ترندهای لباس زنانه برای بهار ۱۴۰۳؛ چند پیشنهاد شیک

هر فصل جذابیت‌ها و لباس‌های منحصر به‌فرد خود را دارد. اگر در فصول سرد سال به پوشیدن لباس‌های ضخیم و تیره تمایل داریم، فصل بهار بهترین زمان برای پوشیدن لباس‌های نازک و شاد و خوشرنگ است. اما می‌دانید ترند‌های لباس‌ زنانه برای بهار ۱۴۰۳ چیست؟ در این مقاله از لباس‌هایی که برای این فصل مد هستند، گفته‌ایم.

پیراهن‌های پوپلین تمام‌سفید؛ خنک و سبک

پوشیدن لباس‌های زیبای سفید در بهار کار تازه و جدیدی نیست. اما امسال طراحان معروف دنیای مد، مانند فراماگو، پیراهن‌های زیبایی وارد بازار کرده‌اند که از جنس پارچه پوپلین تمام نخ هستند. این نوع پیراهن‌ها نه‌تنها سفید و خنک‌ بلکه چنان سبک‌اند که حس بسیار خوبی به شما می‌دهند. با پوشیدن این پیراهن‌ها می‌توانید خنکی باد بهاری را هم به‌خوبی حس کنید.

پارچه پوپلین سفید

انواع پیراهن‌های سفید یقه هفت، گرد، دلبری، خشتی و با قدهای کوتاه، میدی و بلند تولید شده است که هرکس با توجه به ظاهر و اندام خود می‌تواند یکی از این مدل‌ها را انتخاب کند. این پیراهن‌ها با طرح‌های مختلف ساده، توری یا پلیسه آماده شده‌اند.

پیراهن سفید

دامن‌های بهاره؛ شیک و زیبا

دامن پلیسه

دامن‌های شیک و زیبایی در مجموعه‌های بهاره امسال دیده می‌شود که از میان آنها دامن‌های پلیسه بیش از همه خودنمایی می‌کنند. این نوع دامن‌ها از دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی وارد دنیای مد شدند و هرگز هم از مد نیفتادند. فقط گاهگاهی استفاده از پارچه پلیسه برای تولید دامن، کمرنگ می‌شود. این نوع دامن ترند بهار امسال شده است. درواقع طراحان مد و فشن بهار ۱۴۰۳، به سراغ دامن‌های کوتاه، میدی و بلند پلیسه رفته‌اند و آنها را در طرح‌های مختلف ساده، اریب، برش‌ و چاک‌دار آماده کرده و در مجموعه‌های مد لباس خود قرار داده‌اند.

دامن پلیسه

دامن‌های پلیسه، به‌ویژه نوع فون آن بسیار شیک و زیباست. اگر به دنبال دامن مناسبی برای فصل بهار هستید، این مدل دامن‌ها پیشنهاد این روزهای بیشتر طراحان مد و لباس‌اند.

دامن پلیسه فون

اگر علاقه چندانی به دامن‌های پلیسه ندارید، نگران نباشید طراح‌های مد بهار امسال به شما هم توجه کرده‌اند. دامن‌های شیک با طراحی مختلف، مانند دامن‌های ریش‌ریشی، راه خود را به میان لباس‌های بهاره باز کرده‌اند.

دامن ریش‌ریشی

به‌طور کل لباس‌های ریش‌ریشی، از جمله بلوزهایی که روی آن را با نخ‌های ریش‌ریشی پوشانده شده یا دامن‌هایی که پایین آنها ریش‌ریشی است، در مجموعه لباس‌های بهاره امسال وجود دارد. این دامن‌ها بهترین لباس برای رفتن به مهمانی‌های دوستانه است. درضمن ریش‌ریش‌های دامن‌ها از کوتاه تا بلند هستند و با توجه به علاقه‌تان می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.


