راهنمای انتخاب و ست کردن پاپیون مردانه؛ یک اکسسوری جذابِ خاص

پاپیون هیچ‌گاه به‌اندازه کراوات متداول نبوده است، شاید دلیلش این باشد که بستن آن کمی سخت‌تر است. بااین‌حال بسیاری از آقایان صاحب‌سبک در لباس‌پوشیدن، پاپیون را به کراوات ترجیح می‌دهند. اگر شما هم پاپیون را دوست دارید، این راهنمای کامل انتخاب و ست کردن پاپیون مردانه به شما در این امر کمک می‌کند.

تاریخچه پاپیون؛ چه کسی پاپیون را اختراع کرد؟

ست کردن پاپیون مردانه - سربازان کروات با دستمال گردن
سربازان کروات دستمالی را به گردن می‌بستند که به نظر می‌رسد پاپیون از آن گرفته شده باشد/ عکس برگرفته از سایت ties

حقیقت این است که تاریخچه پاپیون مشخص نیست، اما یک چیز درباره آن مسلم است و آن این است که با تاریخچه کراوات ارتباطی تنگاتنگ دارد. پیشینه کراوات به جنگ سی‌ساله (از ۱۶۱۸ تا ۱۶۴۸) برمی‌گردد. در آن دوران سواره‌نظام کروات با توجه به درجه‌ای که داشتند، پارچه‌ای را با رنگ خاص دور گردن می‌بستند. شاید برایتان جالب باشد کراوات (cravate) در اصل واژه‌ای فرانسوی است و شکل تغییریافته Hvat است که واحد طول قدیمی در کرواسی بوده است.

به‌گفته برخی، پاپیون هم همزمان با کراوات رایج شده است، یعنی پاپیون همان پارچه‌هایی بوده است که سربازان کروات به دور گردن می‌بستند، بااین‌تفاوت که گاهی انتهای آنها را در یقه پیراهن‌شان فرو می‌بردند که در جای خود محکم بمانند. به این ترتیب این پارچه‌ها شکل پاپیون به خودشان می‌گرفتند.

روایاتی دیگر؛ پارچه توری فرانسوی یا بو برومل؟

ست کردن پاپیون مردانه - بو برومل
تصویری از فیلم Beau Brummell: This Charming Man (2006)

روایات دیگری هست که می‌گوید پاپیون ممکن است در قرن هفدهم اختراع شده باشد و ممکن است با جابوت (پارچه توری سفیدرنگی که به‌دور گردن بسته می‌شد و روی برگردان یقه را می‌پوشاند) در ارتباط باشد. ممکن است اصطلاح پاپیون (bow tie) حتی از همین جابوت فرانسوی گرفته شده باشد.

فرضیه دیگر این است که ایده پاپیون را بو برومل (Beau Brummell) انگلیسی، اولین اسطوره شیک‌پوشی تاریخ، در اوایل قرن نوزدهم داده باشد. بروملِ خوش‌استایل، عادت داشت دستمال گردنش را چند بار دور گردن بپیچد و آن را طوری ببندد که زیاد حرکت نکند. این‌طوری دستمال گردنش خیلی شبیه پاپیون می‌شد و به همین دلیل برخی فکر می‌کنند که شاید او پاپیون را باب کرده است.

همچنین می‌گویند اصطلاح پاپیون در سال ۱۹۰۴، پس از اجرای موفقیت‌آمیز اپرای «مادام باترفلای» پاچینی که نقش اول آن پاپیون بسته بود، رواج پیدا کرد.

درهرصورت در قرن بیستم بود که پاپیون به‌عنوان بخشی ضروری از تاکسیدو (کت‌وشلواری که آقایان در عروسی‌ها می‌پوشند و روی شلوار آن در قسمت پهلوها نوار می‌دوزند) تبدیل شد.

به‌طورکلی در اواخر قرن بیستم، پاپیون نماد افرادی شده بود که غیرمتعارف بودند، زیرا پاپیون خیلی کمتر از کراوات رایج بود. سینما هم این موضوع را تقویت می‌کرد، چون در بیشتر فیلم‌های آن دوران، فقط دانشمندان و نِردها که با بقیه متفاوت بودند پاپیون می‌بستند.

