بررسی استایل آنا وینتور؛ سردبیر خوش‌پوش و قدرتمند دنیای مد

یکی از شخصیت‌های قدرتمندی که چندین دهه است در صنعت مد حضور دارد اما نه به‌عنوان یک طراح لباس، آنا وینتور است. آنا سردبیر بزرگ‌ترین و مشهورترین مجله مد دنیا، ووگ، است. این مطلب را به بررسی استایل آنا وینتور اختصاص داده‌ایم.

استایل؛ نمادی از افکار درون

بررسی استایل آنا وینتور - نمادی از شخصیت درونی
سبک هرکس بازگوکننده ویژگی‌های درونی اوست.

استایل از نظر ماهیت چیزی کاملا شخصی است. طرز لباس‌پوشیدن، استفاده از اکسسوری‌ها و هرآنچه در هنگام ظاهرشدن در عموم به کار می‌بریم چیزهای زیادی از شخصیت، افکار، اولویت‌ها و آرزوهای ما می‌گوید. بااین‌حال این‌طور نیست که همه افراد استایل شخصی خاصی داشته باشند. برخی افراد هرچیزی که مد شود می‌پوشند و مدام درحال تغییرند؛ اما برخی افراد سبکی خاص را همیشه رعایت می‌کنند و برایشان مهم نیست چه چیزی ترند روز است. آنا وینتور یکی از همین افراد است.

معرفی کوتاهی از آنا وینتور

آنا در سوم نوامبر ۱۹۴۹ در انگلستان به دنیا آمد. او سردبیر مجله ووگ، مشهورترین مجله مد در جهان، است و ۳۴ سال است در این سمت فعالیت می‌کند. او مدیر هنری انتشارات کاندی نست هم هست. آنا را در صنعت مد چیزی شبیه به یک کلاس آموزشی می‌دانند؛ هم از نظر سبک خاص لباس‌هایش و هم از نظر مهارت‌های مدیریتی و قدرتی که در رهبری تیمش دارد. حال بیایید استایل آنا وینتور قدرتمند و همیشه‌شیک را بررسی کنیم.

پوشیدن لباس‌هایی با الگوهای جسورانه و پررنگ

بررسی استایل آنا وینتور - الگوهای جسورانه پررنگ
آنا از پوشیدن لباس‌هایی با طرح‌های جسورانه نمی‌ترسد. در اینجا کمربندش با گل‌ها درشت لباسش تعادل برقرار می‌کنند تا خط کمر مشخص باشد. عکس از gettyimage

با اینکه بیشتر حرفه‌ای‌های صنعت مد تمایل دارند مشکی بپوشند، آنا تقریبا همیشه با لباس‌های رنگی دیده می‌شود و عاشق الگوهای جسورانه است. در تصویر می‌بینید که لباسی با طرح‌های چاپی و کت با رنگ متضاد به تن دارد. درسی که در اینجا وجود دارد این است که از الگوهای بزرگ پررنگ نترسید!

گل‌های درشتی در این لباس دیده می‌شود؛ اما طرح کلی آن ساده است و رنگ‌های پاستلی فوق‌العاده زیبا در آن به کار رفته است. آنا وقتی از چنین طرح‌هایی استفاده می‌کند، یک کمربند می‌بندد که خط کمرش را مشخص کند و با ایجاد تعادل، کاری می‌کند که در الگوهای بزرگ لباس غرق نشود.

انتخاب کفشی با پاشنه متوسط

بررسی استایل آنا وینتور - کفش آنا
کفش موردعلاقه آنا برای روزهای گرم بک اسلینگ پشت‌باز با پاشنه متوسط است.
بررسی استایل آنا وینتور - کفش آنا
در زمستان همیشه بوت‌های بلند تا زانو به پا دارد.

مجلات مد ازجمله ووگ همیشه سعی می‌کنند جدیدترین و بهترین کفش‌ها را به خوانندگان پیشنهاد کنند؛ اما در کمال تعجب آنا خودش بیشتر وقت‌ها از کفش کلاسیک پشت‌باز بنددار با پاشنه متوسط استفاده می‌کند. در زمستان هم بیشتر وقت‌ها او را با بوت‌های بلند تا زانو می‌بینید. هر کفش با هر مدل، با هر اندازه پاشنه و با هر قدی مد شود، بازهم آنا کفش‌های موردعلاقه خودش را می‌پوشد. دلیل اینکه او دوست دارد کفش‌های ساده با رنگ‌های خنثا بدون توجه به مد بپوشد، این است که اولا با بیشتر لباس‌هایش جور در بیاید، دوم اینکه مجبور نباشد برای انتخاب و ست‌کردن کفش با لباس‌هایش وقت زیادی صرف کند.

استفاده از عینک آفتابی همیشگی‌اش

بررسی استایل آنا وینتور - عینک آفتابی
آنا همیشه از عینک آفتابی بزرگ، تیره و کلاسیک استفاده می‌کند

بسیاری از ما معمولا چند عینک آفتابی با طرح‌های متنوع استفاده می‌کنیم؛ اما آنا وینتور همیشه از عینک آفتابی خاص خودش استفاده می‌کند که معمولا تیره، بزرگ و مستطیلی با سبکی کلاسیک است. به‌طورکلی به‌ندرت می‌توان او را بدون عینک آفتابی دید. آنا فریم مناسب صورت خود را یافته است و چون بدون تزئینات و لوگوهای بزرگ است، همیشه می‌تواند از آنها استفاده کند. برند محبوب او برای عینک، پراداست.

