بررسی استایل بیل گیتس؛ سادگی دلنشین یک میلیاردر

آدم‌ها با شنیدن نام بیل گیتس به دو گروه تقسیم می‌شوند: دسته‌ای که او را نماد هوش و علم می‌دانند و دسته دومی که یاد ثروت زیادش می‌افتند. اما کمتر کسی در این میان وجود دارد که یاد استایل او بیفتد. ما می‌خواهیم در این مقاله با بررسی استایل بیل گیتس از زاویه تازه‌تری به او نگاه کنیم.

بررسی استایل بیل گیتس؛ این نابغه خوش‌استایل هم هست؟

زمانی که در زندگی نابغه‌ها و دانشمندان جست‌وجویی می‌کنیم، زود متوجه می‌شویم که اغلبشان در مدرسه و دانشگاه منزوی بوده‌اند. کمتر چهره علمی معروفی پیدا می‌شود که خوش‌پوش و اجتماعی بوده باشد و محبوب قلب‌ها. به‌نظر می‌رسد که بیل گیتس هم در دوران تحصیل همین‌طور بوده و البته تیپ و استایل چندان جذابی هم نداشته است.

با این حال، مرور استایل افرادی مانند بیل گیتس که خط و نظام فکری پیچیده و هوشمندانه‌ای دارند، کار جالبی است. شاید استایل بیل گیتس برای خوش‌پوش‌شدن قابل الگوبرداری نباشد اما مرور آن جالب است و پُر از نکته‌هایی جذاب. در ادامه با مرور تیپ بیل گیتس از کودکی و نوجوانی تا زمان حال، نگاهی به استایل‌های مختلفش خواهیم داشت.

ساده، قاطع و خاکی

بررسی استایل بیل گیتس
استایل ساده بیل گیتس در نوجوانی

استایل بیل گیتس در سال‌های نوجوانی و جوانی بسیار ساده و تکراری است. او رنگ‌هایی خنثی انتخاب می‌کرده و همیشه استایلی ساده داشته است. به تصویر بالا نگاه کنید؛ مشخص است که او به‌دنبال راحتی بوده و زیاد برای داشتن استایلی جذاب وقت صرف نمی‌کرده است.

رنگ‌های پوشش او نوعی قاطعیت و سادگی در پوشش و سلیقه را به ذهن متبادر می‌کنند.

تکراری و پُر از کلیدهای شناخت شخصیت

بررسی استایل بیل گیتس
رنگ یاسی؛ رنگ موردعلاقه بیل گیتس

بیل گیتس در بیش از چهاردهه از عمر خود پلیورهایی با همین مدل و رنگ را در کمد لباس‌هایش جا داده است. او استوار و ثابت‌قدم به این مدل از پوشش خود عشق می‌ورزد. رنگ لوندر یا یاسی که رنگ اسطوخدوس است هم از رنگ‌های موردعلاقه او به‌نظر می‌رسد. گفته می‌شود که این رنگ روشن و آرام، نشان می‌دهد که بیل گیتس فردی حساس و خلاق است و روحیه‌ای کودکانه دارد.

استایل رسمی و پرنقش‌ونگار

بررسی استایل بیل گیتس
بیل گیتس با کت‌وشلوار رسمی

اگر مجموعه بیگ بنگ تئوری را دیده باشید، با دیدن این استایل بیل گیتس کمی یاد شخصیت شلدون خواهید افتاد. او هم به پوشیدن طرح‌ها و رنگ‌های مختلف با هم علاقه داشت. بیل گیتس در تصویر بالا پیراهن و کت راه‌راه را با هم سِت کرده و کراواتی نقش‌دار پوشیده است.

البته این روزها، چنین ترکیبی یکی از ترندهای روز است و نشانی از خوش‌پوشی. رنگ کراوات، کت و پیراهن هم زمینه‌های هماهنگی با هم دارند. به‌ نظر می‌رسد که بیل گیتس کم‌کم با پای‌گذاشتن در سنین اوج جوانی، کمی خوش‌پوش‌تر شده بوده است.

انتخاب‌های هوشمندانه و متناسب با موقعیت

بررسی استایل بیل گیتس
بیل گیتس در جاکارتای اندونزی

بررسی استایل بیل گیتس نشان می‌دهد که او در همه زمینه‌ها باهوش است. برای مثال، او می‌داند که چطور متناسب با هر موقعیت لباس بپوشد. آگاهی از این موضوع هوشمندانه است.

در تصویر بالا، بیل گیتس را در سفر به جاکارتا در اندونزی می‌بینید. زمینه و طرح لباس او متناسب با کشور مذکور است و البته طرح و مدلش تاحد زیادی شخصی‌سازی شده و با استایل همیشگی گیتس هم در هماهنگی است.

