مروارید باروک چیست؟ انواع، کاربردها و روش‌های ست کردن این جواهر زیبا

مروارید یکی از قدیمی‌ترین جواهرات کلاسیک است و قرن‌هاست از آن در ساخت جواهرات استفاده می‌کنند. یکی از انواع متفاوت و پیچیده مروارید، مروارید باروک است؛ اما واقعا مروارید باروک چیست؟ در این مطلب درباره این نوع مروارید و نحوه ست‌کردن آن صحبت خواهیم کرد.

مروارید باروک چیست؟

مرواریدهای باروک از نظر ظاهری با سایر مرواریدها متفاوت‌اند و مدرن‌تر به نظر می‌رسند. برخلاف مرواریدهای دیگر که سطحی صاف و گرد دارند، سطح مرواریدهای باروک، ناهموار و همراه با برآمدگی یا فرورفتگی است. شکل نامنظم این مروارید به آنها تنوع زیادی می‌بخشد و بنابراین، حتی دو مروارید باروک پیدا نمی‌شود که کاملا شبیه هم باشند. این ویژگی باعث می‌شود این مرواریدها منحصربه‌فرد باشند؛ بنابراین اگر به‌دنبال آن هستید که جواهری متمایز داشته باشید، مروارید باروک برای شما کاملا مناسب است.

تفاوت دیگر این مرواریدها در رنگ آنهاست. رنگ مرواریدهای سنتی معمولا سفید شیری است، درحالی‌که مروارید باروک در رنگ‌های متفاوت و بسیار زیبا وجود دارد. درواقع هر مروارید به‌دلیل وجود ناصافی در سطح خود، پالت چندرنگ زیبایی از نور را منعکس می‌کند.

ریشه‌شناسی نام مروارید باروک

اصطلاح باروک (baroque) از واژه پرتغالی باروکو (barocco) به‌معنای ناکامل گرفته شده است. اولین بار این واژه در اواخر قرن هفدهم در یک فرهنگ لغت فرانسوی در ارتباط با مروارید به کار رفت و توصیف‌کننده گوهری بود که شکلی ناقص دارد و کاملا گرد نیست.

پادشاه هفت دریا

مروارید باروک چیست؟ - پادشاه هفت دریا
نیم‌تنه این جواهر از مروارید باروک ساخته شده است.

بیشترین محبوبیت مروارید باروک به دوران رنسانس برمی‌گردد. در آن دوران جواهرسازان برای زیبایی منحصربه‌فرد و ارگانیک این مرواریدها ارزش زیادی قائل بودند و از آنها در جواهرات استفاده می‌کردند. بهترین نمونه آن، جواهری در قرن شانزدهم موسوم به پادشاه هفت دریا (The Canning Jewel) است که در آن از یک مروارید باروک بزرگ به‌عنوان نیم‌تنه یک مردماهی (merman) استفاده کرده‌اند.

دختری با گوشواره مروارید

مروارید باروک چیست؟ دختری با گوشواره مروارید
نقاشی معروف دختری با گوشواره مروارید، اثر نقاش هلندی معروف، یوهانس ورمیر

نمونه دیگر، تابلو زیبا و معروف «دختری با گوشواره مروارید» اثر یوهانس ورمیر، نقاش هلندی، است که دختر جوانی را با گوشواره بسیار بزرگی از مروارید باروک به تصویر می‌کشد. این اثر هنری که به آن لقب «مونالیزای شمال» داده‌اند، متعلق به قرن هفدهم و دوران طلایی هلند است.

مروارید سرگردان

مروارید باروک چیست؟ مروارید لا پرگرینا
مروارید اشکی معروف لاپرگرینا؛ گران‌ترین مروارید جهان

با همه اینها، مشهورترین مروارید باروک جهان «لا پرگرینا (La Peregrina)» است که سرگذشتی طولانی و بسیار جذاب از زمان کشف‌شدنش در پاناما در قرن شانزدهم داشته است. لا پرگرینا از نظر لغوی به‌معنای «زن سرگردان» است و واقعا هم مدت‌ها در سرزمین‌های مختلف سرگردان بود. این مروارید یکی از بزرگ‌ترین مرواریدهای قطره‌اشکی ارگانیک در جهان است که شکلی کاملا متقارن دارد.

