استایل‌های زنانه ترند پاییز ۲۰۲۳؛ از کت‌های بلیزر دهه ۸۰ تا جذابیت دلفریب رنگ قرمز

تا به خودمان بیاییم، سروکله پاییز از راه می‌رسد و معطل می‌مانیم که چه لباسی بپوشیم. اگر شما هم مثل ما می‌خواهید بدانید، استایل زنانه ترند پاییز ۲۰۲۳ کدام‌ها هستند و خودتان را برای پاییز آماده کنید، با ما در «منومد» همراه شوید.

بهترین استایل زنانه ترند پاییز ۲۰۲۳

لباس ترند پاییزه
لباس‌های جذاب و چشمگیر و انواع کلاسیک در مجموعه استایل زنانه پاییز ۲۰۲۳ به چشم می‌خورد

اگر از گرمای تابستان و عرق‌ریزان آن خسته شدید، چیزی نمانده تا به خنکی و برگ‌ریزان پاییز برسید. بنابراین خودتان را آماده کنید تا لباس‌های جالب تابستانی را کنار گذاشته و به سراغ لباس‌های نسبتا گرم پاییزه و با رنگ‌های دلچسب این فصل از سال بروید.

امسال هم مانند هر سال مد‌های مختلف لباس وارد بازار شده‌اند و برخی دیگر هم در راه هستند. اگر در استایل زنانه مناسب پاییز امسال جستجو کرده باشید، برای این فصل انواع لباس‌های زیبا و مدل‌های کلاسیکی که همیشه طرفدار دارند و البته یکسری لباس‌های عجیب‌وغریب معرفی شده است.

البته برخی از لباس‌های فصل‌های گذشته هنوز طرفدارهای زیادی دارند. مثلا، بارانی (ترنچ‌کت) که می‌توان آن را روی لباس‌‌های دیگر پوشید، همچنان بسیار شیک و زیباست و در مدل‌ها و رنگ‌های متفاوتی دیده می‌شود.

از میان مجموعه استایل زنانه پاییزی امسال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

لباس راحتی

لباس راحتی
لباس‌های راحتی پاییز امسال برای فضای بیرون از خانه هم مناسب‌اند

از زمان شروع اپیدمی ویروس کرونا، لباس‌های گشاد و آزاد، به‌ویژه لباس‌های راحتی و غیررسمی در مقایسه با لباس‌های دیگر برتری داشته و هنوز هم این برتری را حفظ کرده‌اند. از شلوارهای گشاد راحت گرفته تا تاپ‌های کوتاه، سوتین‌ها و ژاکت‌های ورزشی، هر طرف که سرتان را بچرخانید، نمونه‌ای از آن را خواهید دید.

با این‌حال پاییز امسال زمان آن رسیده که این لباس‌های راحتی را کمی بهبود بخشیده و آنها را شیک و جذاب کنیم تا این لباس‌های راحتی، مناسب فضای بیرون از خانه هم باشند. البته همچنان روی سبک مینیمال (ساده‌گرایی) و دوستدار محیط‌زیست بودن لباس‌ها تاکید می‌شود.

لباس راحتی
لباس‌های راحتی ساده‌گرا و در عین حال شیک و خواستنی

برای این کار طراحان لباس،‌ اکسسوری‌هایی مانند نگین یا گردن‌بند کوچک و ظریف روی یقه لباس‌ها و بندهای تزیینی برای شلوارها در نظر گرفته‌اند. همچنین دوخت شلوارهای گشاد و راحتی که در قسمت ساق شلوارها شکاف داشته باشد، این مدل لباس‌ها را برای پاییز شیک و زیبا کرده است.

