انواع شلوار زنانه؛ از مام استایل تا سرهمی را دقیقا بشناسید

انواع شلوار زنانه در کمدهای ما پیدا می‌شود. ولی چقدر با سبک آنها آشنا هستیم؟ موقع خرید می‌دانیم دقیقا دنبال کدام مدل شلوار بگردیم؟ در این مطلب به انواع شلوار زنانه و هماهنگ کردن آن با کفش و لباس‌های مختلف اشاره شده است.

شاید نتوانیم همه مدل شلوار برای خودمان بخریم. اما با شناخت انواع شلوار زنانه، می‌توانیم مدل‌هایی را بخریم که به استایل ما نزدیکند. شلوار یکی از راحت‌ترین لباس‌هایی‌ست که می‌توانیم بپوشیم.

خوشبختانه از شلوارهای گشاد و راحت مثل دامن شلواری تا انواع شلوار جذب پیش روی ماست. هر کدام از شلوارها را می‌توانیم با کفش پاشنه‌ بلند، کفش اسپورت یا صندل‌ ست کنیم. می‌توانیم آنها را با کت بلیزر، تاپ، یا بلوز آستین بلند بپوشیم.

«من و مد» در این مطلب از ۱۴ مدل معروف شلوار زنانه برای شما تعریف می‌کند. شما هم به ما بگویید کدام مدل را بیشتر می‌پسندید.

۱- شلوار جین؛ محبوب همهانواع شلوار زنانه

برای خیلی از آدم‌ها، شلوار یعنی جین. جین دوست‌داشتنی را در محل کار، سر کلاس، مهمانی و خیابان می‌پوشیم. همه جا می‌شود از راحتی و شیک بودن جین لذت برد.

خوبی این مدل شلوار این است که خیلی راحت با انواع تاپ، بلوز و شومیز ست می‌شود. از کفش پاشنه‌دار تا اسپورت ورزشی را می‌توانیم با جین بپوشیم. خلاصه یک شلوار جین برای ۱۲ ماه سال‌مان کافی‌ست.

اگر بخواهیم کمی تنوع در ظاهرمان ایجاد کنیم، می‌توانیم سراغ جین مشکی برویم. جین مشکی در مقایسه با جین روشن، ظاهر رسمی‌تر و کلاسیک‌تری دارد. پس می‌شود با بالاتنه‌ رسمی‌تر آن را ست کنیم.

۲- شلوار پارچه‌ای؛ شیک و مجلسیانواع شلوار زنانه

شلوار شیک پارچه‌ای، برای اغلب ما گزینه رسمی جذابی به‌حساب می‌آید. شلوار پارچه‌ای ساده با برش راسته کاربرد زیادی دارد. آن را با کفش پاشنه‌دار و کیف رسمی ست می‌کنیم. زیر کت می‌پوشیم. با شومیز حریر هماهنگ می‌کنیم.

یکی از جذابیت‌های شلوار پارچه‌ای این است که در رنگ‌های مختلفی دوخته می‌شود. ممکن است پارچه راه‌راه یا چهارخانه باشد. همین ویژگی‌ها دست‌مان را باز می‌گذارد تا باتوجه به بلوزهایی که در کمد داریم، خوشگل‌ترین شلوار را انتخاب کنیم.

۳- لگ؛ کاربردی و جذابانواع شلوار زنانه

لگ یا لگین یکی از راحت‌ترین گزینه‌های پیش روی ماست. هر وقت بخواهیم شیک و قشنگ به‌نظر برسیم، و خیلی هم راحت باشیم، لگ می‌پوشیم. با لگ می‌توانیم به مهمانی عصرانه برویم. می‌توانیم لگ را برای استایل کژوال یا روزمره انتخاب کنیم.

این نوع شلوار با چکمه، بوت، کفش پاشنه‌دار و اسپورت ست می‌شود. ست آن با چکمه بلند از همه جذاب‌تر است.

۴- شلوار گشاد؛ استایل خاصانواع شلوار زنانه

خرید شلوار گشاد، کار عاقلانه‌ای به‌نظر می‌رسد. کمد ما با چنین شلواری کامل‌تر است. اگر قد شلوار بالای قوزک پا باشد، ما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. این مدل شلوار کاربرد زیادی دارد و برای مناسبت رسمی یا روزمره مناسب است.

۵- شلوار مام استایل؛ مد امسالانواع شلوار زنانه

چند سالی بود کسی سراغ شلوار مام استایل را نمی‌گرفت. اما حالا این نوع شلوار زنانه، دوباره مد شده. مام استایل کمر بلندی دارد، تنگ نیست و حس راحتی خوبی دارد.

شلوار مام استایل مناسب چه اندامی است

نکته جالب درباره شلوارهای مام‌استایل این است که، مهم نیست سایز شما چیست و یا چه فرم اندامی هستید، این شلوار برای همه افراد مناسب است.