لا پرگرینا در یک گردنبند زیبا به کار رفته بود و زمانی به گردن ملکه ماری در بریتانیا، ملکه مارگارت در اسپانیا و ملکه الیزابت بود و بعد از آن به ناپلئون بناپارت رسید. مدتی بعد خانواده سرشناس همیلتون صاحب آن شدند و جیمز همیلتون آن را برای همسرش لوئیزا خرید. لوئیزا دوبار آن را گم کرد؛ یک بار در کاخ ویندسور و زمانی دیگر در کاخ باکینگهام. بعدها این خانواده آن را فروختند و ریچارد برتون، هنرپیشه معروف و همسر الیزابت تیلور، آن را برای الیزابت خرید. او هم یک بار آن را گم کرد و جالب اینکه آن را در دهان یکی از سگ‌هایش یافت! در نهایت، این مروارید در قلب یک گردنبند الماس زیبا آرام گرفت و به قیمت ۱۱.۵ میلیون دلار در حراجی نیویورک به فروش رفت.

مدل‌های زیبای گردنبند مروارید را ببینید

خاستگاه‌ها و فرایند شکل‌گیری مروارید باروک

مروارید باروک چیست؟ - خاستگاه‌ها و فرایند شکل‌گیری مروارید باروک
مرواریدهای تیره‌رنگ تاهیتی

مروارید آب شیرین

بیش از ۹۰ درصد مرواریدهای باروک در آب‌های شیرین یافت می‌شوند؛ زیرا هسته آنها دارای بافت گوشتی است نه از نوع دانه‌ای. فراوانی آنها نشان می‌دهد که شکل مروارید در اصل باید کج‌ومعوج باشد و درواقع این مرواریدهای کاملا گرد هستند که کمیاب‌اند. در حالی که ما فکر می‌کنیم مروارید در اصل گرد است و مرواریدهای کج‌ومعوج کمیاب‌اند!

مروارید آب‌های شور شامل دریای جنوب و تاهیتی

سایر مرواریدهای باروک از آب‌های شور به دست می‌آیند که دو نمونه مهم از آنها مرواریدهای قطره‌اشکی دریای جنوب و مرواریدهای تیره تاهیتی هستند. مروارید دریای جنوب از صدف‌های لب‌طلایی و لب‌نقره‌ای و نوع تاهیتی از صدف‌های سیاه به دست می‌آید:

مروارید باروک چیست؟ - خاستگاه‌ها و فرایند شکل‌گیری مروارید باروک
مرواریدهای معروف باروک که از تاهیتی و از دریای جنوب به دست می‌آیند

نیمی از مرواریدهای تاهیتی باروک و بقیه نیمه‌باروک هستند. مروارید نیمه‌باروک شکل منظم‌تری مانند دایره یا بیضی دارد و فقط یک سر آن کمی ناقص است. به‌طورکلی مرواریدهای باروک آب شیرین فراوان‌تر و ارزان‌تر از مرواریدهای سیاه تاهیتی یا مرواریدهای باروک دریای جنوب هستند. مرواریدهای دریای جنوب بیشتر از استرالیا می‌آید.

مروارید آکویا

مروارید باروک چیست؟ - خاستگاه‌ها و فرایند شکل‌گیری مروارید باروک
مروارید آکویا سطحی بسیار براق و درخشان دارد

مرواریدهای آکویا نوعی مروارید باروک هستند که در صدف آکویا تشکیل می‌شوند. این مرواریدها بسیار درخشان‌اند و محبوبیت آنها به‌دلیل ظاهر براق آنهاست. رنگ آنها خنثاست و عموما نقره‌ای یا رزگلد هستند. با اینکه بسته به شکلی که دارند در قیمت‌های متفاوتی یافت می‌شوند ولی اغلب ارزان‌تر از مرواریدهای دریای جنوب یا تاهیتی هستند.

فرایند تشکیل مروارید باروک

دلیل شکل نامنظم و ناقص مروارید باروک آن است که فرایند تشکیل مروارید در بافت نرم صدف اتفاق نیفتاده است. درواقع مروارید در بافت عضلانی گیر کرده و در آنجا با مقاومت عضلات اطراف مواجه می‌شوند. فشار حاصل از آن باعث می‌شود مرواریدها کج‌ومعوج شوند.