لباس‌های زیبای دهه ۸۰

لباس‌های پاییزی
کت‌های بلیزر یکی از مدل‌های دهه ۸۰ هنوز هم محبوب‌اند و در مجموعه استایل زنانه پاییزی امسال دیده می‌شوند/ عکاس: ادوارد برته‌لوت

درست متوجه شدید، دلتنگی برای لباس‌های شیک و زیبای کلاسیک، به‌ویژه دهه ۸۰ هنوز هم انگیزه خوبی برای احیا کردن برخی از مدل‌های قدیمی است. درواقع در این فصل شاهد الگوهای هندسی برجسته و جسورانه، رنگ‌های تند، لباس‌های گشاد و حتی لباس‌هایی با اپل خواهیم بود.

پیش از اینکه از قطار دهه ۸۰ پیاده شویم، ست کت‌وشلوار با رنگ‌های برجسته را فراموش نکنید. کت‌های بلیزر هم در این مجموعه هستند و البته هر چه اپل‌های آن بزرگتر باشند، قدرت بیشتری به ظاهرتان می‌دهند.

در ترند پاییزه ۲۰۲۳،‌ رنگ‌های روشن و جسورانه به‌وفور دیده می‌شود. می‌توانید همراه با این لباس‌ها، از عینک آفتابی یا گردن‌بند فلزی درشت استفاده کنید.

چند مدل کت بلیزر در دیجی‌استایل ببینید

رنگ‌ روشن و برجسته قرمز

لباس‌های قرمز
در مجموعه لباس ترند پاییز ۲۰۲۳، رنگ قرمز صحنه‌گردان اصلی است/عکاس: مارتین دی.ام

از زمان پخش فیلم سینمایی باربی، رنگ صورتی روشن دهه ۸۰ دوباره راه خود را به بازار باز کرده است. اما این رنگ نمی‌تواند با رنگ قرمز استایل‌های ترند پاییز ۲۰۲۳ مقابله کند. امسال قراره رنگ قرمز، صحنه لباس‌های پاییزی را تصاحب کند.

مسلما بیشتر شما در کمد لباس‌تان،‌ همیشه لباسی با رنگ قرمز تیره یا آلبالویی دارید، اما امسال یک کم از ناحیه امن‌تان بیرون بیایید و رنگ‌های قرمز روشن و درخشان بپوشید. رنگ قرمز در مجموعه لباس‌های پاییزی امسال خودنمایی می‌کند.

البته اگر دوست ندارید با لباس‌های قرمز روشن این طرف و آن طرف بروید، می‌توانید از لباس‌های قرمز متالیک که کمی تیره‌تر هستند، استفاده کنید. این رنگ هم در استایل زنانه ترند پاییز

وجود دارد. حتی اگر می‌خواهید لباس‌تان بدرخشد، می‌توانید از لباس‌های چرمی قرمز رنگ استفاده کنید. چرم قرمز یکی از گزینه‌های عالی استایل‌های زنانه ترند پاییزی امسال است.

بافت‌های نرم و لطیف

شلوار پردار
ماکسیمالیسم، گرایش اصلی مدهای پاییزی امسال است/ این لباس پردار، گواه این موضوع است

مینیمالیستی (ساده‌گرایی) هنوز هم شیک و جذاب است و طرفدارهای خودش را دارد. اما اگر این واژه در فرهنگ لغات‌تان نیست،‌ نگران نباشید، لباس‌های ترند پاییزی امسال، تجسم واقعی ماکسیمالیسم (افراط و افزونگی) است.

در لباس‌های پاییزی امسال شاهد لباس‌های پردار، توری یا پر از مهره و نگین خواهیم بود. لباس‌هایی که مثلا سرآستین آنها یا یقه‌هایشان توری باشد یا شلوارهایی که بخشی از آن از پارچه‌های پردار دوخته شده باشد. همچنین اکسسوری همچون گوشواره‌های پردار یا حتی صندل‌هایی که به یکی دو تا پر تزیین شده‌اند در مجموعه لباس‌های ترند پاییزی خواهند بود.