خوش‌پوشی گاه‌به‌گاه

بررسی استایل بیل گیتس
بیل گیتس در کنار شکیل اونیل

استایل بیل گیتس در بیشتر مواقع ساده است و نکته خاصش همین سادگی است. اما گاهی‌اوقات، نشان می‌دهد که اگر دقت کند و بخواهد، سلیقه‌ای خاص و مطلوب دارد. برای مثال، به تصویر بالا نگاه کنید که عکسی از سال‌های دهه ۹۰ میلادی است.

گیتس در کنار شکیل اونیل یعنی بسکتبالیست معروف آمریکایی تیپ خوبی برای خودش تدارک دیده است. عینکی که یادآور فیلم معروف ماتریکس است و اتفاقا این‌روزها دوباره مدل و استایلش ترند شده در کنار تی‌شرتی خوش‌رنگ؛ بیل گیتس هم اگر بخواهد خوش‌پوش می‌شود، نه؟

شیک نه؛ قابل‌قبول آری

بررسی استایل بیل گیتس
بیل گیتس با استایلی آراسته

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، گیتس گاهی استایل خوبی دارد و گاهی انگار به موضوع تیپ چندان توجه نمی‌کند. اما نشانه‌هایی در بررسی استایلش وجود دارد که مشخص می‌کند، او می‌تواند فردی شیک با تیپی جذاب باشد.

در هر حال، گاهیانه‌بودن استایل‌های خوب بیل گیتس مانع از آن می‌شود که به عنوان فردی شیک در ذهن شناخته شود. در تصویر بالا هم ترکیب کراوات، پیراهن و کت او آراسته و قابل‌قبول است. مهم‌تر از استایل، اعتماد به نفسی است که در تصویر دیده می‌شود.

علاقه‌مند به پولوشرت

بررسی استایل بیل گیتس
بیل گیتس با پولو شرتی سفید

پولوشرت‌ها یا همان تی‌شرت‌های یقه‌دار هم از لباس‌های موردعلاقه بیل گیتس هستند. او در بیشتر مواقع با چنین پیراهنی دیده می‌شود. پولوشرت‌ها گزینه‌های کار راه‌انداز و مناسبی برای داشتن استایلی ساده و مرتب هستند.

از پولوشرت که بگذریم، تصویر بالا و مرور چند تصویر مشابه آن، نشان می‌دهد که بیل گیتس گاهی چندان برای استایلش وقت نمی‌گذارد. البته شاید هم حق دارد؛‌ مشغله‌ها و اولویت‌های او جایی برای رسیدگی به دنیای مدوفشن نمی‌گذارند. در هر حال، چروک‌های شلوار و مدل ساده و تکراری موها و عینک نشان از آن دارند، که مد اولویت نخست گیتس نبوده و نیست.

چند نکته در بررسی استایل بیل گیتس

با مرور استایل بیل گیتس معروف و ثروتمند به چند نکته شاخص درباره ظاهر او می‌رسیم:

  • او طرفدار سادگی است و در بیشتر مواقع از پولیورهایی با تِم رنگی بنفش و یاسی یا آبی استفاده می‌کند.
  • بیل گیتس در انتخاب کت‌وشلوار و کراوات خوب عمل می‌کند و همیشه در این زمینه آراسته است.
  • او اگر بخواهد در انتخاب لباس‌های متمایزتر و متفاوت‌تر از استایل‌های قبلی‌اش موفق ظاهر می‌شود.
  • بیل گیتس متناسب با موقعیت‌های مختلف لباس می‌پوشد و اگر به کشور یا شهری با سنت‌های خاص برود، زمینه فرهنگی‌شان را در انتخاب لباس در نظر می‌گیرد.

بیل گیتس اهل پوشیدن لباس‌هایی از برندهای مطرح نیست و معتقد است که نیازی به لباس‌های مجلل و گران ندارد. حتی معروف است که ساعت مچی او تنها ۱۰ دلار می‌ارزد. جالب است، نه؟ شما اگر در موقعیت بیل گیتس بودید، چنین رفتاری داشتید؟

در آخر

نظرتان درباره استایل بیل گیتس چیست؟ او را نابغه‌ای کسل‌کننده می‌بینید یا فردی که ابعاد مختلف زندگی‌اش از جمله استایلش حرف‌های زیادی برای گفتن دارد؟ به نظر شما می‌شود هم نابغه و اهل علم بود و هم بسیار شیک‌پوش و اهل مُد؟ البته هر چیزی شدنی است و به نظر می‌رسد که اولویت‌های هر فرد در زندگی است که اهمیت مد یا چیزهای دیگر در زندگی‌اش را مشخص می‌کند.


در ادامه بخوانید: راهنمای ست کردن کراوات با کت و شلوار و پیراهن؛ نکاتی که حتما باید بدانید
منبع esquireme.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.