حتما بخوانید: در دورهمی‌های دوستانه چه بپوشیم؟ برای خانم‌ها

پارچه‌های ساتن پولک‌دار؛ پرزرق‌وبرق

دامن پولک‌دار

اگر عاشق لباس‌های پرزرق‌وبرق هستید و در هر مهمانی و برنامه تفریحی دوست دارید در جمع بدرخشید، لباس‌هایی که با پارچه‌های ساتن پولک‌ یا منجوق‌دار دوخته شده‌اند مناسب‌تان است. نگران نباشید، این مدل پارچه‌ها هم ترند بهار ۱۴۰۳ هستند.

لباس‌های پرزرق و برق پولکی

پارچه‌های شفاف؛ صاف و نرم

پارچه شفاف ارگانزا

تاریخچه پارچه‌های شفاف به تمدن‌های باستانی بازمی‌گردد. در آن دوران توجه زیادی به این نوع پارچه‌ها می‌شد که این علاقه تا به امروز هنوز ادامه دارد. در مجموعه لباس‌های ترند بهار ۱۴۰۳، پارچه‌های شفاف، مانند تورهای متنوع، پارچه‌های شیفون و ارگانزا، در رنگ‌های متنوع، به‌ویژه خنثی، هم دیده می‌شود. پوشیدن لباس‌های دوخته‌شده با پارچه‌های شفاف حس سبکی و خنکی به شما می‌دهد و در عین حال ظاهرتان را بسیار شیک می‌کند.

لباس‌های جین؛ برای تمام فصول

لباس‌های جین معمولا بدون زمان هستند و در هر فصل در کمدهای لباس خودنمایی می‌کنند. اما امسال با شروع فصل بهار، بیشتر برندهای مد لباس انواع مدل‌های مختلف لباس‌های جین را به دنیای مد و زیبایی ارائه داده‌اند. از جین‌هایی که ترند بهاره ۱۴۰۳ هستند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

شلوار جین‌ دمپاگشاد

دمپاگشاد

این مدل شلوارهای جین برای روزهای گرم سال ایده‌آل هستند. اگر شلوارهای جیت تنگ و چسبان کلافه‌تان می‌کند، از این مدل جین استفاده کنید. نه تنها ظاهر شیک و جذابی به شما می‌دهد، بلکه ترند بهار امسال است.

شلوار جین دمپا برگردان

جین دمپا برگردان

شلوارهای جین دمپاگشاد که در عین حال دمپا برگردان هستند هم ایده‌ای عالی برای فصل بهارند. این مدل جین، می‌تواند به‌راحتی مشکل شلوارهایی که خیلی بلند هستند را حل کند. دمپای شلوار جین‌تان را تا هر جا که دوست دارید برگردانید و باز هم شیک و زیبا به نظر برسید.

شلوار جین بگی فاق‌کوتاه

جین فاق کوتاه بگی

شلوارهای بگی فاق‌کوتاه از آن مدهایی است که همیشه طرفدار دارد و هیچگاه فراموش نمی‌شود. این مدل شلوار جین هم در میان ترند بهاره ۱۴۰۳ لباس‌های زنانه جا دارد.

شلوار جین راسته

فاق کوتاه و راسته

اگر از آن دسته افراد هستید که شلوارهای راسته کلاسیک را به هر مدل دیگر ترجیح می‌دهید، نگران نباشید. این مدل شلوار جای خود را در لباس‌های بهاره امسال حفظ کرده است.

کت و شلوار جین

کت و شلوار جین

درضمن در میان لباس‌های جین، کت‌های کمردار، انواع بلوز با طراحی‌های مختلف هم از مجموعه لباس‌های بهار ۱۴۰۳ هستند.


حتما بخوانید: انواع بلوز زنانه را بشناسید+ تصاویر دقیق

لباس سرهمی جین

سرهمی جین

ترنچ‌کت (بارانی)؛ یار روزهای بارانی

بارانی، جزء جدایی‌ناپذیر روزهای بارانی فصل بهار است. بارانی‌های مختلف، از نوع سنتی و مدل های قدیمی گرفته تا بارانی‌های مد روز که بسیار زیبا هستند.