انواع مرواریدهای باروک

مروارید باروک چیست؟ - چهار دسته کلی مرواریدها
همه مرواریدها به‌طورکلی به چهار دسته تقسیم می‌شوند

کل مرواریدها را از نظر شکل ظاهری به ۴ دسته کلی تقسیم می‌کنند:

۱. مرواریدهای گرد

۲. مرواریدهای قطره‌اشکی

۳. مرواریدهای باروک

۴. مرواریدهای باروک گرد

از بین این ۴ دسته مرواریدهای باروک خودشان به ۱۲ مدل مختلف تقسیم می‌شوند که عبارت‌اند از:

مرواریدهای سکه‌ای؛ گرد و مسطح

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید سکه‌ای گرد و مسطح است

این مرواریدها گرد و مسطح هستند و شکل آنها شبیه سکه است. به‌دلیل سطح بزرگشان، درخشندگی شگفت‌انگیزی دارند و معمولا از آنها در جواهرات استفاده می‌کنند.

مروارید باروک؛ کروی و کشیده

انواع مروارید باروک
مروارید باروک که کروی و کشیده است

باروک هم نام عمومی این مرواریدهاست و هم یک زیردسته فرعی آن به حساب می‌آید. مرواریدهایی که باروک نامیده می‌شوند کروی و بلند هستند و معمولا سطحی ناهموار و دندانه‌دار دارند.

مرواریدهای دوقلو؛ ترکیب دو مروارید

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید دوقلو شبیه دو مروارید به هم چسبیده هستند

وقتی در فرایند تشکیل مروارید، دوتا از آنها با هم ترکیب می‌شوند مروارید دوقلو به دست می‌آید.

مروارید سیب‌زمینی‌شکل؛ کوچک و کلوخی

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید شبیه سیب‌زمینی

این مرواریدها کوچک و کلوخی هستند و همان‌طور که از نامشان پیداست شبیه یک سیب‌زمینی کوچک‌اند.

مروارید کراس؛ مرواریدی صلیب‌مانند

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید کراس که به صلیب شباهت دارد

این مرواریدها بسیار نادر هستند و بیشتر در ساخت جواهرات مذهبی کاربرد دارند. همان‌طور که از نام آن پیداست، مرواریدهای کراس به‌شکل طبیعی شبیه صلیب هستند.

مروارید چوبی؛ صاف و باریک

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید چوبی که به آن بیوا هم می‌گویند

نام دیگر این مرواریدها استیک است و البته آنها را BIWA هم می‌نامند. ویژگی اصلی‌شان این است که مانند تکه چوب، بلند و صاف و باریک هستند.

مروارید برنجی؛ شبیه دانه برنج

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید برنجی

این مرواریدها کوچک‌اند و به دانه‌های برنج شباهت دارند. گرد هستند؛ اما نه کاملا گرد.

مروارید تخم‌مرغی؛ کمی شبیه مروارید اشکی

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید تخم‌مرغی

درست مانند شکل تخم‌مرغ، این مرواریدها یک طرفشان پهن و سمت دیگرشان باریک است. به مروارید قطره‌ای شباهت دارند با این تفاوت که در مروارید تخم‌مرغی عرض قسمت باریک با قسمت پهن تفاوت زیادی ندارد.

مرواریدهای قلبی؛ مسطح مانند مروارید سکه‌ای

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مرواریدهای قلبی که مسطح و شبیه قلب هستند

این مرواریدها مانند مروارید سکه‌ای مسطح هستند؛ اما شکل آنها گرد نیست و به قلب شباهت دارد. به همین دلیل آنها را در جواهرات رمانتیک مثل ست عروس و داماد به کار می‌برند.

مروارید قطره‌اشکی؛ شکلی شبیه قطره یا گلابی

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید اشکی که شکلی شبیه قطره اشک دارد

این مرواریدها را می‌توان شبیه گلابی یا قطره اشک دانست و بیشتر در ساخت گوشواره کاربرد دارند. تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد؛ بااین‌حال ارزشمندتر از سایر انواع مروارید باروک هستند.

مروارید برگی؛ نازک و ظریف

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
گلبرگ‌های این گردنبند از مروارید برگی نازک هستند

این مرواریدها شبیه برگ کاغذی نازک با سطح ناهموار هستند. ظریف‌ترین و نازک‌ترین انواع مرواریدهای باروک، مرواریدهای برگی هستند.