در کشور ما استفاده از کراوات و پاپیون بیشتر در مجالس مرسوم بود. بااین‌حال امروزه خیلی‌ها در محل کارشان هم از این اکسسوری‌ها استفاده می‌کنند. حتی می‌توان گفت بسیاری از آقایان با کت‌وشلوار دامادی‌شان پاپیون را به کراوات ترجیح می‌دهند.

انواع مختلف پاپیون؛ گره آماده، گره نخورده، فشن

انواع مختلف پاپیون را در سه دسته اصلی جا می‌دهند:

۱. پاپیون از پیش آماده

ست کردن پاپیون مردانه - پاپیون از پیش آماده
عکس برگرفته از سایت gentlemansgazette

بسیاری از آقایان هستند که نمی‌دانند چطور باید پاپیون ببندند و خنده‌دار هم نیست؛ چون واقعا بستن آن دشوارتر از کراوات است، مخصوصا اگر اولین تجربه بستن آن باشد. به همین دلیل پاپیونی که آماده و گره‌خورده است محبوب‌تر است. بااین‌حال افراد صاحب‌سبک در لباس‌پوشیدن، هرگز از این پاپیون‌ها استفاده نمی‌کنند؛ زیرا این پاپیون‌ها داد می‌زنند که از قبل گره خورده و آماده‌اند! بنابراین اگر قرار است در مجلس بسیار مهمی حضور پیدا کنید، به آبرویتان رحم کنید و طرز گره‌زدن پاپیون را یاد بگیرید. مدل‌های آماده را برای نوجوانان بگذارید.

۲. پاپیون‌هایی که خودتان باید ببندید

ست کردن پاپیون مردانه - پاپیونی که خودتان باید ببندید

این پاپیون‌ها نشان می‌دهند که شما به‌عنوان یک مرد خوش‌تیپ بلدید چطور پاپیون ببندید. برخی از این پاپیون‌ها یک گیره کوچک دارند و به شما کمک می‌کنند یک بار که آن را بستید به همان شکل آن را بردارید و دیگر مجبور نیستید دوباره این کار را انجام دهید. در این گروه دو زیر مجموعه داریم:

پاپیون قابل‌تنظیم

ست کردن پاپیون مردانه - پاپیون قابل تنظیم

اندازه این پاپیون‌ها را می‌توانید تنظیم کنید و با یقه‌های مختلف آن را کوچک و بزرگ کنید، حتی می‌توانید آن را به پدر، برادر یا دوست‌تان قرض بدهید. این پاپیون‌ها یا با گیره فلزی یا با دکمه تنظیم می‌شوند. یادتان باشد اگر بازشان کنید مکانیسم تنظیم‌شان دیده می‌شود. بنابراین آن را برای مجالسی بگذارید که قرار نیست تا خروج از آنجا بازش کنید.

پاپیون با طول ثابت

این پاپیون‌ها همیشه به یک شکل و با یک اندازه مشخص بسته می‌شوند.

۳. پاپیون‌های مد روز یا فشن

ست کردن پاپیون مردانه - پاپیون فشن
پاپیونی که از چوب ساخته شده است

این پاپیون‌ها پارچه‌ای نیستند، بنابراین گره نمی‌خورند. آنها را از چوب، پر پرندگان و حتی پلاستیک می‌سازند. اگر گیره موی خانم‌ها را که به‌شکل پاپیون است دیده باشید، این دقیقا به همان شبیه است. یادتان باشد این پاپیون‌ها مناسب مجالس رسمی نیستند. آن را برای مجالس غیررسمی و موقعیت‌های کژوال بگذارید.