محبوب‌ترین مدل‌های بافت زنانه اینجاست

لباس‌های براق متالیک

لباس متالیک
لباس‌های درخشان متالیک در مجموعه لباس‌های پاییزی همچنان می‌درخشند/ عکاس: جرمی موئلر

یکی دیگر از پارچه‌های دهه ۸۰ که سروکله‌شان دوباره پیدا شده است، پارچه‌های براق متالیک است. این نوع پارچه‌ها نور را منعکس می‌کنند و زیبا و درخشان به نظر می‌رسند. لباس‌های براق متالیک با فصل زیبای پاییز هماهنگی جالبی دارند. درضمن این نوع لباس‌ها بسیار متنوع‌اند و به‌راحتی می‌توانید انواع اکسسوری‌ها، کیف و کفش‌هایتان را با آنها هماهنگ کنید. کیف دستی و کفش‌های متالیک، گوشواره‌ یا گردن‌بند درشت متالیک بهترین اکسسوری‌های مناسب این لباس‌ها هستند.

لباس‌های چرم

لباس‌های چزم رنگارنگ، همچون چرم مشکلی زیبا و پرطرفدارند

لباس‌های از جنس چرم همیشه محبوب‌اند که البته ترند دیگری از لباس‌ها هستند که از دهه ۸۰ الهام گرفته‌اند. از چرم بیشتر مواقع برای لباس‌های خاص مانند کاپشن‌های دوچرخه‌سواری استفاده می‌شود. اما این فصل در مجموعه لباس‌های پاییزی شاهد انواع و اقسام لباس‌های چرمی، از فرق سر تا نوک پا هستیم که بازار را پر کرده‌اند. از این لباس‌های چرمی می‌توان به دامن‌های کوتاه و بلند چرمی اشاره کرد.

لباس‌های چرمی برای این فصل بسیار شیک و زیبا هستند، به‌ویژه اینکه برای دوخت آنها از پارچه‌های رنگارنگ هم استفاده می‌شود. البته چرم مشکی هنوز پرطرفدارست.

جین، محبوب دل‌ها

پارچه‌های جین همیشه طرفدار دارند و در مجموعه استایل‌های زنانه ترند پاییز امسال، لباس‌‌های متنوعی که با این نوع پارچه دوخته شده‌اند، دیده می‌شود. از شلوارهای جین گرفته تا انواع مدل‌های دامن‌ها، می‌توانید نوع دلخواه خود را انتخاب کنید.

جین، پارچه محبوب دل‌ها

از طرفی هرچه روزها کوتاه‌تر و شب‌ها بلندتر شوند، دامن‌های جین پاییزی هم بلندتر و تیره‌تر می‌شوند. دیگر کم‌کم می‌توانید دامن‌های کوتاه تابستانه‌تان را کنار بگذارید و به سراغ این مد که سروکله‌اش دوباره برای فصل پاییز ۲۰۲۳ پیدا شده است، بروید. این مدل جین‌ها ما را یاد دهه ۹۰، وقتی که همه جا را لباس‌های جین پر کرده بود، می‌اندازد. مدلی که همیشه خواهان دارد. این مدل دامن را می‌توانید با هر لباسی که مایلید، هماهنگ کنید.

ساده‌پوشی شیک

اگر هرگز علاقه‌ای به پوشیدن لباس‌های پرزرق‌وبرق و تجملی ندارید، نگران نباشید در مجموعه لباس‌های ترند ۲۰۱۳، به ساده‌پوشی هم توجه شده است. در این مدل‌های ساده، لباس‌ها با استفاده از حداقل اکسسوری، بسیار شیک و خواستنی دوخته می‌شوند. پوشیدن آنها نه‌تنها راحت و بی‌دردسر است، بلکه ظاهرتان را زیبا و خواستنی می‌کنند.

ابریشم
لباس‌های ساده‌ای که ظاهرتان را شیک می‌کنند

بهترین پارچه‌هایی که می‌توان برای دوخت لباس‌های ساده اما شیک و مجلسی استفاده کرد، ابریشم یا شیفون است. هر زمان هم که خواستید لباس‌ ساده‌تان کمی تجملی شود، می‌توانید از یک یا دو تکه اکسسوری طلا به لباس‌تان اضافه کنید.