عینک‌های لوکس برند پرادا اینجاست

موهایی همیشه کوتاه و چتری

بررسی استایل آنا وینتور - موهای آنا
آنا وینتور همیشه به مدل موی باب و چتری پایبند است؛ تنها تغییری که در آن داده است این است که روشن‌ترش کرده است.

مدل موهای آنا مدل باب با چتری تیز است و سال‌هاست به این سبک پایبند مانده است. از زمانی که متوجه شد این مدل برایش مناسب است، هرگز کوچک‌ترین تغییری در اندازه و سبکش نداد. تنها چیزی که در آن تغییر داده است رنگ آن است که کمی روشن‌تر شده است. بسیاری از آرایشگرها پیشنهاد می‌کنند با افزایش سن مدل موهایتان را تغییر دهید؛ اما این حرف‌ها در آنا تأثیری ندارد. او این مدل ساده و کلاسیک را می‌پسندد زیرا هرگز از مد نمی‌افتد و البته دلیل مهم‌تری دارد؛ آنا استایل دارد.

کت‌های بزرگ و راحت

بررسی استایل آنا وینتور - کت‌های بزرگ و راحت
آنا کت‌هایش را چشم‌گیرتر ولی با طرح‌های کلاسیک پوست حیوانات یا گل‌ها انتخاب می‌کند. عکس از gettyimage

تنها بخشی از کمد لباس آنا که تمایل دارد آنها را چشم‌گیرتر انتخاب کند، کت‌هایش هستند؛ هرچند همچنان برش‌های این کت‌ها ساده و کلاسیک‌اند. معمولا آنها را از طرح‌های پوست حیوانات، طرح‌های چاپی پررنگ یا گلدوزی‌های زیبا با طرح گل‌ها انتخاب می‌کند. کت‌های بزرگ و راحت از نظر آنا وینتور می‌توانند بسیاری از مشکلات اندام را پنهان کنند.

حمل کیف‌دستی؟ به‌ندرت!

بررسی استایل آنا وینتور - آنا کیف دستی حمل نمی‌کند
آنا هیچ‌وقت کیف برنمی‌دارد، تنها چیزی که همیشه در دسترس اوست تلفن همراهش است. عکس از Shutterstock

یکی از نشانه‌های بارز استایل این بانوی قدرتمند این است که جز در موارد نادر، کیف دستی حمل نمی‌کند. شاید بگویید کلید، کارت اعتباری و کیف پولش را چه می‌کند؟ ساده است، راننده و ماشین شخصی او همیشه در کنار او هستند و همه این چیزها را برایش نگه می‌دارند. تنها چیزی که همیشه در دسترس اوست، تلفن همراهش است.

کت و شلوار در محل کار؛ هرگز!

بررسی استایل آنا وینتور - کت و دامن آنا
آنا هرگز کت و شلوار در محل کار نمی‌پوشد.

آنا در دفتر کارش هرگز کت و شلوار نمی‌پوشد و همیشه پیراهن میدی یا کت و دامن را ترجیح می‌دهد.

لباس شیک و ساده حتی در مت گالا

بررسی استایل آنا وینتور - لباس آنا در مت گالا
آنا حتی در مت گالا پیراهنی ساده و راسته و معمولا ماکسی می‌پوشد. عکس از Gettyimage

آنا وینتور فقط یک سردبیر مجله مد نیست، او مغز متفکر رویداد سالانه مت گالا است. همان طور که می‌دانید این رویداد دعوتی انحصاری است و قوانین خاصی دارد. همه مهمانان هم هر کاری می‌کنند تا در مد و لباس از دیگران پیشی بگیرند. بااین‌حال میزبان رویداد به استایل شخصی خودش می‌چسبد؛ معمولا لباسی شیک از شانل با سیلوئت راسته که بلندی آن تا زمین است.

مدل‌های شیک پیراهن مجلسی زنانه

سخن پایانی

بررسی استایل آنا وینتور چیزهای زیادی درباره او به ما می‌گوید. داشتن موقعیتی ارزشمند نظیر سردبیری مجله مد، آن‌هم تأثیرگذارترین مجله مد جهان، نیاز به خلاقیت و طرز تفکر باز دارد. مدل موی آنا و سیلوئت کلاسیک لباس‌های او نشان‌دهنده همین طرز تفکر و ذهن باز اوست. او همچنین به اخلاق کاری عملگرایانه و تمایل ذاتی‌اش به نظم و ترتیب معروف است. انتخاب لباس‌هایی که اندام او را صاف و بدون تغییر نشان می‌دهند، مدل موی بی‌نقصش، کفش‌های پاشنه متوسط پشت‌باز، لباس‌های میدی و طرح‌های چاپی با رنگ‌های تند و گل‌های درشت، تمایل او را به اعتدال و نظم در کمد لباس‌هایش نشان می‌دهند. با تمام اینها، آنا درون‌گرا هم هست؛ زیرا با اینکه از الگوهای جسورانه استفاده می‌کند، هرگز از طرح‌های ساده و کلاسیک که توجه زیادی را جلب نمی‌کنند دور نمی‌شود. این نشان‌دهنده اعتمادبه‌نفس آنا و در عین حال درون‌گرایی اوست.

حالا شما برای ما بگویید؛ آیا در لباس‌پوشیدن از استایل خاصی پیروی می‌کنید یا از آن دسته افرادی هستید که هرچه مد می‌شود می‌پوشید؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را با ما به اشتراک بگذارید.


در ادامه بخوانید: همه‌چیز درباره استایل کلاسیک؛ شیک و همیشه جذاب باشید
منبع everythingzoomer psykhefashion
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.