شکل‌های مختلف پاپیون

انواع مختلفی از شکل و سبک پاپیون وجود دارد، اما اساسا همه آنها در پنج دسته قرار می‌گیرند:

۱. مدل پروانه‌ای؛ گره کوچک و گوشه‌های تیز دارد

ست کردن پاپیون مردانه - پاپیون پروانه‌ای

این پاپیون واقعا شبیه پروانه است. گره‌ای کوچک دارد و بال‌های آن به زیبایی بال‌های پروانه قرار می‌گیرند. گوشه‌های آن تیز و غیرمنحنی است. اگر دوست دارید تا مدت‌ها از آن استفاده کنید، اندازه آن را نه زیاد بزرگ و نه زیاد کوچک انتخاب کنید. البته اگر سرتان خیلی کوچک (بزرگ) است، پاپیون باید کوچک (بزرگ) باشد.

۲. مدل خفاشی؛ گره‌ بزرگ و ظاهر مستطیلی دارد

ست کردن پاپیون مردانه - مدل خفاشی

این پاپیون اساسا مستطیل‌شکل است ولی در اطراف بند گردن باریک‌تر می‌شود. گره آن بزرگ‌تر از مدل پروانه‌ای است و گره‌زدن آن کمی سخت‌تر و خسته‌کننده‌تر است.

۳. مدل الماسی؛ لوزی‌شکل است

ست کردن پاپیون مردانه - مدل الماسی

این پاپیون مثل یک لوزی کوچک است. بسته به اینکه چقدر از دو طرف آن را بکشید، ظاهر آن کمی تغییر می‌کند. شکلی نامتقارن دارد، زیرا سرِ نوار در یک سمت روی پاپیون و در سمت دیگر پشت آن قرار می‌گیرد.

بستن این پاپیون تقریبا راحت است و زیاد رسمی نیست. بیشتر افراد با شکل‌های مختلف صورت می‌توانند از آن استفاده کنند.

۴. مدل کلاب راند؛ گوشه‌های گرد دارد

ست کردن پاپیون مردانه - مدل کلاب راند

این مدل از نایاب‌ترین نوع پاپیون است و کمتر کسی از آن استفاده می‌کند. کاملا غیررسمی است و برای پیک‌نیک رفتن یا محیط‌هایی دوستانه مناسب است.

۵. مدل نامتقارن؛ از هر طرف نامتقارن است

ست کردن پاپیون مردانه - مدل نامتقارن

انتهای این پاپیون نه از چپ و راست و نه از بالا به پایین تقارن ندارد. مدل بازشده آن کمی عجیب به نظر می‌رسد، ولی وقتی آن را می‌بندید، شکلی دلخواه پیدا می‌کند که کمی اریب است و کاملا متقارن نیست.

این برای افرادی خوب است که تعداد زیادی پاپیون دارند و می‌خواهند یکی از آنها کمی متفاوت‌تر باشد.

جذاب‌ترین پاپیون‌ها را ببینید

جنس پاپیون؛ از انواع مختلف پارچه، چوب و پلاستیک

ست کردن پاپیون مردانه - جنس پارچه پاپیون

پاپیون درست مانند کراوات، از نظر تنوع جنس چیزی کم ندارد. یکی از محبوب‌ترین پارچه‌های مورداستفاده در پاپیون، ابریشم نه‌چندان براق است. به جز آن، پاپیون‌های پنبه‌ای، نخی، پشمی، مخملی و ترکیبی هم داریم.

پاپیون پلی‌استر و نایلونی را کلا فراموش کنید. این پاپیون‌ها ارزان هستند، ولی واقعا ارزش ندارند و تیپ شما را خراب می‌کنند.

اگر ریش‌تان را بلند می‌کنید، پاپیون‌هایی را بخرید که بافتی محکم داشته باشند، زیرا موهای ریش مردانه زبر هستند و پارچه‌اش را نخ‌کش می‌کنند.

سایر پاپیون‌ها که گفتیم فشن هستند، از چوب، پر، پلاستیک و نظایر آنها ساخته می‌شوند.

انواع یقه‌های پیراهن مناسب برای پاپیون

سه مدل اصلی یقه داریم که اگر دو قانونی که در ادامه خواهیم گفت در آنها رعایت شود، با پاپیون جوردرمی‌آیند:

 • یقه فراک یا بال‌دار؛
 • یقه پهن؛
 • یقه نوک‌تیز دکمه‌دار و ساده.

