زیباترین دسته‌گل‌های عروس برای تابستان؛ مدل‌هایی چشم‌نواز و بی‌نهایت جذاب

در این مطلب قصد داریم به معرفی محبوب‎ترین گل‌های دسته گل عروسی در فصل تابستان و معرفی مدل‌های پرطرفدار دسته گل‌های عروس برای تابستان بپردازیم.زیباترین دسته گل‌های عروسی برای تابستان چه مدل و ترکیب رنگی دارند؟ تصور جشن عروسی بدون دسته گل عروس تقریبا غیرممکن است. با این همه علیرغم انتخاب‌های زیادی که سر راه شما وجود دارد باز هم ممکن است در انتخاب دسته گل عروسی خود تردید داشته باشید. اگر عروس تابستان هستید بد نیست بدانید برای انتخاب ترکیب گل‌های دسته گل تابستانی عروس دست‌تان حسابی باز است. البته در این میان مواردی مثل بودجه، مساحت محل عروسی، پالت رنگ مکان عروسی و تم رنگی آرایش عروس را هم در نظر داشته باشید.

بهترین گل‌های برای دسته‌ گل تابستانی عروس

با پایان فصل بهار و آغاز فصل تابستان گل‌های وحشی شکوفا می‌شوند، گل‌های آفتابگردان سر به آسمان می‌کشند و گل‌های استوایی زیر آفتاب داغ روز به روز سرحال‌تر می‌شوند. شاید بتوان این نوید را به زوج‌های فصل تابستان داد: شما خوش‌شانس هستید! چون بعضی از محبوب‌ترین گل‌های دسته گل عروسی در این فصل شکوفا می‌شوند.

محبوب‌ترین گل‌های دسته گل عروس که در فصل تابستان رشد می‌کنند، عبارتند از:

بابونه
آفتابگردان
ارکیده
گل توری ملکه آنه (گیاه توری)

گل بابونه

انواع گل بابونه از جمله کلاسیک‌ترین گل‌های دسته گل عروس در سرتاسر دنیاست.

گل بابونه با فصل طولانی رشد (از بهار تا اوایل پاییز) یکی از کلاسیک‌ترین گل‌های دسته گل عروس در سرتاسر دنیاست. در میان انواع گل بابونه که هم‌خانواده «مینای چمنی» است، «گل مروارید» با رنگ سفید و زرد برای دسته گل عروس بسیار محبوب است.

انواع دیگر گل بابونه از جمله گل مروارید انگلیسی در اندازه بزرگ‌تر و در رنگ‌های قرمز، سفید و صورتی، گل مروارید ژربرا با رنگ‌های شاد صورتی، گل‌های سفید، زرد و نارنجی مثل گل آفتابگردان از خانواده Asteraceae و «گل بابونه چشم گاوی» که ظاهر گل‌های وحشی را دارد، از جمله محبوب‌ترین گل‌ها برای دسته گل تابستانی عروس است. این گل‌ها به سبک بوهو یا دسته گل‌های سبک کلاسیک تابستانی است.

گل آفتابگردان

گل آفتابگردان در ترکیب با گل‌هایی مثل رز و شاخه‌های سبز اکالیپتوس و زیتون جزو محبوب‌ترین گل‌های دسته گل عروسی تابستانی است.

آیا چیزی تابستانی‌تر از گل آفتابگردان وجود دارد؟ این گل‌های محبوب برای دسته گل عروس تابستانی با رنگ درخشان و طلایی خود در یک دسته گل با ترکیب شاخه‌های سبز زیتون یا اکالیپتوس، گل‌های رز باغی، گل محمدی و گل‌های همیشه بهار حال و هوای یک دسته گل عروس مدرن و در عین حال یک دسته گل روستیک و روستایی به سبک بوهو را تداعی می‌کند.

گل ارکیده

برای دسته گل عروس، گل ارکیده در میان گران‌ترین گل‌ها قرار دارد.

اغراق نیست اگر بگوییم محبوب‌ترین گل در یک دسته گل عروس تابستانی، گل ارکیده است. گل ارکیده با شکوفه‌های چشمگیر و بزرگ حسابی می‌تواند کیفیت هر دسته گل عروس تابستانی را بالا ببرد.
این گل استوایی در طیف وسیعی از رنگ‌ها، از سفید روشن تا گل گوشواره‌ای، ارکیده‌های صورتی مایل به قرمز، سبز کمرنگ و فراتر از آن وجود دارد. برای دسته گل عروس، گل ارکیده در میان گران‌ترین گل‌ها قرار دارد، اما بسیاری از زوج‌ها زیبایی غیرقابل انکار و تطبیق‌پذیری گل‌های ارکیده با سایر گل‌های مناسب دسته گل عروس را نادیده گرفته و آن را هزینه اضافی می‌دانند.

