چطور شلوار متناسب با فرم بدنمان انتخاب کنیم؟ برای خانم‌ها

خوش‌‌استایل بودن تاحدود زیادی در گروی شناخت درست و کامل بدن و چهره است. مثلا اگر بدانید که با توجه به اندامتان چه شلواری برایتان بهتر است، قطعا استایل جذاب‌تری خواهید داشت. در این مقاله از شلوار مناسب برای هر اندامی برایتان گفته‌ایم. شلوار متناسب با فرم بدن شما چیست؟

۱. شلوار مناسب اندام سیبی‌شکل

شلوار مناسب اندام سیبی شکل
اندام سیبی شکل و شلوار مناسب آن

کسانی که دارای اندام سیبی هستند، نواحی سینه و بالاتنه‌شان پهن‌تر از باسن است. این دسته از افراد دارای خط کمر چندان مشخصی نیستند و معمولا بازوهای باریکی دارند. ران‌ها و باسن‌شان هم انحنا ندارد. نقطه جالب‌توجه در اندام‌های سیبی‌شکل معمولا پاهایشان است. پاها در این افراد خوش‌تراش و متناسب است. پس باید در انتخاب شلوار به‌دنبال گزینه‌ای باشند که تمرکز را روی پاها قرار می‌دهد.

شلوارهای دم‌پاگشاد و راسته می‌تواند انتخاب خوبی برای این دسته از افراد باشد. اگر شلوار هیکل‌های سیبی دارای جیب عقب باشد هم امکان ایجاد تعادل میان باسن و بالاتنه بیشتر به‌وجود خواهد آمد. اگر هیکل سیبی دارید، دور پوشیدن شلوارهای خیلی‌تنگ و چسبان را خط بکشید. چون در این صورت، پهنی کمرتان بیشتر از پیش مشخص می‌شود.

۲. شلوار مناسب اندام گلابی‌شکل

شلوار مناسب اندام گلابی
اندام گلابی و شلوار مناسب آن

اندام‌هایی که گلابی‌شکل هستند، در قسمت باسن و پایین‌تنه پهنایی بیشتر از ناحیه بالاتنه دارند. خط کمر این افراد مشخص است و ران‌های پُری دارند. اگر اندامتان گلابی‌شکل است یعنی در بالاتنه و در قسمت شانه و بازوها ظریف هستید. این دسته از افراد هم می‌توانند با پوشیدن شلوارهای راسته و دم‌پاگشاد زیبایی اندامشان را به رخ بکشند.

شلوارهای تنگ و اصطلاحا پاچه‌تفنگی گزینه خوبی برای اندام‌های گلابی‌شکل نیستند و می‌توانند تعادل و تناسب اندام را یک‌تنه مخدوش کنند. پس اگر بدنتان این شکل و فرم را دارد، اصلا دور و بر شلوارهای چسبان نچرخید.

۳. شلوار مناسب اندام مستطیلی‌شکل

شلوار اندام مستطیلی
مدل بدن مستطیلی

اگر پهنای شانه‌ها و پایین‌تنه‌تان به یک اندازه است، خط کمرتان مشخص نیست و باسنی برجسته ندارید، یعنی اندامتان مستطیلی‌شکل است. شاید برایتان جالب باشد که بیشتر مدل‌ها دارای اندامی با این ویژگی‌ها هستند. خوبی چنین شکلی از اندام در بازبودن دست‌تان در انتخاب مدل‌های مختلفی از شلوار است.

تقریبا تمام انواع شلوار برای اندام‌های مستطیلی‌شکل مناسب است. پوشیدن شلوارهایی که کمی انحنا و پستی‌وبلندی‌های بدنتان را بیشتر نشان می‌دهند، نسبت به گزینه‌های دیگر بیشتر توصیه می‌شود.


حتما بخوانید: اصول لباس پوشیدن برای اندام مستطیلی؛ استایل مناسبتان را بشناسید

۴. شلوار مناسب اندام مثلثی‌شکل

شلوار مناسب اندام مثلثی
شلوار مناسب اندام مثلثی

کسانی که اندامی مثلثی دارند در قسمت شانه‌ها و باسن‌شان تناسبی وجود ندارد. یعنی باسن پهن‌تر از شانه‌هاست. این دسته از افراد دارای خطوط منحنی در اندامشان هستند. شلوارهای دم‌پاگشاد و راسته برای مثلثی‌شکل‌ها هم گزینه خوبی است. کسانی که دارای ران و باسن پُر و پهن هستند، نباید به‌دنبال پوشیدن شلوارها چسبان و فیت باشند.

۵. شلوار مناسب اندام مثلث وارونه

شلوار برای اندام مثلث برعکس
شکل اندام مثلث برعکس و شلوار مناسب

مثلث وارونه دقیقا برعکس مورد قبلی است. یعنی افرادی که چنین اندامی دارند، در بخش شانه‌ها پهنای بیشتری در اندامشان نسبت به باسن دیده می‌شود. این دسته از افراد باید به دنبال پوشیدن شلوارهایی باشند که بر بخش پایین‌تنه‌شان تمرکز دارد و می‌تواند تناسب را از آن ناحیه وارد اندام کند. شلوارهای خمره‌ای و سندبادی انتخاب مناسبی برای کسانی است که اندامشان به شکل مثلث وارونه است.

