کک و مک در دنیای مد؛ وقتی یک ترند خاص و جذاب وارد می‌شود

بسیاری از افرادی که روی پوست صورت‌ یا بدن‌شان کک و مک دارند، در پِی یافتن راهی برای خلاص‌شدن از این لکه‌های قهو‌ای کم‌رنگ هستند. اما چند وقتی است که سکه کک و مک‌ها به روی دیگر چرخیده و به عنوان یکی از پرطرفدارترین ترندها یا روندهای روز دنیای مُد پا به جهان فشن گذاشته‌اند. می‌خواهید بیشتر بدانید؟ همراهمان باشید.

کک و مک وارد می‌شود

کک و مک

این روزها در دنیای مد به کک و مک اهمیت زیادی داده می‌شود. برخی به دنبال زدن تاتویی شبیه آن روی پوست‌شان هستند و برخی هم در آرایش‌شان سعی می‌کنند که لکه‌هایی قهوه‌ای را به گونه‌ها اضافه کنند و کک و مکی شوند. به‌طور کلی، چند سالی است که آرایش طبیعی راه خود را به دنیای فشن باز کرده و از آن استقبال خوبی هم به عمل آمده است.

یعنی همه طرفدار این شده‌اند که از آرایش‌های پرزروق‌ و برق دور شوند (آرایش خلیجی را به یاد دارید؟؟) و طوری خود را بیارایند که زیبایی‌های طبیعی‌شان نمود بیشتری پیدا کند. استقبال از کک و مک هم در راستای همین میلی است که در دنیای آرایش رواج دارد.

شاید برایتان جالب باشد که مگان مارکِلِ معروف یعنی همسر شاهزاده هری (نوه ملکه انگلستان) هم در ترویج علاقه به کک و مک‌ها نقش داشته است. او روی صورتش کک و مک‌هایی طبیعی دارد و حتی در روز عروسی باشکوهش هم سعی بر پنهان‌کردن آنها نداشت.

کک و مک در آرایش چگونه است؟

اگر به‌طور طبیعی صورت‌تان دارای کک و مک است، باید خوشحال باشید. چون این روزها دنیای مد از این لکه‌های قهوه‌ای کوچک روی گونه‌هایتان به‌خوبی استقبال می‌کند و آنها را دوست دارد. دیگر لازم نیست، دست‌ به دامان انواع کرم و دارو شوید. این پوست طبیعی‌تان است و برای اینکه دست‌کاری نشود، فقط و فقط باید زاویه دیدتان را تغییر بدهید.

اینجاست که مشخص می‌شود، معیارهای زیبایی تاحد زیادی به تبلیغات وابسته‌اند و می‌توانند در گذر زمان، به‌شدت دستخوش تغییرات شوند. از همه اینها که بگذریم، کک‌ومک‌ها روی صورت زیبا هستند و نمادی از جوانی یا نوعی کودکانگی را القا می‌کنند. پس در صورت داشتن کک‌ومک روی پوست‌تان، در زمان آرایش‌کردن از کرم پودر زیاد استفاده نکنید و بگذارید که لکه‌ها و نقاط قهوه‌ای دیده شوند و مانند اکلیل روی پوست‌تان بدرخشند.

استفاده از کمی برونزِر هم ایده بدی نیست و سایه طلایی برونزرها روی کک‌ومک‌ها می‌تواند پوست‌تان را جذاب‌تر نشان بدهد. مصرف کمی هایلایتر و بعد اسپری فیکس‌کننده هم ظاهرتان را شیک و متفاوت می‌کند. پس به فکر استفاده از این موارد هم باشید و نهایت لذت را از زیبایی‌های خدادادی صورت‌تان ببرید.

اگر کک و مک ندارید چه؟

در صورتی که به‌طور طبیعی، پوست‌تان کک‌ و مک ندارد هم می‌توانید خود را مطابق ترند و مُد این روزها آرایش کنید. برای این کار به چه اقدامی احتیاج است؟ خیلی راحت و بدون هیچ دردسری، مداد قهوه‌ای‌ ابروهایتان را بردارید و شروع به گذاشتن نقاطی کم‌رنگ و پراکنده کنید. بعد هم اسفنجی آرایشی را روی نقاط بگذارید و بردارید و  آنها را تثبیت کنید.