گل توری ملکه آنه (گیاه توری)

گل توری ملکه آنه را با دیگر گل‌های تابستانی فصلی ترکیب کنید تا یک دسته گل عروس دلچسب داشته باشید.

«گل توری ملکه آنه »با آن نام برازنده‌اش برای یک دسته گل عروس، ملکه گل‌های وحشی رمانتیک است. گلبرگ‌های سفید ظریف و ظاهر توری آن، آن را برای طراحی هر سبکی از دسته گل عروس تابستانی ایده‌آل می‌کند، به همین دلیل یکی از محبوب‌ترین گل‌های دسته گل عروسی در تمام دوران به خصوص برای فصل داغ تابستان است.

گل توری ملکه آنه را با دیگر گل‌های تابستانی فصلی ترکیب کنید تا یک دسته گل عروس دلچسب داشته باشید. این گل توری را به مقدار کم به چیدمان‌های مدرن دسته گل عروس برای جذابیت بصری اضافه کنید، یا در دسته گل عروسی‌تان چیزی جز توری ملکه آن نداشته باشید تا دسته گل تابستانی شما نهایت ظرافت را داشته باشد.

در ادامه به بررسی چند ایده دسته گل‌های عروسی تابستانی می‌پردازیم.

مدل‌های دسته گل عروسی برای تابستان

دسته گل‌های عروسی تابستانی صورتی کمرنگ

ترکیب گل‌های صورتی یک دسته گل عروسی عالی برای عروسی در مناطق گرمسیری، برای فصل تابستان، تالارها، عروسی‌ کنار ساحل و … هستند.

رنگ های صورتی کمرنگ کاملاً مناسب مراسم عروسی در تمام فصول و مکان‌ها هستند. ترکیب گل‌های صورتی یک دسته گل عروسی عالی برای جشن عروسی در مناطق گرمسیری، جشن عروسی در تالار، عکاسی عروسی‌ کنار ساحل و … محسوب می‌شوند.

به طور خاص، دسته گل عروس به رنگ صورتی کمرنگ یک روش عالی برای گنجاندن این رنگ در دکوراسیون عروسی شماست. صورتی کمرنگ با آرایش، دکور و رنگ روشن لباس عروس و رنگ عموما تیره لباس‌ داماد (اگر کت و شلوار داماد رنگ روشن است هم صورتی کمرنگ حسابی با آن همخوانی دارد) ترکیب می‌شود و رنگ ملایم‌تری و شکیل‌تری به آن‌ها می‌دهد.

از جمله گل‌های تابستانی با تناژهای مختلف رنگ صورتی ملایم عبارتند از: گل آلاله، زنبق، گل صد تومانی، گل رز باغی و … که کمتر کسی دست رد به سینه آن‌ها می‌زند.

دسته گل آبی و بنفش؛ نماد شکوه و آسایش

این گل‌های عروسی زیبا با لباس‌های ساقدوش‌ها هم که معمولا رنگ‌های شاد هستند ترکیب می‌شوند تا جلوه‌ای سلطنتی به مراسم شما ببخشند.

بنفش و آبی پیام سلطنت، شکوه و آسایش می‌فرستند. گل‌های آبی و بنفش در انواع طیف‌ها و تناژهای مختلف وجود دارند تا مجموعه‌ای عالی از گل‌های عروسی تابستانی را به شما ارائه دهند.
این رنگ‌ها با صورتی کمرنگ، گلبهی، سفید و کرم که جزو رنگ‌های اصلی دکور و لباس عروسی هستند، هماهنگ می‌شوند تا دسته گل عروسی ساده اما در عین حال چشم‌نواز بسازید. این گل‌های عروسی زیبا با لباس‌های ساقدوش‌ها هم که معمولا رنگ‌های شاد هستند ترکیب می‌شوند تا جلوه‌ای سلطنتی به مراسم شما ببخشند.

اغلب لباس‌های بنفش و نقره‌ای مورد علاقه ساقدوش‌ها هستند. پس اگر می‌خواهید با لباس ساقدوش‌ها هماهنگ شوید، برای تهیه دسته گل عروسی فصل تابستان از رنگ‌های بنفش و آبی، انتخاب خود را از این گل‌ها انجام دهید: ارکیده کاتالیا، گل اسکابیوزا یا درخشنده، گل ادریسی، فریزیا، شقایق، گل رز باغی و … .