مروارید کشی؛ نادرترین نوع مروارید باروک

مروارید باروک چیست؟ - انواع مروارید
مروارید کشی که فقط از ناکره تولید شده است

نادرترین نوع مروارید باروک مروارید کشی (Keshi) است. آنها زمانی ایجاد می‌شوند که نرم‌تن درون صدف دانه واردشده را پس می‌زند، اما همچنان به رشد مروارید ادامه می‌دهد. بنابراین مروارید کشی جزء مرکزی ندارد. آنها کشیده و فوق‌العاده براق هستند و کمتر کسی می‌داند که مروارید کشی فقط از ناکره (nacre) یا مادر مروارید به دست آمده است بدون اینکه دانه در آن دخیل بوده باشد.

انواع جواهراتی که با مروارید باروک می‌سازند

جواهراتی که در آنها مروارید باروک به کار می‌رود، در سبک‌ها و طرح‌های مختلفی از کلاسیک و شیک گرفته تا مدرن وجود دارند. باتوجه‌به شکل نامنظم این مرواریدها، طبیعی است که جواهرات ساخته‌شده از آنها رسمیت کمتری نسبت‌به جواهرات دارای مروارید سنتی باشند. در ادامه، نگاهی به محبوب‌ترین جواهرات از مروارید باروک خواهیم داشت.

گوشواره آویز با مروارید باروک

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
گوشواره‌های آویز با مروارید باروک تاهیتی

بهترین گزینه برای ساخت گوشواره با این مرواریدها، مدل آویز است. گوشواره اشکی، حلقه‌ای، لوستری و بسیاری از انواع دیگر گوشواره با مروارید باروک در بازار موجود است. این گوشواره‌ها را می‌توانید در کل روز استفاده کنید و استایلی شیک و بی‌دردسر داشته باشید.

هرچند گوشواره‌های میخی به‌ندرت با مروارید باروک جذاب می‌شوند؛ این بدان معنا نیست که گوشواره میخی با مروارید باروک نداریم. این نمونه را ببینید؛ واقعا زیبا و جذاب است و می‌تواند با یک تی‌شرت و شلوار جین استایلی زیبا برایتان ایجاد کند.

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
گوشواره میخی با مروارید باروک

گردنبندهای کلاسیک رشته‌ای

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
گردنبند کلاسیک رشته‌ای

گردنبندهای رشته‌ای با مروارید باروک، جایگزین خوبی برای گردنبندهای سنتی با مروارید گرد هستند. اگر دوست دارید منحصربه‌فرد به نظر برسید یا جذابیت بیشتری به استایلتان ببخشید، گردنبندهای دارای مروارید باروک را امتحان کنید که مروارید آنها از نوع تاهیتی یا دریای جنوب باشد.

گردنبند به سبک بوهمیا

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
گردنبند بوهمیایی

واژه بوهمیا از کوچ‌نشینان ناحیه بوهم در شرق آلمان گرفته شده است. برای داشتن ظاهری غیررسمی و کژوال، گردنبندهای بوهمیایی با مرواریدهای باروک انتخاب فوق‌العاده‌ای به شمار می‌روند. در این گردنبندها، مرواریدها را روی چرم یا لاستیک می‌چینند که سبکی یونیسکس (بدون جنسیت) به آن جواهر می‌بخشد. بنابراین آقا هستید یا خانم، بدون هیچ مشکلی می‌توانید از این گردنبند استفاده کنید.

آویزهای مدرن برای گردنبند

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
آویز گردنبند، مدرن و زیبا

اگر از گردنبندهایی که سراسر از رشته‌های مروارید درست شده‌اند خوشتان نمی‌آید، می‌توانید از آویز مروارید استفاده کنید. ازآنجاکه آویزهای ساخته‌شده از مروارید گرد انتخابی کلاسیک و سنتی هستند، آویزهای ساخته‌شده از مروارید باروک برای افرادی که به‌دنبال ظاهری منحصربه‌فرد و مدرن‌اند مناسب‌تر است. این مرواریدها با شکل نامنظم و جذابی که دارند، استایلی متمایز به شما می‌بخشند. یک مروارید زیبا و ظریف به همراه یک زنجیر ساده، ترکیبی شیک و مدرن ایجاد می‌کند. بسته به سلیقه خودتان، می‌توانید مرواریدی کاملا بی‌شکل یا دارای کمی نظم در شکل آن انتخاب کنید.

دستبندهای کلاسیک استیتمنت

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
دستبند استیتمنت با مروارید باروک

دستبندهایی که از مروارید باروک مشکی، سفید، طلایی یا صورتی ساخته شده‌اند، جزو دستبندهای استیتمنت به شمار می‌روند. این دستبندها رنگی، مدرن و جسورانه هستند و می‌توانید با لباس‌های ساده آنها را ست کنید تا درخشش آنها بیشتر به چشم بیاید.