از جمله تکنیک‌های کشیدن کک و مک روی پوست این است که نقاط قهوه‌ای کم‌رنگی را روی بینی، پیشانی، چانه و گونه‌ها بکشید. اگر خیلی در مُد پیش‌رو هستید و از آرایش‌هایی که کمتر رواج دارند، واهمه‌ای ندارید، مدادهایی برای خود تهیه کنید که طلایی، نقره‌ای یا رنگارنگ هستند و با آنها شروع به گذاشتن نقاطی شبه کک و مک روی پوست‌تان کنید.


حتما بخوانید: چطور با ماسک آرایش شیک و جذابی داشته باشیم؟

چند نکته مهم

کک و مک

  • اگر قرار است که روی پوست صورت‌تان کک و مک بگذارید، باید کمی بی‌دقت این کار را بکنید. عجیب است، نه؟ نه. برای گذاشتن کک و مک غیرواقعی روی پوست باید پراکنده و بی‌هوا این کار را انجام بدهید. چون اگر خیلی منظم و با فاصله‌هایی به یک اندازه، لک‌ها را روی صورت بگذارید، طبیعی‌بودن کارتان زیر سؤال می‌رود.
  • بعد از اینکه کک‌ومک را با مداد روی پوست‌تان کشیدید، با انگشت یا اسفنج آرایشی روی آنها بزنید. یعنی طوری انگشت یا اسفنج را روی نقطه‌ها بگذارید و بلند کنید که حالتی محو و طبیعی به لکه‌ها بدهید. یادتان باشد که هیچ دو نقطه‌ای از کک و مک‌های طبیعی به یک اندازه نیستند.
  • وجود کک و مک در آرایش به این معنا نیست که رسیدگی درست به پوست را کنار بگذارید. هر گونه آرایشی، (این روزها گذاشتن کک و مک غیرواقعی هم اضافه شده است) برای اینکه جلوه‌ای خوب داشته باشد، نیاز به پوستی سالم دارد. پس به پوست‌تان رسیدگی کنید؛‌ آب زیاد بنوشید، مرطوب‌کننده را فراموش نکنید و برای بهترشدن جلوه کک و مک‌ها پوست را سالم و زیبا کنید.

اگر پوست‌تان جوش داشته باشد چه؟

یکی از بهترین ابعاد ورود کک و مک به دنیای مد این است که می‌تواند جوش‌های صورت را پوشش بدهد و کاری کند که زیاد نمایان نباشند. عجیب نیست؟ چند سال پیش، وجود کک و مک روی پوست در کنار جوش‌ها، مشکل پوست را از یک مورد به دو مورد دشوار تغییر می‌داد. اما حالا، یکی از ایراداتی که همیشه دلخوری و ناراحتی‌های زیادی را برای صاحب پوست جوش‌دار و کک و مکی به‌وجود می‌آورد، بدل به نقطه قوتی برای زیباترشدن گشته است.

پس در روزهایی که جوش می‌زنید و پوست‌تان با شما راه نمی‌آید، کافی است که ابتدا با فاندِیشِن و کانسیلر پوست را بپوشانید و بعد با مداد ابروی قهوه‌ای روی جوش‌هایی که پوشانده‌اید، لکه‌های قهوه‌ای بگذارید. این روش می‌تواند پوست‌تان را بدون جوش نشان بدهد و زیباترتان کند.

پیشنهادی متهورانه: تاتو

کک و مک

اگر احساس می‌کنید که میل و علاقه‌تان به داشتن کک و مک‌ها روی پوست بسیار زیاد است و وجودشان روی صورت‌تان می‌تواند زیبایی و حس‌وحال خوب‌تان را بهتر و بیشتر کند، گزینه تاتو هم در دسترس‌تان است. می‌توانید لکه‌ها و نقاط قهوه‌ای کم‌رنگ کک‌ومک را روی پوست صورت‌تان خال‌کوبی کنید. این تاتو حدود ۳ سال روی پوست‌تان دوام می‌آورد. تصمیم با شماست، شجاعت این کار را دارید؟ البته «منو مد» با هرگونه آسیب زدن به پوست در جهت زیبایی عمیقا مخالف است.

در آخر

شاید این مقاله برایتان عجیب بود، شاید هم از دنیای آرایش و مد خبر دارید و می‌دانستید که چنین چیزی رواج پیدا کرده است. در هر حال، باید قبول کرد که دنیای مد روز به روز تغییر و روندهای تازه‌ای را وارد دنیا می‌کند.

نظرتان درباره داشتن کک و مک‌های غیرواقعی در آرایش چیست؟ به نظرتان کک و مک نقصی پوستی است یا چیزی که می‌تواند زیبایی بیشتری به صورت افراد ببخشد؟


در ادامه بخوانید: چطور استایل شخصی خودمان را بسازیم؟
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.