بارانی

بارانی‌ها معمولا از پارچه‌های ضد‌آب دوخته می‌شوند و معمولا شنل‌های کوتاهی دارند تا از گردن و سینه‌تان درست مانند زره، محافظت کنند. درضمن این روزها بارانی‌های شنل و یقه‌دار از بارانی‌های شیکی هستند که محبوب مینیمالیست‌هاست.

بارانی شنل‌دار

بسیاری از برندها، از مانگو گرفته تا بربری و فراگامو، بارانی‌های بسیار زیبایی با طرح‌های مختلف تولید کرده‌اند.

کت و ژاکت‌‌های سبک؛ دوستان بهاری

کت و ژاکت بهاری

مسلما در کمد لباس هر خانمی می‌توان کت یا ژاکت‌های بهاره پیدا کرد که آنها را می‌توان به‌راحتی با لباس‌های دیگر، مانند چرم و جین، ست کرد. کت و ژاکت‌های متنوع با طراحی‌های ظریف زنانه و بلند و کوتاه در مجموعه لباس‌های بهاره ۱۴۰۳ وجود دارد و به‌زودی این نوع لباس‌ها در بیشتر فروشگاه‌ها عرضه می‌شوند.

درضمن کت یا ژاکت‌هایی که جیب‌های متعدد دارند و تاریخ تولدی آنها به اواسط ۲۰۱۰ میلادی برمی‌گردد هم وارد فروشگاه‌های لباس شده‌اند.

رنگ‌های بهار ۱۴۰۳

بهار در دل خود رنگ‌های متنوع و شادی دارد و پوشیدن لباس‌های رنگی به این شادابی اضافه می‌کند.

رنگ‌های بهاره امسال ملایم و ترکیبی از رنگ‌های نسبتا مات و خنثی است. مثلا، می‌توانید بلوز سفید و دکمه‌دارتان را با کت زرد ملایم ست کرده یا از رنگ آبی در بیشتر لباس‌هایی که می‌خرید استقبال کنید.

از رنگ‌های ترند امسال باید به موارد زیر اشاره کرد. در واقع ۶ رنگ، ترند بهار امسال هستند:

آبی یخی

آبی یخی

لباس‌های بهار امسال، از فشن‌شوها گرفته تا استایل‌های خیابانی، به رنگ‌هایی از آبی روشن و یخی درآمده‌اند. می‌توانید در میان لباس‌ها، لباس‌هایی ببینید که خطوط راه‌راه به رنگ آبی دریایی دارند یا کت و ژاکت‌های آبی کمرنگ که در عین ملایمت، بسیار زیبا و جذاب به نظر می‌رسند و می‌توانند ظاهر دوست‌داشتنی و البته کمی غیرعادی به شما بدهند.

بیشتر برندهای معروف مانند «بوتگا ونتا» در مجموعه لباس‌های بهاره امسال خود از این آبی یخی استفاده بسیاری کرده‌اند. آبی یخی و کمرنگ حس آرامش و معصومیت خاصی به فردی می‌دهد که لباسش به این رنگ است یا به‌نوعی از این رنگ در لباس خود، مثل حاشیه لباس، استفاده کرده است. درضمن می‌توانید از اکسسوری‌هایی، مانند کیف و کفش که به این رنگ هستند هم استفاده و آنها را با لباس‌تان ست کنید.

خاکستری زغالی

خاکستری زغالی

دنیای مد و فشن همیشه با رنگ خاکستری زغالی مهربان نبوده است. این رنگ معمولا کسل و خسته‌کننده به نظر می‌رسد و حتی وقتی کسی لباسی تمام‌خاکستری می‌پوشید، در نظر دیگران به‌گونه‌ای دیده می‌شد که گویی دست به گناه کبیره زده است. اما بهار امسال، طراحان مد و فشن، ساختارهای همیشگی را شکسته و به دفاع از این رنگ برآمده‌اند و طرح‌های متنوعی از لباس‌های به این رنگ را وارد مجموعه لباس‌های خود کرده‌اند. از لباس‌های مجلسی برندون مکسول گرفته تا کت‌وشلوارهای راه‌راه پرادا، ثابت کرده‌اند که رنگ خاکستری زغالی هم می‌تواند حرفی برای گفتن داشته باشد.

