اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند

قدتان بلند است؟ خیلی‌ها دوست دارند که مثل شما قدی رعنا داشته باشند. حالا اگر بدانید که چه بپوشید و با قد بلندتان چطور استایلی مناسب برای خود طرح کنید، زیبایی و تناسب هم در کنار این ویژگی ظاهری قرار می‌گیرند و در دسته خوش‌استایل‌ها قرار خواهید گرفت. در این مقاله برایتان از اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند خواهیم گفت.

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند و رعنا

داشتن قد بلند از ویژگی‌هایی است که می‌تواند شما را زیبا و جذاب‌تر کند. به‌شرط اینکه بدانید چه بپوشید و چطور استایلی متناسب برای خود ترتیب بدهید. در ادامه برایتان توصیه‌هایی داریم که ایده‌های خوبی برای تدارک‌دیدن استایل به شما می‌دهند.

ماکسی‌ها و میدی‌ها مخصوص شما هستند

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند
لباس ماکسی برای قدبلندها

پیراهن‌ها و دامن‌های ماکسی و میدی مخصوص کسانی طراحی می‌شوند که پاهای بلند و کشیده دارند. دامن‌های ماکسی انتخاب خوبی برای موقعیت‌های رسمی‌تر هستند و میدی‌ها برای همه‌جا و همه‌وقت کاربرد دارند.

البته دقت کنید که مدل پیراهن‌های ماکسی و میدی، فارغ از اینکه قدبلند هستید باید به شکل اندامتان هم بیایند. پس مدلی از پیراهن‌های ماکسی و میدی را انتخاب کنید که بر اندامتان به‌خوبی می‌نشینند.

جذاب‌ترین پیراهن‌های زنانه را ببینید

شلوارها و دامن‌هایی با کمربلند بپوشید

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند
شلوار کمربلند برای قدبلند

دامن‌ها و شلوارهایی با کمر بلند مناسب آدم‌های قدبلند هستند. این‌ها به قدبلندان کمک می‌کنند که هم پاهای بلندشان زیباتر دیده شود و هم تناسبی میان کشیدگی پا و کمر به‌وجود بیاید. زمانی که قدبلندها چنین شلوارها یا دامن‌هایی می‌پوشند، در حد فاصل کمر و پاها، حالت ساعت‌شنی شکل می‌گیرد.

شلوارهای فوق‌چسبان یا اسکینی انتخابی عالی هستند

شلوارهای چسبان برای خانم‌های قدبلندی که پاهای کشیده دارند، انتخابی درجه‌یک هستند. کسانی که پاهای کشیده‌ای دارند، با پوشیدن شلوارهای جین چسبان بلندی پاها را به نمایش می‌گذارند و استایل خوبی پیدا می‌کنند. البته این شلوارها معایب خودشان را هم دارند که در مقاله‌ای جداگانه درباره آن برایتان نوشته‌ایم.


حتما بخوانید: ۹ دلیل برای اینکه دیگر شلوار جین تنگ نپوشید

لباس‌هایی با پارچه طرح‌دار بپوشید

خانم‌های قدبلند می‌توانند لباس‌هایی با طرح‌ها و نقش‌های مختلف بپوشند. طرح‌های شلوغ برای آن‌ها انتخاب خوبی است. پوشیدن تاپ یا بلوزی با نقش‌ونگارهای زیاد می‌تواند راهی برای ایجاد تناسب و تعادل میان پاهای کشیده و بالاتنه باشد.

اگر قدبلند هستید و سرتاپای استایلتان یک‌رنگ است، احتمال دارد که کمی بیش از حد بلند و کشیده به نظر برسید. پس در انتخاب لباس به طرح‌داربودن پارچه‌اش هم دقت کنید.

از سرهمی‌ها یا اُوِرال‌ها غافل نشوید

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند
سرهمی برای قدبلندها

سرهمی‌ها یا همان اورال‌ها هم از لباس‌هایی هستند که روی تن خانم‌های قدبلند بهتر می‌نشینند. این لباس‌ها می‌توانند علاوه بر جلوه‌گرکردن بیشتر قدبلند و کشیدگی اندام، در ناحیه کمر لباس هم امکان جلوه‌گرشدن گودی و انحنای کمر را فراهم کنند.

حدفاصل میان بالاتنه و شلوار در سرهمی‌ها به جلوه بهتر انحنای کمر کمک می‌کند و اندام خانم‌های قدبلند را بهتر نشان می‌دهد. پس در اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند به اورال‌ها هم نیم‌نگاهی داشته باشید و یک مورد مناسبشان را به کمد لباس‌هایتان اضافه کنید.

از کت‌ودامن‌های پپلوم استفاده کنید

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند
بلوز پپلوم

کت‌ودامن‌ها و پیراهن‌های پپلوم همان لباس‌هایی هستند که قسمت بالاتنه و پایین‌تنه‌شان به هم متصل است و در قسمت کمر چین‌وشکن‌هایی وجود دارد. البته آنچه به پپلوم هویت می‌دهد، همان چین‌وشکن‌های ناحیه کمرشان است. یعنی یک بلوز یا تونیک هم می‌تواند پپلوم باشد. پس نیازی نیست که حتما به بخش دامن یا شلوار وصل باشد.

