی ایجاد نمی‌کنند و بسیاری از جوانان جسارت رنگ‌کردن موهایشان به‌رنگ پاستلی را دارند.

برخلاف یکی دو سال گذشته که رنگ‌های صورتی و هلویی مد بود، ترند امسال آبی پاستلی است.

دلایل زیادی برای محبوبیت این ترند وجود دارد. اول اینکه رنگی جدید و متمایز به موهای شما می‌بخشد. دوم اینکه هم جسورانه است و هم ملایم. سوم اینکه با هر لباسی از جین گرفته تا لباس مجلسی و تی‌شرت‌های گرافیکی، به‌زیبایی ترکیب می‌شود.

چطور به این رنگ برسیم؟

اگر می‌خواهید این رنگ را امتحان کنید، چند نکته را به یاد داشته باشید. اول اینکه حتما یک آرایشگر حرفه‌ای باید موهایتان را دکلره کند. دوم اینکه کمی هزینه اضافی بپردازید و بگویید برایتان از محلول اولاپلکس (Olaplex) استفاده کنند تا موهایتان آسیب نبیند. در نهایت رنگ موی باکیفیتی انتخاب کنید که ماندگاری آن کمی بیشتر باشد.

۱۰. بلوند گندمی عسلی؛ جایگزینی برای کاراملی

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - بلوند گندمی عسلی

هانی ویت (Honey Wheat) یا گندمی عسلی، سایه‌ای از رنگ بلوند کاراملی است. اگر از کاراملی خسته شده‌اید ولی دنبال رنگی نزدیک به آن می‌گردید، هانی ویت را انتخاب کنید. این رنگ برای افرادی که دارای چشم‌هایی با رنگ‌های سرد نظیر آبی و خاکستری هستند، مناسب است؛ زیرا به ظاهر شما گرما می‌بخشد، بدون اینکه آن را بیش از حد روشن یا تیره کند. بلوند گندمی عسلی سایه زیبایی است که هم برای موهای روشن و هم برای موهای تیره مناسب است. همچنین نیازی به نگهداری یا مراقبت خاصی ندارد.

چطور به این رنگ برسیم؟

از آرایشگرتان بخواهید یک بالیاژ یا آمبره با هایلایت‌های هانی ویت درنظر بگیرد. هایلایت‌ها را می‌تواند در اطراف صورت‌تان انجام دهد. اگر این رنگ با پوستتان تناسب ندارد، آرایشگرتان می‌تواند شما را راهنمایی کند.

۱۱. بلوند رز هلویی؛ مناسب برای روزهای بهاری

جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ - بلوند رزهلویی

یکی از جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ بلوند رز هلویی است که ترکیبی از رزگلد و هلویی است.

این سایه از هلویی بسیار جذاب است و برای کسانی که تمایل دارند رنگی روشن‌تر برای بهار و تابستان داشته باشند مناسب خواهد بود.

چطور به این رنگ برسیم؟

برای اینکه به این رنگ مو برسید، ابتدا باید موهایتان را به‌رنگ بلوند رنگ‌پریده کاملا روشن کنید و سپس با رنگ رزگلد یا هلویی آن را رنگ کنید. رنگ دقیق بستگی به میزان روشن‌شدن موهای شما دارد. اگر موهایتان توان دکلره ندارد یا خودتان نمی‌خواهید دکلره کنید، از قبل تصمیم بگیرید. زیرا بدون دکلره به رنگ خوبی نخواهید رسید.

رنگ‌ موهای پیشنهاد شده توسط خریداران در دیجی‌کالا

سخن پایانی

در این مطلب برخی از جدیدترین مدل‌های رنگ مو در سال ۲۰۲۳ را که ترند شده‌اند یا بعدها در نیمه دوم سال ترند خواهند شد معرفی کردیم. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید، به پیشنهادهایی که داده‌ایم توجه کنید. برخی از آنها فقط برای رنگ پوست یا چشم خاصی مناسب هستند و برخی دیگر ممکن است برای همه انواع موهای فر یا صاف و هر رنگ پوستی مناسب باشند. برخی از آنها مانند آبی پاستلی یا بلوند رز هلویی به دکلره نیاز دارند. اگر موهایی آسیب‌دیده دارید بهتر است به رنگ‌های دیگری فکر کنید.

شما کدام یک از رنگ موهای امسال را ترجیح می‌دهید؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.


در ادامه بخوانید: جدیدترین مدل‌های موی ۲۰۲۳ زنانه؛ از مدل باب تا انواع چتری
منبع blowltd cosmopolitan
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.