دو قانون کلی وجود دارد که می‌گوید پاپیون و یقه باید چطور در کنار هم قرار بگیرند:

۱. لبه‌ها و دکمه‌های یقه باید پشت بال‌های پاپیون یا برگردان یقه کت پنهان شوند و تنها چیزی که باید دیده شود خود پاپیون است. اگر یقه آن‌قدر بزرگ باشد که از زیر پاپیون دیده شود، تمرکز از روی پاپیون به نوک یقه منتقل می‌شود که منظره جالبی ندارد.

ست کردن پاپیون مردانه - لبه یقه و دکمه آن نباید از زیر پاپیون دیده شود
عکس برگرفته از سایت bethebowtieguy

۲. نوک یقه پیراهن باید به زیبایی در کنار یقه کت قرار بگیرد و پاپیون هم در راستای آنها باشد.

ست کردن پاپیون مردانه - نوک یقه پیراهن به زیبایی در کنار خط یقه کت قرار دارد
عکس برگرفته از سایت bethebowtieguy

البته به جز این دو قانون یک نکته مهم هم وجود دارد و آن این است که خود پاپیون نباید زیاد بزرگ باشد که از یقه کت بیرون بزند. به تصویر زیر نگاه کنید:

ست کردن پاپیون مردانه - پاپیون نباید تا این حد بزرگ باشد
عکس برگرفته از سایت bethebowtieguy

یقه بال‌دار؛ کلاسیک و رسمی

این یقه کلاسیک است. معمولا این پیراهن را با تاکسیدو در رویدادهای رسمی می‌پوشند. نوع این یقه طوری است که فقط با پاپیون ست می‌شود و کراوات اصلا با آن جوردرنمی‌آید.

 • فقط مخصوص مراسم رسمی است (مثل عروسی یا مهمانی‌های کاری)؛
 • حتما باید با کت‌شلوار تاکسیدو آن را بپوشید؛
 • فکر کراوات را از سرتان بیرون کنید. این یقه فقط با پاپیون جوردرمی‌آید.

یقه پهن؛ یقه محبوب آقایان

یقه پهن محبوبیت زیادی دارد و می‌توانید آن را هم با پاپیون و هم با کراوات بپوشید.

معمولا تنها مشکل یقه‌های پهن این است که بتوانید لبه‌های آن را پشت پاپیون پنهان کنید. بااین‌حال این یقه‌ها با پاپیون هم مناسب‌اند، زیرا آن‌قدر پهن هستند که اگر پاپیون هم نتواند آنها را بپوشاند، یقه کت این کار را انجام می‌دهد.

 • این یقه به‌خوبی زیر کت پنهان می‌شود؛
 • تمرکز را از پاپیون منحرف نمی‌کند.

یقه نوک تیز دکمه‌دار یا ساده؛ مناسب برای رویدادهای کژوال

این سبک بیشتر برای رویدادهای کژوال و غیررسمی مناسب است.

این یقه می‌تواند ساده یا دکمه‌دار باشد. دکمه‌ها نقاط یقه را محکم نگه می‌دارند و کمک می‌کنند نوک یقه‌ها پشت پاپیون پنهان شوند. بسته به اندازه پاپیون آنها را طوری انتخاب کنید که بال‌هایش به اندازه کافی بزرگ باشند و یقه از آنها بیرون نزند. بنابراین می‌توانید با انتخابی درست، با این یقه هم پاپیون بپوشید.

 • این سبک یقه مناسب رویدادهای کژوال است؛
 • دکمه‌هایی روی پیراهن نصب شده است که یقه را محکم نگه می‌دارد؛
 • بسته به اندازه پاپیون ممکن است نقاط تیز یقه کاملا پنهان نشوند؛
 • پوشیدن پاپیون با پیراهن یقه دکمه‌دار انتخاب مناسبی است اما بهترین نیست.