پپلوم‌ها با طرحی که در ناحیه کمر دارند و جلوه‌ای که در آن ناحیه از بدن ایجاد می‌کنند، باعث می‌شوند که افراد قدبلند خوش‌ترکیب‌تر و خوش‌تراش‌تر جلوه کنند. وجود چین‌وشکن‌های لباس‌های پپلوم در بخش کمر مانع از آن می‌شود که فرد قدبلند بیش از حد کشیده به‌نظر برسد.

تاپ و بلوزهایی با یقه هفت و طرح افقی هم مناسب‌اند

خانم‌های قدبلند برای انتخاب تاپ و بلوز هم باید به این نکته دقت کنند: بهتر است که یقه لباسشان گرد باشد. یقه هفت و یقه‌هایی مشابه آن باعث می‌شوند که کشیدگی اندام قدبلندها دوبرابر شود و جلوه خوبی پیدا نکند. آستین‌ها هم بهتر است که خیلی کوتاه نباشند تا دست‌ها بی‌اندازه کشیده به‌نظر نرسند.

در میان طرح‌ها هم بهتر است که به‌سراغ طرح‌هایی بروند که خطوط افقی دارند. خطوط افقی در کنار کشیدگی و بلندبودن اندام تعادلی به استایل می‌دهند که دیدنی و چشم‌نواز می‌شود.

از پوشیدن کفش‌ پاشنه‌بلند نترسید

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند
کفش پاشنه‌بلند برای قدبلندها

همان‌طور که پیش‌تر هم گفته شد، اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند در این مقاله فقط توصیه‌هایی هستند که اگر دوست داشته باشند، به آن می‌توانند عمل کنند. دنیای مدوفشن متنوع است و نمی‌خواهد چیزی را به کسی دیکته کند.

شما هم نباید اسیر کلیشه‌ها شوید. برای مثال، از پوشیدن کفش پاشنه‌بلند نترسید. شاید این موضوع در ذهنتان جای گرفته که قدبلندها نباید کفش پاشنه‌دار بپوشند. اصلا هم این‌طور نیست.

شما فکر می‌کنید، با پوشیدن کفش تخت چقدر تفاوت خواهید کرد. قدتان بلند است و این چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد. پس اگر دلتان می‌خواهد که کفشی پاشنه‌دار بپوشید، حتما این کار را بکنید. مزایای کفش‌های پاشنه‌بلند را دست‌کم نگیرید. این کفش‌ها باعث می‌شوند که باسنتان خوش‌فرم‌تر جلوه کند و استایلتان مرتب‌تر و آراسته‌تر به‌نظر برسد.

از اکسسوری‌های بزرگ و شاخص استفاده کنید

استفاده از اکسسوری‌های بزرگ مانند گردن‌بندهایی با زنجیر بزرگ یا قطعات شاخصی مانند مرواریدهای بزرگ و… برای خانم‌های قدبلند توصیه می‌شود. کیف‌های بزرگ هم انتخاب خوبی برای این افراد هستند. دست‌بندهای بزرگ هم انتخاب زیبایی برای استایل قدبلندها هستند.

نبایدهای استایل در اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند

اصول پوشیدن لباس برای خانم‌های قدبلند
نیکول کیدمن، هنرپیشه قدبلند استرالیایی

توصیه‌های بالا برای قدبلندها را دوره کردیم. حالا نگاهی تأکیدوار بر نبایدها داشته باشیم. توجه به این نبایدها به شما کمک می‌کند که استایلی متعادل و چشم‌نواز داشته باشید:

  • از پوشیدن لباس‌های راسته خودداری کنید. برای نمونه، به سراغ پیراهنی نروید که بلند و راسته است. در این صورت، کشیدگی اندامتان بیش از حد جلوه‌گر می‌شود.
  • تاپ‌های موسوم به کراپ‌تاپ یا همان تاپ‌هایی که بالای ناف قرار می‌گیرند هم گزینه مطلوبی برای قدبلندها نیستند.
  • از اکسسوری‌های کوچک مانند کیف‌های کوچک یا زینت‌آلات خیلی ریز و کوچک هم خودداری کنید.
  • اگر گردنتان خیلی بلند است، یقه اسکی هم جایی در استایلتان نخواهد داشت و بهتر است که از آن استفاده نکنید.

در آخر

یکی از روش‌های خوش‌پوشی این است که به افراد معروفی نگاه کنید که اندامی مشابه شما دارند. برای مثال، هنرپیشه‌ها گزینه‌های خوبی هستند که از روی دستشان نگاه کنید و ببینید که چه استایلی برای خود انتخاب کرده‌اند. آن‌ها معمولا مشاورانی حرفه‌ای و خوش‌سلیقه دارند و الهام‌گرفتن از روی استایشان فکر خوبی است.

نیکول کیدمن از آن قدبلندهای خوش‌پوشی است که می‌تواند گزینه خوبی برای قدبلندها باشد. نظرتان چیست؟ دیگر چه هنرپیشه یا آدم معروف و خوش‌استایل قدبلندی را می‌شناسید که استایلش الهام‌بخش است؟


در ادامه بخوانید: قانون ABC در مد و فشن چیست؟
منبع foreverunique.com wikihow.com wikihow.com
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.