حتما بخوانید: گوشواره استیتمنت چیست؟ ایده‌هایی شیک و جذاب برای ست کردن این گوشواره

دستبند بوهمیایی مدرن

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
دستبند بوهمیایی

دستبندهای بوهمیایی ساخته‌شده از مروارید باروک درست مثل گردنبندهای بوهمیایی، استایلی ساحلی ایجاد می‌کنند و بنابراین به‌خوبی با لباس‌ها و استایل بوهمیایی ست می‌شوند. یک دستبند از چرم با یک مروارید باروک روی آن انتخاب کنید و به‌تنهایی یا در ترکیب با جواهرات دیگر استفاده کنید.

مدل‌های جذاب دستبند مروارید

حلقه یا انگشتری برای کاربردهای روزانه

مروارید باروک چیست؟ - انواع جواهر با مروارید
یک حلقه ساده با مروارید باروک

می‌توانید حلقه یا انگشتری را که روزانه استفاده می‌کنید از مروارید باروک انتخاب کنید. فقط یادتان باشد مرواریدها به‌اندازه بسیاری از سنگ‌های قیمتی دیگر، محکم نیستند. بنابراین باید بیشتر مراقب آن باشید و هرازگاهی تمیزش کنید تا مدت طولانی‌تری دوام داشته باشد. تمیزکردن مروارید باروک تفاوتی با مروارید سنتی ندارد.

مدل‌های انگشتر مروارید را ببینید

چرا از مرواریدهای باروک استفاده کنیم؟

جدا از سلیقه شخصی شما، انتخاب مروارید باروک مزایای زیادی دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم:

جذابیت منحصربه‌فرد

شکل این مرواریدها متمایز و منحصربه‌فرد است و جذابیت زیادی به شما می‌بخشد. نقصی که در این مرواریدها دیده می‌شود نوعی عیب به حساب نمی‌آید و نه‌تنها طراحان، بلکه مشتریان هم ظاهر طبیعی و خاص مرواریدهای باروک را می‌پسندند.

جلب توجه دیگران

مرواریدهای باروک به‌راحتی توجه دیگران را به خود جلب می‌کنند و به‌روشی غیرمتعارف سبک افراد را به نمایش می‌گذارند. با اینکه آنها جواهرات ارزشمندی هستند، شکل متفاوت آنها و جذابیتی که ایجاد می‌کنند، انتخابی کاملا شخصی است.

مقرون‌به‌صرفه‌بودن

یکی از مزایای کاربردی‌تر این مرواریدها و البته مرواریدهای نیمه‌باروک، این است که قیمت‌های پایین‌تری دارند. قیمت مرواریدهای گرد تقریبا دو یا سه برابر مرواریدهای باروک است؛ بنابراین اگر مروارید دوست دارید و دنبال گزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه می‌گردید، باروک بهترین است.

رنگ‌های متنوع و درخشش فوق‌العاده

اغلب اوقات اشکال نامنظم مروارید باروک، درخشش رنگین‌کمانی به آن می‌دهد. این امر درباره رنگ آن هم صدق می‌کند. مخصوصا مرواریدهای تاهیتی مجموعه‌ای بی‌پایان از رنگ‌ها را از زوایای مختلف منعکس می‌کنند. درباره درخشش این مروارید، این برآمدگی‌های روی سطح آنهاست که امکان شکست نور را از هر زاویه فراهم می‌کند و پالت رنگی زیبایی را به نمایش می‌گذارد.

ارزش‌گذاری مرواریدهای باروک

ارزیابی ارزش مرواریدهای باروک قبل از هرچیز به نوع مروارید بستگی دارد. به‌طورکلی مروارید باروک آب‌های شیرین ارزان‌تر از مرواریدهای آب‌های شور است. از بین مرواریدهای آب شور، مرواریدهای تاهیتی ارزشمندتر از مرواریدهای درشت دریای جنوب هستند؛ زیرا مرواریدهای دریای جنوب فراوان‌تر از مروارید تاهیتی هستند که فقط از یک نوع صدف به دست می‌آید. همچنین مرواریدهای تاهیتی به‌دلیل رنگ تیره کمیابی که دارند ارزشمندترند.