چطور پاپیون را با لباس‌هایمان ست کنیم؟

اگر می‌خواهید در مهمانی مانند یک جنتلمن به نظر بیایید یا می‌خواهید در موقعیت‌های غیررسمی بدرخشید، رنگ و طرح پاپیون را درست با لباس‌هایتان ست کنید. این بسیار مهم است.

نکته اصلی استفاده از پاپیون این است که با بقیه لباس‌های شما در تضاد باشد.

دو قانون مهم وجود دارد که در ست‌کردن پاپیون با لباس‌هایتان باید رعایت کنید:

قانون اول: قانون تعادل

الگوهای شلوغ و رنگ‌های روشن را با الگوهای ساده‌تر و رنگ‌های خنثا مانند خاکستری، سفید، برنزی، قهوه‌ای و سرمه‌ای متعادل کنید.

قانون دوم: قانون کنتراست ۳ طرفه

یعنی در رنگ، الگو و تراکم الگوی پاپیون و لباس تضاد ایجاد کنید.

نکته مهم: رنگ‌هایی که در لباس‌های زیر استفاده شده‌اند ممکن است موردپسند همه نباشند. هدف از معرفی آنها فقط این است که بدانید چطور باید پاپیون را از نظر رنگ و طرح ست کنید. بنابراین انتخاب رنگ‌ها و طرح‌ها با سلیقه خودتان خواهد بود.

۱. کت زرد خردلی، پیراهن چهارخانه گینگام، پاپیون زرد

ست کردن پاپیون مردانه - کت زرد خردلی، پیراهن گینگام

همان‌طور که در تصویر می‌بینید، پاپیون زرد خردلی الماسی است و طرح دستمال جیب با پیراهن زیر کت ست شده است.

چرا این ترکیب خوب است؟

قانون شماره یک در آن صدق می‌کند زیرا بین رنگ‌ها تعادل ایجاد شده است. از سوی دیگر کنتراست بین پیراهن و کت دیده می‌شود. مشکی رنگی خنثاست و با رنگ زرد تضاد ایجاد می‌کند.

الگوی پاپیون تراکم کمی دارد ولی پیراهن و الگوی دستمال جیب بسیار متراکم است. اندازه نقطه‌های پیراهن از پاپیون بزرگ‌تر است.

این کت و پیراهن با این پاپیون با شلوار مشکی و کفش‌های مشکی عالی است.

۲. کت آبی مایل به خاکستری، پیراهن سفید، پاپیون راه‌راه قرمز

ست کردن پاپیون مردانه - کت آبی خاکستری، پیراهن سفید، پاپیون راه راه قرمز

خاکستری، سیاه، سفید، بژ، عاجی و سرمه‌ای رنگ‌هایی خنثا هستند. بنابراین با این پاپیون کت‌هایی با هر یک این رنگ‌ها مناسب خواهد بود.

چرا این لباس خوب است؟

قانون کنتراست سه‌طرفه تضادی را در رنگ، الگو و تراکم الگو ایجاد کرده است. رنگ پاپیون با طرح راه‌راه قرمز و سرمه‌ای هم کنتراست به وجود آورده است. قرمز تنها رنگ غیرخنثایی است که در این ترکیب استفاده شده است.

الگوی ساده پیراهن با پاپیون طرح‌دار و دستمال‌جیب در تضاد است.


حتما بخوانید: استایل سرمه‌‌ای را چطور حرفه‌ای ست کنیم؟

۳. کت قهوه‌ای مایل به زرد، پیراهن روشن، پاپیون مشکی

ست کردن پاپیون مردانه - کت زرد و پاپیون مشکی

این کت با رنگ روشن برای روزهای تابستانی عالی است. حالا ببینیم چطور این لباس به‌خوبی ست شده است.

چرا این لباس خوب است؟

همه قطعات این لباس کنتراست خوبی را ایجاد کرده‌اند. پیراهن و کت هر دو از رنگ‌های خنثا انتخاب شده‌اند. یک پاپیون مشکی هم به مجموعه این لباس‌ها کنتراست بخشیده است.