دسته گلی با رنگ‌های سفید و زرشکی

زرشکی و سفید عشق و عاشقی و معصومیت را به تصویر می‌کشند، ترکیبی افسانه‌ای برای یک دسته گل عروسی تابستانی!

زرشکی و سفید عشق و عاشقی و معصومیت را به تصویر می‌کشند، ترکیبی افسانه‌ای برای یک دسته گل عروسی تابستانی! برای گرفتن عکس‌های ساحلی یا در فضای باز باغ و تالار، حتی در مناطق استوایی و گرم نیز این ترکیب رنگ محبوب است. شاید این ترکیب رنگ کمی کمرنگ به نظر برسد، اما در ترکیب با رنگ‌های تیره‌تر، درخشان‌تر و گرم‌تر می‌شود.

برای انتخاب گل‌های این دسته گل عروسی، گزینه‌های زیر را مد نظر داشته باشید: شقایق نعمانی (شقایق بنفش)، کلماتیس‌های گل ریز، آلاله و گل‌های رز کلاسیک و سفید.

دسته گل‌های عروسی تابستانی روشن و رنگارنگ

گل‌های تابستانی با رنگ‌های درخشان و پررنگ مکمل تم‌های روستیک، بوهو، سنتی و مدرن برای دسته گل عروسی تابستانی هستند.

شاید به خاطر تنوع و رنگارنگی گل‌های تابستانی باشد که اغلب دختر خانم‌ها دوست دارند عروس تابستان باشند. اصلا به همین خاطر است که عروسی‌های فصل تابستان پر از خلاقیت‌های به یاد ماندنی و منحصربه‌فرد است.

عروس‌هایی که جشن عروسی‌شان در فضای باز است معمولا رنگ‌های تندتری را برای دسته گل روز عروسی خود انتخاب می‌کنند. گل‌های تابستانی با رنگ‌های درخشان به خصوص با رنگ‌های کرم، بنفش، آبی، زرد، قرمز و … مکمل تم‌های روستیک، بوهو، سنتی و مدرن برای دسته گل عروسی تابستانی هستند.

گل‌های مناسب این دسته گل تابستانی برای عروس می‌توانند شامل این گزینه‌ها باشند: ارکیده، پروتیا (شکرپاره پادشاه)، گل نرگس، چند نوع مختلف از گل‌های مینا رنگارنگ، گل زنبق، گل‌های برگ بزرگ استوایی و گل رز.

دسته گل عروسی با رنگ‌های هلویی و کرم؛ ترکیب رنگ درخشان برای تابستان

هلویی یک رنگ عالی برای دسته گل عروس به سبک بوهو یا بوهمین است.

هلویی یک انتخاب رنگ پرطرفدار برای عروس‌های سال‌های اخیر است. اما ترکیب آن با کرم یک کار هوشیارانه است: عاشقانه، پیچیده، نشانی از تولد دوباره و معصومیت. از عروسی‌های مدرن در فضای باز و ساحل گرفته تا عروسی‌های و رسمی و کلاسیک در تالار، گل‌های به رنگ کرم و هلویی که در تابستان شکوفا می‌شوند، محبوب هستند!

همچنین هلویی یک رنگ عالی برای دسته گل عروس به سبک بوهو یا بوهمین است (بوهمی به معنای رها و آزاد و کولی‌آوار است) و گل رز هلویی رنگ مناسبی برای هر دسته گل بوهمی است. گل رز هلویی رنگ را با سبزهای شاداب مانند شاخه زیتون یا اکالیپتوس ترکیب کنید.

نکته مهم در مورد این رنگ‌ها این است که ترکیب می‌شوند، تعریف می‌کنند و به رنگ‌های دیگر در لباس‌ها، دکوراسیون تالار و حتی عکس‌های عروسی هم تازگی و درخشش می‌دهند. گل کوکب، گل رز باغی (garden roses)، گل صد تومانی (پائونیا) و انواع رنگ‌های گل آلاله از جمله گل‌های باشکوهی هستند که در رنگ‌های هلویی و خامه‌ای حسابی چشم‌نوازند.

هر یک از این گل‌ها برای دسته گل یک عروس کلاسیک بی‌نظیرند، و برای دسته گل عروسی به سبک بوهو هم شیک و غیرقابل تکرار.

دسته گل‌های تابستانی شیک و همیشه مد با ترکیب رنگ‌های مختلف و سبز

برای یک دسته گل شاد و ساده تابستانی چیزی شبیه دسته گل عروسی مگان مارکل را در نظر داشته باشید، گل‌های سفید با حضور شاخص شاخ و برگ سبز.