لباس‌های رویی گشاد

در مجموعه لباس‌های پاییزی امسال، لباس‌های رویی گشاد هم دیده می‌شود. شاید این مدل لباس‌ها کلافه‌تان کند و احساس کنید داخل آنها گم می‌شوید، ام نکته خوب لباس‌های رویی گشاد این است که مهم نیست زیر آنها چه مدل لباسی بپوشید، چراکه ظاهرتان با این مدل لباس‌ها شیک و خواستنی می‌شود.

لباس‌های رویی
لباس‌های رویی که بی‌دردسر شیک‌تان می‌کنند

از این لباس‌های رویی گشاد می‌توان به انواع بلند، مانند بارانی یا کوتاه، مانند کاپشن‌های خلبانی با پارچه‌هایی از جنس چرم، خز، کروک یا حتی پردار اشاره کرد.

لباس‌هایی از رنگ‌های متنوع

پنتون، رنگ سال ۲۰۲۳ را «ویوا مگنتا»، قرمز متمایل به رنگ رز، انتخاب کرده بود و به همین دلیل به هر طرف که نگاه می‌کنیم، لباس‌هایی با تن‌های مختلف این رنگ می‌بینیم. با این‌حال رنگ‌های شاد دیگری وارد مجموعه لباس‌های پاییزی شده‌اند. از رنگ‌های نارنجی روشن تا تیره گرفته تا ته‌رنگ‌های زرد لیمویی می‌توانید لباس‌های متنوع گرفته و کمد لباس‌تان را پر از این رنگ‌های جذاب کنید.

رنگ‌های متنوع
با رنگ‌های شاد و متنوع می‌توان انواع لباس‌ها را با هم هماهنگ کرد

در واقع با این رنگ‌ها می‌توانید لباس‌های متنوعی را با هم ست کنید. مثلا،‌ رنگ‌های زرد با آبی یا مشکی جلوه‌ زیبایی دارد. هر وقت هم بخواهید علاوه‌بر اینکه لباس‌تان شاد و سرزنده به نظر می‌رسد، ملایم هم باشد، می‌توانید از رنگ‌های سبز نخودی،‌ آبی روشن یا کرم استفاده کنید.

جواهرات برجسته

جواهرات درشت
با استفاده از جواهرات درشت، به لباس‌های ساده‌تان جلوه دهید

در مجموعه استایل‌های زنانه ترند پاییز امسال همچنان از اکسسوری و جواهرات زیبای تابستانی استفاده می‌‌شود اما جواهراتی که درشت هستند بیشتر به چشم می‌آیند. این جواهرات که تنوع بالایی دارند، به لباس‌ها جلوه می‌دهند. درضمن این جواهرات را می‌توان با هر نوع لباسی پوشید. البته اگر لباس ساده به تن دارید، از جواهرات و اکسسوری درشت استفاده کنید تا ظاهرتان را شیک نشان دهد.

در مجموعه استایل‌های زنانه ترند پاییز ۲۰۲۳ چیزی که در لباس‌ها، کیف و کفش بسیار دیده می‌شود، نگین‌ است. استفاده از طرح‌های مختلف نگین، به زیبایی لباس‌ها می‌افزاید.

کلام آخر

در مجموعه استایل‌های زنانه ترند پاییز۲۰۲۳، علاوه‌بر لباس‌های بالا، هودی، بافت‌های کوتاه و بلند و سرهمی‌های زیبا هم دیده می‌شود. با تنوع زیادی که این مجموعه از لباس‌ها دارد، مسلما می‌توانید لباس مورد علاقه‌تان را بیابید.

شما چه مدل لباسی دوست دارید؟ توانسته‌اید از میان لباس‌هایی که در اینجا معرفی کرده‌ایم، مورد دلخواه خود را بیابید؟


در ادامه بخوانید: روانشناسی رنگ قرمز؛ نماد عشق و اشتیاق
منبع glam.com seventeen.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.