افراد با اندام‌های مختلف می‌توانند استایل خود با این شلوار را امتحان کنند. شلوار مام استایل با داشتن فاقی بلند، کاملاً روی کمر قرار می‌گیرد و نوعی حالت مخروطی شکل به اندام شما می‌دهد.

از دیگر ویژگی‌های جذاب شلوار مام استایل، قد شلوار است. این شلوار به صورت گشاد روی ساق پا می‌افتد که باعث می‌شود قد شما بلندتر به نظر برسید.

۶- شلوار کوتاه؛ تابستانی و خنکانواع شلوار زنانه

شلوار جذب زیر زانو، یکی دیگر از انواع شلوار زنانه است. این گزینه درمان گرمای تابستان به‌حساب می‌آید. اگر آن را با صندل یا دمپایی انگشتی هماهنگ کنید، کاملا مناسب استایل کژوال خواهد بود.

۷- شلوار دم پا گشاد؛ همیشه روی مدانواع شلوار زنانه

شلوار دم پا گشاد یکی دیگر از انواع شلوار زنانه است که همیشه طرفدار دارد. شلوار دم پا گشادی که تا روی کفش ما می‌آید، ظاهر شیک و قشنگی به استایل ما می‌دهد.

بهترین گزینه با این مدل شلوار، پوشیدن کفش پاشنه‌دار است. شومیز و کت به آن می‌آید، ولی با یک تی‌شرت ساده هم قشنگ است.

۸- شلوار چرم؛ شیک و متفاوتانواع شلوار زنانه

شلوار چرم یکی از انواع شلواری‌ست که روزهای پاییزی ما را شیک‌پوش نشان می‌دهند. هر چه کیفیت شلوار چرم بهتر باشد، ظاهر ما جلوه بیشتری خواهد داشت.

۹- دامن شلواری؛ راحت و منحصر به‌فردانواع شلوار زنانه

بعد از مدت‌ها، دوباره دامن‌شلواری مد شده. این سبک شلوار، حس‌وحال زنانه بیشتری دارد. آن را با کفش پاشنه‌بلند ست کنید و حسابی شیک و روی مد دیده شوید.

۱۰- شلوار فاق بلند؛ کشیده و قشنگانواع شلوار زنانه

این نوع شلوار زنانه کاری می‌کند قدمان بلندتر به‌نظر برسد. در شلوار فاق بلند، پاها کشیده‌تر دیده می‌شوند. بهتر است بلوز را توی شلوار بگذاریم.

۱۱- شلوار سرهمی؛ مناسب همه جاانواع شلوار زنانه

سرهمی یا جامپ سوت، انتخاب خاص و باسلیقه‌ای به‌حساب می‌آید. این مدل شلوار را برای مناسبت‌های مختلف می‌توانیم انتخاب کنیم. از لباس خانه تا مجلسی. هر خانمی با هر سایز یا هر سنی، می‌تواند شلوار سرهمی خودش را داشته باشد.

۱۲- شلوار ورزشی راسته؛ آزاد و راحتانواع شلوار زنانه

روزهایی هست که می‌خواهیم لباس راحت و آزادی بپوشیم. شلوار ورزشی برای همین روزهاست. گذشته از ورزش و تحرک، برای پیاده‌روی، بالا رفتن از دامنه کوه و هر جایی که بخواهیم آزادانه حرکت کنیم، بهترین انتخاب است. کاربرد روزمره هم دارد.

بعضی‌ها می‌گویند این شلوارها را باید با سوییشرت خودشان ست کنیم. به نظر ما هم حرف‌شان منطقی‌ست. چراکه شیک‌تر به‌نظر می‌رسیم.

۱۳- شلوار رنگی؛ مخصوص شیک‌پوش‌هاانواع شلوار زنانه

درست زمانی که همه شلوار مشکی و خاکی به‌تن می‌کنند، می‌توانیم با شلوار سرخابی، زرد یا نعنایی ظاهر شویم. شلوار رنگی ظاهر متفاوت و جسورانه‌ای به ما می‌دهد.

۱۴- شلوار گل‌گلی؛ خاص‌تر از همهانواع شلوار زنانه

شوخ‌طبعی و سرزندگی‌مان را با پوشیدن یک شلوار خوشحال نشان می‌دهیم. شلوارهای شلوغ و طرح‌دار، تصویر خاصی از ما می‌سازند.

شما بیشتر چه مدل شلواری می‌پوشید؟ فکر می‌کنید کدام مدل کاربرد بیشتری دارند؟ نظرتان را با خوانندگان «من‌ومد» درمیان بگذارید.

منبع harpersbazaar.com.au shefinds.com styleyourself.today
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.