۴. کت‌شلوار کلاسیک مشکی، پیراهن سفید، پاپیون قهوه‌ای تیره

ست کردن پاپیون مردانه - کت و پاپیون مشکی با پیراهن سفید

این ترکیب ظاهری رسمی و بسیار شیک به شما می‌دهد. برای ایجاد حس تعادل، پیراهن و کت کاملا در تضاد هستند.

چرا این لباس خوب است؟

کنتراست عالی در رنگ الگو وجود دارد. رنگ کت مشکی است که رنگی خنثاست و می‌تواند با هر رنگ دیگری جفت شود. پیراهن سفید در تضاد کامل در مشکی است و آن را به زیبایی هر چه تمام‌تر نشان می‌دهد. برگردان یقه قهوه‌ای تیره است و با رنگ پاپیون همخوانی دارد. دستمال جیب هم سفید انتخاب شده است.

کت و پیراهن متناسب با پاپیون همگی ساده هستند.

۵. کت و جلیقه طوسی، پیراهن سفید، پاپیون مشکی

ست کردن پاپیون مردانه - کت و جلیقه طوسی با پاپیون مشکی

برخی افراد کت‌وشلوار را با جلیقه دوست دارند و می‌خواهند بدانند چطور پاپیون را با آن ست کنند.

چرا این لباس خوب است؟

در این ترکیب همه لایه‌های لباس از رنگ طوسی که خنثاست با نوار مشکی و پاپیون مشکی کنتراست ایجاد کرده‌اند. نوار روی جیب هم مشکی انتخاب شده است و پیراهن با پیلی‌های باریک تضادی را با طرح ساده کت و جلیقه و پاپیون ایجاد کرده است.

۶. کت‌وشلوار ذغالی، پیراهن سفید، پاپیون راه‌راه

ست کردن پاپیون مردانه - کت ذغالی، پیراهن سفید، پاپیون راه راه

این ترکیب رنگِ کلاسیک و زیبا، برای کت‌شلوار محافظه‌کارانه به شمار می‌رود. دست‌تان باز است و می‌توانید به‌راحتی پاپیون دلخواه‌تان را با آن استفاده کنید.

چرا این لباس خوب است؟

این طرح کلاسیک واقعا زیباست. با توجه به کنتراست سه‌طرفه، رنگ ذغالی خنثا با پیراهن سفید و پاپیون سرمه‌ای، با راه‌راه تقریبا پهن، سِت جذابی تشکیل داده است.

با این ترکیب تقریبا هر رنگ پاپیونی را می‌توانید ست کنید. حتی برای رویدادهای غیررسمی پاپیون گل‌دار هم مناسب خواهد بود.

۷. کت سرمه‌ای، پیراهن آبی، پاپیون طرح‌دار تیره

ست کردن پاپیون مردانه - کت سرمه‌ای، پیراهن آبی، پاپیون طرح‌دار

این ترکیب شیک هم برای بهار و تابستان مناسب است. رنگ‌های استفاده شده در آن سرد هستند.

چرا این لباس خوب است؟

در این ترکیب همه رنگ‌های استفاده‌شده تیره هستند، غیر از پیراهن که با آنها تضاد ایجاد کرده است. پیراهن و کت الگویی ساده دارند و برعکس پاپیون طرح‌دار است. بنابراین قانون کنتراست سه‌طرفه هم در آن رعایت شده است.

۸. کت مشکی، پیراهن سفید و پاپیون توپ‌توپی

ست کردن پاپیون مردانه - پیراهن سفید، کت مشکی، پاپیون توپ توپی

 

این ترکیب فقط از رنگ‌های خنثا تشکیل شده است ولی طرح توپ‌توپی پاپیون باعث شده است که پاپیون نقطه کانونی لباس را تشکیل دهد. این هم تیپی محافظه‌کارانه به شمار می‌رود و با پوشیدن آن نگران مناسب‌بودن یا نبودن لباس‌تان نخواهید بود.

چرا این لباس خوب است؟

با توجه به قانون کنتراست سه‌طرفه، الگوی طرح‌دار پاپیون با کت و پیراهن ساده در تضاد است. پاپیون سیاه و سفید است و ترکیبی از هر دو رنگ کت و پیراهن را در خود دارد.