دسته گل‌های عروسی ساده همیشه شیک و کلاسیک هستند. آنها بدون حاشیه رفتن به خاطر چشمک زدن و برجسته بودن رنگ سبز همه توجه‌ها را به خود جلب می‌کنند. رنگ سبز نماد «زندگی» است و مطمئناً روی هر چیزی که می‌نشیند زندگی می‌بخشد.

برای دسته گل عروس رویایی خود، با انتخاب گل و گیاه تابستانی سبز و تزئینات آنها باید خلاقیت به خرج دهید. برای یک دسته گل ساده تابستانی گل‌های سفید را با شاخ و برگ سبز را در ترکیب با گل‌های صورتی، زرد، سفید، قرمز، آبی، آمبره، نارنجی یا بنفش انتخاب کنید، یا چیزی شبیه دسته گل عروسی مگان مارکل، گل‌های سفید با حضور شاخص شاخ و برگ سبز.

همچنین گل صد تومانی، شقایق، گل رز باغی، نیلوفر، پروتئا و برگ‌های اکالیپتوس به رنگ سبز هم برای دسته گل سبز بسیار مناسبند.

یک دسته گل عروس تابستانی با رنگ‌ها قرمز

گل‌های قرمز در یک دسته گل شیک عروسی نشان‌دهنده عشق، میل و اشتیاق و قدرت است.

یک دسته گل عروسی قرمز برای فصل تابستان انتخابی بی‌نظیر است. گل‌های قرمز در یک دسته گل شیک عروسی نشان‌دهنده عشق، میل و اشتیاق و قدرت است. قرمز نشانه جنب و جوش است و برای دسته گل عروسی تابستان انتخاب مناسبی است.

گل‌هایی که می‌توانید دسته گل‌ عروسی قرمز زیبای خود را با آن تزیین کنید می‌توانند شامل این موارد باشند: گل رز قرمز، پیچک کاردینال، آنتوریوم (از خانواده شیپوریان)، ژربرا، لیلیوم، شقایق، میخک قرمز و لاله‌های قرمز هستند.

دسته گل عروسی تابستانی با رنگ‌های پاستلی ترندی

رنگ‌های پاستلی برای دسته گل عروسی تابستانی هم بسیار شیک و پرطرفدار است.

رنگ‌های پاستلی عموما ترند سال‌های اخیر در زمینه‌های مختلف مد و فشن، دکوراسیون منزل و البته عروسی بوده‌اند. در این میان رنگ‌های پاستلی برای دسته گل عروسی تابستانی هم بسیار شیک و پرطرفدار است.

برای یک دسته‌ گل عروس تابستانی پاستلی باید گل‌هایی با تناژ رنگی بنفش، گلبهی، صورتی و یاسی را سفارش بدهید: گل صد‌تومانی (پئونیا)، ادریسی، ژربرا، رز باغی، یاس بنفش و گل شب‌بو برای یک دسته گل تابستانی عروس بهترین انتخاب‌ها هستند.

دسته گل عروس با درخشش رزهای سفید یا رنگی؛ یک انتخاب کلاسیک

کلاسیک ترین مدل دسته گل عروسی برای تمام فصول دسته گل رز سفید یا ترکیبی از رنگ‌های مختلف رز است.

نوبتی هم که باشد نوبت دسته گل کلاسیک عروس در تمام ادوار است. برای طراحی دسته گل عروسی با گل‌های رز دست‌تان حسابی باز است. برای انتخاب گل‌ها می‌توانید فقط رز سفید را انتخاب کنید یا ترکیبی از رزهای خوشرنگ قرمز، زرد، گلبهی، صورتی و البته سفید.

سخن آخر

اگر عروس تابستان هستید خوش‌شانسید. تابستان فصل شکوفایی گل‌های رنگ به رنگ از گل‌هایی با رنگ‌های داغ و آتشین تا رنگ‌های پاستلی است. طرفدار هر سبک از طراحی دسته گل عروس باشید، از مدرن گرفته تا کلاسیک یا بوهو گل‌های فصل تابستان حسابی دست شما را برای طراحی یک دسته گل شکیل با رنگ‌های چشم‌نواز باز می‌گذارد. شما کدام مدل سبک گل عروس را برای فصل تابستان ترجیح می‌دهید؟ خوشحال می‌شویم دیدگاه‌ها و تجربیات‌تان را در بخش «نظرات کاربران» با ما و دیگر خوانندگان به‌ اشتراک بگذارید.


در ادامه بخوانید: اشتباهات رایج در انتخاب لباس عروس که نباید مرتکب شوید
منبع www.marthastewart.com brides.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.