اگر در شلوار خطوطی افقی یا جیب‌هایی در طرفین وجود داشته باشد هم خیلی خوب است. در این صورت، پهنای بیشتری به پایین‌تنه داده می‌شود و تناسبی میان بالا و پایین‌تنه به وجود می‌آید.

۶. اندام ساعت‌شنی

شلوار مناسب اندام ساعت شنی
اندام ساعت شنی

کسانی که اندام‌شان به شکل ساعت شنی است، دارای شانه‌ها و پایین‌تنه‌ای پهن هستند. این دسته از افراد کمری باریک دارند و خط کمرشان از جذابیت‌هایی است که مانند یک پل، بالاتنه و پایین‌تنه پهن و متناسب‌شان را به هم وصل می‌کند. شلوارهای فاق‌بلند و دم‌پاگشاد برای افراد با اندام‌های ساعت‌شنی توصیه می‌شود.

اگر اندامتان به شکل ساعت شنی است و پاهایی کشیده دارید، پوشیدن شلوارهای چسبان هم برای اندامتان بسیار جذاب و مناسب خواهد بود. از پوشیدن شلوارهایی که جیب عقب یا هر عنصر متمرکز بر باسن و ران‌ها دارند، به‌شدت خودداری کنید تا تعادل از اندام و استایل‌تان دور نشود.

۷. اندام بیضی‌شکل

شلوار متناسب با اندام
شلوار اندام بیضی‌شکل

بیضی‌شکل‌ها باسنی کوچک، بالاتنه‌ای پهن و سینه‌هایی بزرگ دارند. خط کمر این دسته از اندام‌ها مشخص نیست. پاهای کشیده این دسته از افراد نقطه قوت اندامشان است. پس باید با پوشیدن شلوارهایی چسبان، تمرکز را روی این بخش از بدنشان ببرند.

شلوارهای چسبان یا اسلیم‌-فیت گزینه‌های مناسبی برای اشخاص با اندام بیضی‌شکل هستند. شلوارهای فاق‌کوتاه هم برای این دسته از دوستان توصیه نمی‌‌شود. چون باعث می‌شود که برگ برنده اندام یعنی پاها، کوتاه‌تر نشان داده شود.

۸. اندام لوزی‌شکل

شلوار مناسب اندام
اندام‌های لوزی‌شکل

کسانی که خط کمرشان مشخص نیست، ران‌ها و باسن‌شان هم پهن‌تر از بالاتنه‌شان است، دارای اندامی لوزی‌شکل هستند. اگر شما هم اندامی لوزی‌شکل دارید، باید به دنبال پوشیدن شلوارهایی باشید که پاها و ناحیه پایینی بدنتان را کشیده‌تر نشان می‌دهند.

شلوارهای راسته تیره‌رنگ با جیب‌هایی در قسمت پشت و ران گزینه مطلوبی برای اشخاص با این اندام است. اگر اندامتان لوزی‌شکل است، اصلا و ابدا به پوشیدن شلوارهای تنگ و چسبان فکر نکنید.

۹. اندام‌های ریزنقش

شلوار مناسب اندام
شلوار فاق‌بلند برای خانم‌های ریزنقش

اگر در دسته بانوانی قرار دارید که ریزنقش به حساب می‌آیند، استفاده از شلوارهای فاق‌بلند به شما توصیه می‌شود. البته در صورتی‌که بالاتنه‌تان کوچک است، شاید باید به سراغ پوشیدن شلوارهایی با فاق متوسط بروید تا کوچکی و طول اندک بالاتنه‌تان توی ذوق نخورد. کمی دقت در انتخاب لباس مناسب، می‌تواند کوچک‌بودن و ریزنقشی‌تان را کاملا پوشش بدهد.

مدل‌های شلوار مناسب مهمانی اینجاست

شلوارهای مناسب محل کار اینجاست

شلوارهای مناسب استفاده روزمره اینجاست

در آخر

شناخت نوع اندام می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب‌های آگاهانه‌تر و دقیق‌تری داشته باشید. کسی که بدنش را به‌خوبی می‌شناسد و می‌داند که چه نوع شلوار و لباسی برایش مناسب‌تر است، استایل و تیپی متناسب با هیکل خود طراحی خواهد کرد. بسیاری از کسانی که نمی‌دانند، چطور باید شیک‌تر و جذاب‌تر ظاهر شوند، اندام خود و لباس‌های مناسب آن را نمی‌شناسند.


در ادامه بخوانید: اصول شیک‌پوشی برای زنان ریز نقش و قد کوتاه
منبع ceoworld.biz
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.