زردآلوی له

زردآلو

طراحان مد بهاره، رنگ سال که زردآلوی له هست را هم فراموش نکرده‌اند. این رنگ که تناژی از نارنجی، زرد، کرم و صورتی دارد، حس خوب و مثبتی به افرادی می‌دهد که لباس‌هایی به این رنگ پوشیده‌‌اند. زردآلوی له، رنگ غروب آفتاب را تداعی می‌کند و بهترین گزینه برای لباس‌های شب با تورهای ظریف و ساتن‌های نرم و لطیف است.

از این رنگ، البته رنگ‌های ملایم‌تر آن، برای لباس‌های غیررسمی در مجموعه لباس‌های بهار امسال هم استفاده شده است.

زرد کره‌ای

زرد کره‌ای

برخی از رنگ‌های بدون اینکه تلاش کنید اثر بسیار خوبی روی شما و اطرافیان‌تان می‌گذارند. از این نوع رنگ‌ها می‌توان به رنگ زرد کره‌ای اشاره کرد. این رنگ، روشی عالی برای آفتابی کردن کمد لباس‌تان است. زرد کره‌ای کاملا با بهار متناسب و یادآور لاله‌های زرد، نرگس و یاس‌های زرد است که در آغاز فصل بهار جوانه می‌زنند.

بهار امسال بیشتر برندهای مد و فشن، مانند بوتگا ونتا، لوئه‌وه در مجموعه لباس‌های خود از این رنگ زیبای آفتابی استفاده کرده‌اند.

سفید استارک

استارک وایت

رنگ سفید روشن، رنگی کلاسیک برای فصول گرم سال است و این رنگ میان ترندهای لباس زنانه بهار ۱۴۰۳ هم خودنمایی می‌کند. همانطور که در بخش قبل گفتیم، بلوز و پیراهن‌های متنوعی با رنگ سفید استارک یا برفی در مجموعه لباس‌های بهار امسال برندهای معروف، مانند گوچی و کورجز، دیده می‌شود.

رنگ سفید استارک را می‌توان با هر رنگی هماهنگ کرد. مثلا، لباسی تمام‌مشکی یا شلوار مشکی را در نظر بگیرید. این لباس‌ها را خیلی راحت و بدون دردسر می‌توان با کت سفید هماهنگ کرد و ظاهری عالی به آن بخشید.

یاسی کم‌رنگ

یاسی کم‌رنگ

آخرین رنگی که از آن صحبت می‌کنیم، یاسی کم‌رنگ است که این رنگ هم شانس حضور در مجموعه لباس‌های بهاره ۱۴۰۳ را پیدا کرده است.

این رنگ برای کسانی که می‌خواهند به زیبایی زنانه و لطیفی دست پیدا کنند عالی است. البته اگر میان رنگ اسطوخودوس و یاسی تردید دارید و نمی‌توانید این دو را از هم تشخیص دهید، باید بگوییم اسطوخودوس ترکیبی از ارغوانی و سفید است، اما یاسی ترکیبی از رنگ قرمز و آبی است.

برای داشتن ظاهری ملایم و خواستنی از لباس‌های به رنگ یاسی کم‌رنگ که در مجموعه لباس‌‌های بهار ۱۴۰۳  بیشتر برندها دیده می‌شود، استفاده کنید.

کلام آخر

با تنوعی که در لباس‌های بهاره امسال وجود دارد، می‌توانید لباس‌های دلخواه‌تان را انتخاب کنید و روزهای بهاری‌تان را با آنها بگذرانید. شما چه ترکیب رنگ‌ها و کدام یک از مدل‌های ترند‌های لباس زنانه برای بهار ۱۴۰۳ را می‌پسندید؟


در ادامه بخوانید: رنگ گلبهی را چطور ست کنیم؟
منبع whowhatwear vogue marieclaire
ممکن است به این مطالب نیز علاقمند باشید

ارسال دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.