۹. کت خاکستری، پیراهن طوسی و پاپیون زرد

ست کردن پاپیون مردانه - پیراهن طوسی، کت خاکستری، پاپیون زرد

در اینجا ترکیبی داریم که به‌خوبی زیبایی رنگ زرد را نشان می‌دهد. رنگ زرد از آن رنگ‌هایی است که زیاد موردتوجه قرار نمی‌گیرد، زیرا بسیار روشن است و ظاهری غیررسمی به افراد می‌دهد.

چرا این لباس خوب است؟

الگوی کت متراکم و الگوی پیراهن ساده است که با الگوی پاپیون که تراکم کمتری دارد تضاد دارند. رنگ خنثای کت و پیراهن هم با رنگ زرد پاپیون در تضاد هستند. بنابراین الگوها و رنگ‌ها کنتراست ۳ طرفه ایجاد کرده‌اند. همچنین کت پرزرق‌وبرق است، درحالی‌که پیراهن الگویی بی‌جان دارد که به آن تعادل می‌بخشد.

۱۰. کت خاکستری، پیراهن سفید، پاپیون قرمز چهارخانه

ست کردن پاپیون مردانه - کت خاکستری، پیراهن سفید، پاپیون راه‌راه

این ترکیب شیک و زیبا هم عمدتا از رنگ‌های خنثا تشکیل شده است و برای برقراری تعادل در آن رنگ پاپیون را قرمز انتخاب کرده‌اند. بااین‌حال ترکیب این ست را یک دستمال جیب همرنگ با پاپیون یا یک سنجاق برگردان یقه فلزی می‌توانست تکمیل کند.

چرا این لباس خوب است؟

در این ست، کت خاکستری و پیراهن روشن با الگوی ساده انتخاب شده‌اند که هر دو با الگوی چهارخانه و رنگ قرمز پاپیون در تضاد هستند. بنابراین قانون کنتراست سه طرفه در آن رعایت شده است.

نکات مهم برای استفاده از پاپیون

پاپیون برای مهمانی‌ها یا عروسی که در باغ برگزار می‌شود و مراسم‌های بسیار رسمی مناسب‌تر است. چند نکته وجود دارد که اگر انتخاب‌تان پاپیون است باید آنها را رعایت کنید:

 • همیشه قبل از حضور در مراسم (مخصوصا رسمی) بستن پاپیون را تمرین کنید.
 • پاپیون هرچه ساده‌تر باشد بهتر است.
 • اندازه متوسط پاپیون بهتر است. دنبال پاپیون‌های خیلی بزرگ یا خیلی کوچک نباشید.
 • بهتر است پاپیون را با کت بپوشید، وگرنه شبیه گل‌پسرهایی می‌شوید که در عروسی‌ها با پیراهن آستین‌کوتاه پاپیون پوشیده‌اند. البته در هر صورت سلیقه شماست که اهمیت دارد، ولی بهتر است جذابیت مردانه‌تان را حفظ کنید.
 • زیاده‌روی نکنید. افرادی که کراوات نمی‌زنند یا کراوات معمولی می‌پوشند به‌اندازه افرادی که پاپیون زده‌اند درمعرض دید نیستند. بنابراین اگر قرار است پاپیون بزنید حداقل شلوغش نکنید. به‌جای رنگ‌های صورتی روشن، نارنجی تند، چهل‌تکه، راه‌راه و نظایر آنها، از رنگ‌هایی استفاده کنید که به شما وقار و متانت ببخشند.

شما کراوات را ترجیح می‌دهید یا پاپیون را؟ به نظر شما شکل صورت افراد یا اندازه اندام‌شان می‌تواند تعیین کند که پاپیون برای فرد مناسب هست یا نه؟ لطفا دیدگاه‌هایتان را درباره ست کردن پاپیون مردانه با انواع لباس برای ما بنویسید.


در ادامه بخوانید: راهنمای ست کردن کراوات با کت و شلوار و پیراهن؛ نکاتی که حتما باید بدانید
منبع gentlemansgazette bethebowtieguy bethebowtieguy
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.