به جز فراوانی، شکل منحصربه‌فرد مروارید، میزان بازتاب نور، براق‌بودن، بزرگی آن و نیز خاص‌بودن رنگ آن هم عواملی هستند که ارزش مروارید را تعیین می‌کنند. البته باید برای قیمت کلی جواهری که خریداری می‌کنید، پایه‌ای را که مروارید روی آن سوار شده است هم در نظر بگیرید.

به‌طورکلی ساخت جواهر از مروارید باروک و در کنار هم قراردادن آنها راحت‌تر از مرواریدهای گرد است. به همین دلیل آنها جایگزینی ارزان‌تر برای مرواریدهای گرد هستند.

ست‌کردن مروارید باروک با لباس‌های مختلف

همان‌طور که گفتیم، مروارید باروک بیشتر برای موقعیت‌های کژوال یا نیمه‌رسمی مناسب است. ایده‌های زیر را ببینید:

۱. با لباس‌های کژوال

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
یک گردنبند با آویز مروارید باروک و دستبند آن با لباس‌های کژوال

۲. با لباس‌های جین

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
مرواریدهای باروک طوسی‌رنگ در ترکیب با مهره‌های آبی برای ترکیب با لباس جین

۳. با یک کت بلیزر ساده

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
گوشواره و آویز گردنبند ظریف از مروارید باروک با یک کت بلیزر ساده آبی روشن

۴. با لباس‌های مشکی کوتاه و ساده (LBD)

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
یک جفت گوشواره و رشته‌هایی از مروارید باروک به لباس مشکی ساده درخشش و زیبایی می‌بخشد

۵. با کت‌وشلوار کلاسیک

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
رنگ تیره مرواریدهای تاهیتی به کت‌وشلوار کلاسیک شما جلوه‌ای جسورانه می‌بخشند

۶. با لباس‌های پاستلی‌رنگ

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
یک گردنبند چند رشته‌ای از مروارید باروک با لباس پاستلی رنگ؛ رنگ مرواریدها تقریبا به رنگ لباس نزدیک است

نکاتی برای استفاده از مروارید باروک

اگر گردن بلندی دارید، یک چوکر با مروارید درشت باروک برایتان عالی است:

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
یک مروارید باروک در چوکری از مهره‌های فیروزه‌ای

اگر حلقه یا انگشتر مروارید باروک دارید، آن را روی انگشت اشاره قرار دهید:

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
انگشتری از مروارید باروک روی انگشت اشاره

یک گردنبند استیتمنت و یک دستبند از مروارید باروک را با هم ست کنید. یک لباس مشکی زیبایی آنها را بهتر نشان خواهد داد:

مروارید باروک چیست؟ - نحوه استفاده از مروارید باروک
ست‌کردن گردنبند و دستبند از مروارید باروک

نحوه تشخیص مروارید باروک اصل از تقلبی

مروارید باروک چیست؟ - نحوه تشخیص اصل‌بودن مروارید باروک
مروارید باروک اصل/ عکس برگرفته از یوتیوب

ساده‌ترین راه برای تشخیص مروارید واقعی این

مروارید باروک چیست؟ - نحوه تشخیص اصل‌بودن مروارید باروک
مروارید باروک تقلبی/ عکس برگرفته از یوتیوب

است که به‌آرامی آن را روی سطح دندان خود بمالید. مروارید اصل سطحی زبر و شنی دارد، درحالی‌که مروارید تقلبی کاملا صاف است؛ خواه شیشه‌ای باشند یا پلاستیکی. روش دیگر آن است که اگر در قطعه جواهرتان چند مروارید به کار رفته است، اگر همه آنها هم‌شکل هستند یا برجستگی روی آنها غیرطبیعی است، به احتمال زیاد فیک‌اند.

مدل‌های زیبای گوشواره مروارید

سخن پایانی

مرواریدهای باروک پیوند کاملی بین مرواریدهای سنتی، کروی و طراحی مدرن و منحصربه‌فرد ایجاد می‌کنند. هر مروارید باروک برخلاف مرواریدهای سنتی که هریک دقیقا شبیه دیگری است، ظاهری خاص و متمایز دارد. بنابراین اگر به‌دنبال چیزی متفاوت هستید، مروارید باروک انتخابی درست است.

به نظر شما جواهراتی مانند مروارید با سبک و استایل شخصی هرفرد تناسب دارد؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.


در ادامه بخوانید: راه‌های تشخیص مروارید اصل از تقلبی
منبع jewelryshoppingguide
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.